Protetika nechtov: Zisti, čo sa skrýva pod týmto pojmom!

Počuli ste už o tom, že aj niečo také ako necht, má svojho náhradníka? Aby sme to uviedli na pravú mieru, ak vám kus nechta z akéhokoľvek dôvodu jednoducho chýba, špecialista vám chýbajúcu časť nahradí. A keďže úrazy a deformácie, spojené s nechtami, napríklad v podobe zakopnutí, bývajú doslova na dennom poriadku, na rad prichádza metóda, ktorú vám dnes priblížime. Protetika nechtov dokáže skutočné zázraky. Neveríte? Čítajte ďalej!

Krásne až výstavné nechty? Prečo nie?

Ak aj vás trápi nepekný vzhľad vašich nechtov, vedzte, že riešenie existuje a nie je to vôbec žiadna veda. Teda, pre nás – laikov určite áno, ale zdatný pedikér má podobné „zákroky“ na dennom poriadku. Ako to teda funguje? Za pomoci špeciálnej akrylovej látky, ktorá má schopnosť vytvoriť umelú náhradu nechtu, vám odborný pedikér vykúzli na nohách nechty ako z katalógu. Sám pedikér vám vymodeluje a nasadí nechtovú náhradu, takže ide aj o relatívne rýchly proces (narozdiel trebárs od zubnej náhrady).

Pozri si: Spôsoby, ako sa zbaviť nechtovej mykózy: Jednoduché a účinné!

nechtová náhrada

Zdroj: Shutterstock®

Možno máte samy skúsenosť s takzvaným nechtovým pahýľom, ktorý nie a nie dorásť a ktorý navyše aj nepríjemne bolí. Práve protetika nechtov váš problém vyrieši a namiesto schovávania nôh do ponožiek a celých topánok ich budete môcť konečne vystaviť na obdiv aj vy!

Pripomeňme si, kedy môže dôjsť k deformácii nechtovej platničky na nohe:

  • pád ťažkého predmetu na necht
  • strhnutie po liečbe zarastených nechtov
  • tlak topánok
  • úraz a dokonca aj choroba (následkom užívania niektorých liekov)
  • vrodená deformácia
  • vybrúsenie nechtovej mykózy
nechty na nohách

Zdroj: Shutterstock®

Čo nasleduje po nechtovej protetike?

Starostlivosť o nechtovú náhradu je úplne rovnaká ako pri bežnom nechte – od ošetrovania, cez pilovanie, až po nanášanie laku na nechty. Nemusíte sa teda báť žiadnych obmedzení, vizuálne bude nechtová náhrada na nerozoznanie od zdravého prírodného nechtu, možno dokonca aj krajšia. :-) Výnimkou je len prípad, kedy už necht nebude rásť – vtedy budete musieť výmenu nechtovej náhrady absolvovať opakovane, a to približne každé tri mesiace.

 

Zaujme ťa: Ako využiť balzam na pery? Budeš sa čudovať, na čo všetko ti poslúži!

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

21.06.2018 07:25

prečo nie, keď má niekto komplex...

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

21.06.2018 22:15

no hurá, poradím kamarátke, ktorá nenosí sandálky lebo sa hanbí za svoje nechty

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.08.2018 16:42

Rada som si ptečítala zas niečo nové

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE