VIDEO: Tejpovanie tváre – ako pomôže nielen v boji proti vráskam?

Tejpovanie sa najčastejšie uplatňuje v rámci športu a športového lekárstva, taktiež pri rehabilitáciách po úrazoch a celkovo pri terapiách pri problémoch s pohybovým aparátom. Táto fyzioterapeutická metóda spočíva v aplikácii, respektíve lepení tejpovacích pások, inak tejpov, na rôzne časti tela, napríklad na koleno, ramená, tiež chrbát. Správne aplikovaný tejp môže pomôcť uvoľniť preťažené svalstvo, alebo ho naopak pomôže spevniť pred náročnejšou fyzickou aktivitou. 

Tejpovanie sa využíva ako podporná metóda hlavne pri bolestiach pohybového aparátu, opuchoch, ale aj obmedzení pohyblivosti. Priaznivý účinok môže poskytovať aj pri problémoch so šľachami a väzmi. Vedeli ste však o tom, že posledné roky sa tejpovacie pásky využívajú aj v oblasti tváre? V našej redakcii sa opäť stretávame so Zuzkou Ondrisovou z Tvárovej jogy, ktorá nás tentokrát bližšie zoznámi s estetickým tejpovaním tváre. 

Odporúčame: VIDEO: Krátka masáž tváre pre každú žienku

Prečo vyskúšať tejpovanie tváre?

V predchádzajúcich videách nám lektorka a školiteľka tvárovej jogy Zuzka Ondrisová poodhalila dvere do sveta prirodzeného omladzovania tváre a boja proti vráskam, a to rôznorodými technikami a metódami, ktoré sú účinné aj samy osebe, no rovnako je ich účinok možné podporiť ich kombinovaním. Zuzka sa venuje nielen tvárovej joge a rôznorodým masážam, ale vo svojej praxi našla miesto aj pre estetické tejpovanie tváre, ktoré predstavuje pomerne mladú techniku.

Prečo však tejpovať očné okolie, čelo, líčka či krk? Tejpy na tvári môžu pomáhať predchádzať tvorbe vrások a ochabovaniu svalov na tvári, rovnako majú priaznivý vplyv na tok lymfy. Veľkým benefitom tejpovacích pások je schopnosť poskytnúť svalom potrebnú relaxáciu a zmierňovať nadmernú mimiku. Práve tá neraz k tvorbe vrások o to viac prispieva. V novom videu nám Zuzka toho o tejpovaní tváre prezradí omnoho viac a dokonca nás naučí jeden typ lepenia tejpu na tvár v tvare srdiečka, ktorý sa lepí na čelo a ktorý pôsobí proti neželanému krčeniu čela i proti vodorovným vráskam na čele. Želáme príjemné sledovanie!

Viac informácií o tvárovej joge a lektorke Zuzke Ondrisovej, jej kurzoch či prednáškach, nájdete na www.tvarovajoga.sk.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.12.2021 05:56

Výborné video, ďakujem!

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

09.12.2021 10:08

Ľubka dakujeme :)))

Katarína Konečná

Katarína Konečná

09.12.2021 09:28

Super nápad :)

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

09.12.2021 10:09

Dakujeeme Katka a môžete sa čoskoro tešiť aj na pokračovanie :)

boo boo

boo boo

14.02.2022 19:15

Tak to som este nevidela, vyzera velmi zaujimavo, idem si to viac nastudovat.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE