Ako posilniť nechty? Vyskúšajte tieto recepty

Necht má v prvom rade akúsi ochrannú funkciu – chráni konce prstov na rukách aj na nohách. V druhom rade, pre nás parádnice majú nechty aj estetickú funkciu. Stále si ich lakujeme a upravujeme, pretože je to naša vizitka. Ak s nimi nie je niečo v poriadku, tak sa to snažíme zakryť.

 

Ak však výdobytky ako sú gélové alebo akrylové nechty nie sú pre vás, tak si skúste vytvoriť domáci kúpeľ pre svoje nechty. Postačí vám zopár ingrediencií, ktoré sa určite nachádzajú vo vašej domácnosti a vaše nechty budú silnejšie, zdravšie, a nebudú sa vám štiepiť.

 

Odporúčame tiež: 10 make-up trendov v roku 2016

Ako posilniť nechty? Vyskúšajte tieto recepty

Zdroj: Shutterstock®

1. Citrónová šťava a olivový olej

 

Citrónová šťava v kombinácii s olivovým olejom pomáha posilniť vaše nechty. Jednoducho zmiešajte 3 polievkové lyžice olivového oleja s 1 lyžicou citrónovej šťavy. Ponorte nechty do vytvorenej zmesi na 10 až 15 minút a potom opláchnite vodou. Po 3 týždňoch  budú vaše nechty silnejšie, nebudú sa vám štiepiť a budú vyzerať zdravšie.

 

 

2. Olivový olej, med a vajcia

 

Zmiešajte 4 lyžice mierne zohriateho olivového oleja s 2 lyžicami medu a 1 vyšľahaným vajíčkom. Ingrediencie dobre premiešajte a do zmesi ponorte nechty. Nechajte ich „kúpať sa“ po dobu 10-15 minút, potom umyte teplou vodou, ale pozor, nepoužívajte mydlo! Urobte tak 2-krát týždenne po dobu 2-3 týždňov – vaše nechty budú silnejšie, nebudú sa vám lámať a budú pružnejšie.

 

Odporúčame tiež: Prvá pomoc na vyrážky

Ako posilniť nechty? Vyskúšajte tieto recepty

Zdroj: Shutterstock®

3. Citrónová šťava a morská soľ

 

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu morskej soli a 1 polievkovú lyžicu čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy. Pridajte pol litra teplej vody a umiestnite nechty do tejto prírodnej zmesi. Nechty nechajte namočené po dobu asi 15 minút, potom dobre opláchnite a aplikujte hydratačný krém na ruky alebo výživný olej. Doprajte vašim nechtom takýto kúpeľ každý druhý deň po dobu 2 týždňov a pocítite ten rozdiel. Vaše nechty budú vyzerať zdravšie a budú silnejšie.

 

 

4. Olivový olej

 

Ak ste príliš lenivé na to, aby ste si vytvárali rôzne zmesi, alebo jednoducho nemáte na to čas, tak vyskúšajte samostatný olivový olej. Nalejte si do misky olivový olej a ponorte doň nechty. Olej je veľmi výživný a hydratačný, ľahko sa vstrebáva do kože a nechtov, preto vaše nechty budú silnejšie. Nechty a kožtičku môžete navyše premasírovať vitamínom E, bude to mať rovnaký vplyv na vaše nechty. 

 

Odporúčame tiež: Rozmarín a vypadávanie vlasov

7 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

16.11.2016 11:28

olivový olej s citrónovou šťavou svojím nechtom doprajem pravidelne

Vaše meno:

Gabriela Vrabľová

Gabriela Vrabľová

16.11.2016 14:08

olivovy olej je velmi dobry, tieto kury robievam, ked mam na to cas

Vaše meno:

Eva Denciová

Eva Denciová

16.11.2016 14:54

Aj ja tuto kuru robievam pravidelne a som s nou velmi spokojna

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

16.11.2016 16:54

olivový olej takto používam, ešte akúsim pridať citrónovú šťavu..

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.12.2016 20:06

dobré rady v domácej réžii

Vaše meno:

simona v.

simona v.

04.12.2016 00:03

velmi zaujimave

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

02.01.2017 22:33

zaujimave rady a recepty, na moje lamave a krehke nechty urcite vyskusam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE