Prírodné ingrediencie na pleť, ktoré škodia? Aj také sú!

Povieme vám príklad celkom pravdepodobného scenára. Len tak sa preklikávate internetom a zrazu na vás vyskočí lákavá DIY pleťová maskaHneď ako prvé si prečítate potrebné ingrediencie pričom zistíte, že ich všetky máte doma. O niekoľko minút sa vám už podomácky vyrobená maska na pleť doslova vyníma na vašej pleti. Na tomto scenári by nebolo naozaj nič zlé, pokiaľ sa vo vašom DIY recepte neskrývajú prírodné ingrediencie na pleť, ktoré  v neopracovanom stave časom pleti škodia. Viete, o ktoré ingrediencie ide?

Prírodné, no škodlivé?

Úvod nášho článku vás možno práve zanechal v pomykove. Na pleť si predsa nepatláte nič, čo by neobsahovali aj iné pleťové prípravky dostupné v drogériách, v lekárňach či na internete! Ide navyše o čisto prírodné ingrediencie, na ktorých predsa nemôže byť nič zlé. Podstata sa ale skrýva v slovnom spojení „neopracovaný stav”. Je to celkom jednoduché. Masky, krémy a iné pleťové produkty rôznych značiek vznikajú síce z prírodných ingrediencií, ktoré máte doma v chladničke, no sú miešané a riedené v laboratóriách. Tu ich školení pracovníci a laboranti prispôsobujú na použitie na veľmi jemnú a citlivú pokožku, ktorú máme na tvári. V neposlednom rade sú tieto produkty aj testované, čo poskytuje akú takú záruku, že pleti neublížia. Laická aplikácia rôznych prírodných ingrediencií v neopracovanom stave tak môže pleti poriadne zavariť.

Odporúčame: TOP ingrediencie pre mladistvú pleť: Nachádzajú sa aj v tvojej kozmetike?

DIY kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Citrón, škorica či materské mlieko

Od teórie sa dostávame k našej galérii, v ktorej nájdete TOP 5 prírodných ingrediencií, ktoré v neopracovanom stave na pleť rozhodne nepatria. Ak ich teda nájdete v kozmetike z drogérie, je to v poriadku. Ak ich však objavíte v niektorom z „osvedčených” receptov na DIY kozmetiku, recept radšej preskočte.

Bude sa ti páčiť: To vážne?! Neuveríš, aký je najnovší hit v starostlivosti o pleť!

Galéria: Prírodné ingrediencie, ktoré môžu pleti poškodiť

Vajíčkový bielok

Mnoho DIY receptov na pleť obsahujúcich vaječný bielok ako hlavnú ingredienciu sľubuje stiahnuté póry či jemnú a hladkú pokožku. Odborníci však upozorňujú, že vajcia so sebou prinášajú aj riziko nákazy baktériou Salmonella. Ak si teda surový bielok natierate na pleť, je to až nebezpečne blízko k ústam. 

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.12.2020 06:18

Dôležité informácie, vďaka za článok!

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

05.12.2020 17:37

Tak priznávam, masku z vaječného bielka som mala na sebe viackrát. :(. No skončilo to naštastie vždy v poriadku :). Jablčný ocot používam občas, ale len na vlasy.

Vaše meno:

Barbora Kubelková

Barbora Kubelková

09.12.2020 20:20

Veru citrón je zabiják peknej pleti. Aspoň u mňa. A hlavne keď nie je bio a šupka je napustená chemiou tak mi stačí len dotknúť sa ho. No a škodí mi aj čokoláda. Teda čokoládová maska na pleť ..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE