Pomaranče si s mastnou pleťou rozumejú

Pomaranče sú osviežujúcim a šťavnatým ovocím, ktoré si rád dopraje snáď každý.

 

Vo svojom vnútri ukrývajú nielen vitamíny, ale aj minerálne látky. Tie sú dôležité pre naše zdravie. Bohaté zastúpenie tu majú vitamíny z radu B (B1,B2,B5,B6), ale aj vysoký obsah vitamínu C či vitamín A.

 

Vedeli ste, že okrem zdravotného hľadiska (podporuje imunitný systém, pôsobí ako antioxidant, znižuje krvný tlak či cholesterol) je možné využiť tento oranžový citrus aj na skrášľovacie procedúry?

 

V prípade, že bojujete s mastnou pleťou a máte zopár pomarančov doma, môžu vám poslúžiť na malý wellnes, ktorý si môžete dopriať v pohodlí svojho domova. Pomaranče si s mastnou pleťou vedia poradiť viacerými spôsobmi. My si ich dnes predstavíme. 

 

 

Odporúčame prečítať: Kozmetické chyby v líčení - vyvarujte sa im

pomarance

Zdroj: Shutterstock®

Pomarančová kôra - aj pomarančová kôra je využiteľná. Dokáže si poradiť s čiernymi bodkami a akné či zúžiť póry. Z pomarančovej kôry sa dá vyrobiť prášok, ktorý si s týmito problémami dokáže poradiť. Je to jednoduché. Stačí nám k tomu zopár pomarančov (najlepšie chemicky neošetrených), ktoré zbavíme šupky. Tú však nezahodíme, ale necháme poriadne vysušiť zhruba 2-3 dni. Potom kôru pomelieme na jemný oranžovo-žltý prášok.

 

  • Pleťová maska - Vyrobíme si ju pomocou pomarančového prášku, ktorý zmiešame s bielym jogurtom (pre žiarivý efekt pokožky je vhodný aj tvaroh) a trochou medu. Zmes premiešame, nanesieme na pleť a necháme pôsobiť 20 minút. Potom masku zmyjeme vlažnou vodou. 

 

 

Odporúčame prečítať: Meškáte? Inšpirujte sa a vytvorte si rýchly účes

pletova maska

Zdroj: Shutterstock®

  • Pomarančovo-ľadový obklad - Ide opäť o jednoduchý trik a recept. Do nádobky si vytlačíme pomarančovú šťavu (vhodná je aj dužina). Šťavu nalejeme do malých nádobiek na ľad a necháme zamraziť. Pripravené kocky je ideálne používať najmä ráno nielen na stiahnutie pórov pleti, ale taktiež aj na opuchnuté viečka.

 

  • Pomarančový peeling - Na peeling nám poslúži čerstvo vytlačená šťava z pomaranča. Tú zmiešame spolu s mletou kávou (alternatívou môže byť aj cukor), ktorá našu pleť povzbudí. Peeling pokožku prekrví a zbaví odumretých čiastočiek. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako osviežiť vzhľad svojich vlasov?

citrusy

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Aké ovocie, poprípade zeleninu, používate na domáce

skrášľovanie vy?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Dominika Kozová

Dominika Kozová

07.04.2015 12:14

ja pouzivam obcas citron,uhorku ale aj ovocie podla obdobia :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.04.2015 14:42

pomarančový peeling s kávou je TOP! niekedy použijem aj s trochou kokosového oleja :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE