Ako pripraviť pleť na zimu: 5 jednoduchých krokov, ktoré zaberajú

Patríte medzi tých ľudí, ktorým sa zhoršia problémy s pleťou počas jesenných, ale predovšetkým zimných mesiacov? Nie je to veru nič neobvyklé. Teplotné výkyvy, nepriaznivé počasie aj prekúrený vzduch v miestnostiach pokožku poškodzujú, pričom tá sa stáva suchou, šupinatou, fľakatou či precitlivelou. Toto záťažové obdobie pre pleť však dokážete prekonať bez výraznejšej ujmy, ak svoju pokožku budete už teraz postupne „zazimovávať“ a venujete jej špeciálnejšiu pozornosť v rámci starostlivosti. A čo teda dopriať pleti, aby ju nepoškodilo vlhké počasie a neskôr aj mínusové teploty? Nasledovných 5 krokov hravo zvládnete a vaša pokožka vám zaiste poďakuje.

1. Výber šetrnejších prípravkov na pleť

Vplyvom vonkajších faktorov sa stáva pokožka v zime citlivejšou, a preto je vhodné ešte pred jej príchodom vymeniť prípravky slúžiace na čistenie pokožky za tie šetrnejšie. Pozrite sa teda na vašu zbierku odličovačov, pleťových vôd, gélov či mliek na čistenie aj peelingov. A keďže nám ide aj o ochranu kože celého tela, zamerajte sa aj na gély, ktoré používate v sprche. Adeptmi na vylúčenie a nahradenie jemnejšími prípravkami sú produkty obsahujúce alkohol, mydlo, príliš veľa parfumácie, parabény či látky ako Sodium Lauryl Sulfate alebo Sodium Laureth Sulfate, ktoré pokožku zbytočne dráždia a likvidujú jej ochrannú bariéru.

Určite však urobíte dobre, ak využijete jemnejšiu starostlivosť o pleť aj celoročne. Skúste sa vybrať cestou produktov na prírodnejšej báze a nezabudnite, že vyššie uvedené dráždivé látky by sa ideálne nemali nachádzať nielen vo výrobkoch určených na čistenie pokožky, ale aj v ostatnej kozmetike určenej na kožu tváre či tela.

Pozri aj: VIDEO: Čistenie pleti so sonickou kefkou na tvár Skinvigorate Sonic™ od Mary Kay

čistenie tváre

Zdroj: Shutterstock®

2. Hydratácia, ale aj výživa

Ak chcete, aby vaša pokožka vyzerala sviežo a zdravo, treba ju hydratovať v teplých aj chladnejších dňoch. A platí to aj o jeseni a zime, kedy taktiež nemožno zabúdať na dôslednú hydratáciu pokožky, ktorá má v tomto období tendenciu prichádzať o svoju vlahu, a preto môže pôsobiť povädnuto a je tak aj náchylnejšia na tvorbu vrások. Určite neplatí, že hydratačné krémy by vám mohli vplyvom mínusových teplôt „primrznúť“ na tvári.

Hydratácia pleti je teda celoročnou záležitosťou, ale majte na pamäti, že s nástupom chladnejších dní vám už s veľkou pravdepodobnosťou nebude stačiť ľahký vodovejší krém, a to ani v prípade, že pleť mávate mastnejšiu. V krémoch na tvár a telo teda hľadajte okrem hydratačných zložiek, akou je napríklad úžasná kyselina hyalurónová, aj prírodné oleje. Už pri prechode z jesene do zimy sú vhodnou súčasťou krémov okrem iného aj pantenol, ceramidy či kolagén. Ak si hneď zaraz nechcete kupovať nový výživnejší krém na tvár či telo a chcete dopoužívať ten svoj menej výživný, je tu tiež možnosť jeho vylepšenia prírodným olejom vhodným pre váš typ pokožky. Stačí si len pred aplikáciou krému do neho rozmiešať jednu či dve kvapky vybraného oleja.

krém na zimu

Zdroj: Shutterstock®

3. Extra starostlivosť navyše

Vaša pokožka si nezaslúži len SOS starostlivosť, keď sa na nej už vyskytne nejaký problém, a to napríklad šupinky či popraskanie. Doprajte jej teda ešte pred príchodom zimných dní extra špeciálnu starostlivosť, ktorá udrží jej kondíciu a neskôr zvládne bez problémov aj nápor negatívnych vplyvov v podobe vetra, mrazu či naopak suchého vzduchu v interiéroch.

Áno, teraz je ten správny čas, aby ste urobili revíziu svojich masiek na tvár a nechali účinkovať blahodarné látky v nich, a to aj 3-krát za týždeň. Masky môžete striedať a ak viete, že počas zimy trpíte najmä na suchú a šupinatú pokožku, vyberajte nielen hydratačné, ale aj výživnejšie masky.

4. Nezabudnite na miesta náchylnejšie na vysušenie

Už dopredu sa zásobte a začnite používať premasťujúce produkty na oblasti tela, na ktorých sa počas zimy objavuje drsná či popraskaná pokožka. A myslíme tým nielen kvalitné balzamy na pery, keďže práve jemná pokožka na perách je takzvane v prvej línii pri konfrontácii s negatívnymi vonkajšími vplyvmi, ale aj hĺbkovo pôsobiace produkty na oblasť chodidiel, lakťov či rúk.

Spomínaným suchším miestam teda môžete venovať už teraz preventívne väčšiu pozornosť pri ošetrení pokožky. No a pokiaľ trpíte na ekzém, je tiež možné, že sa vám počas zimy zhorší, takže nezabudnite zájsť za doktorom a doplniť si aj zásoby špeciálnych mastičiek na predpis.

balzam na ústa

Zdroj: Shutterstock®

5. Make-up môže tiež pomôcť

Okrem vyššie spomínanej starostlivosti o pleť vám s jej ochranou s nástupom mrazivých dní prekvapujúco pomôže aj make-up. Ten totiž tiež pôsobí ako istá ochranná vrstva pred vonkajšími vplyvmi. Dôležité však je, aby ste si vybrali ten správny, ktorý by mal vašej pleti sedieť nielen po stránke vyhovujúceho krycieho efektu, ale mal by obsahovať aj vyživujúcejšie zložky.

Vybrali sme: Aká bola hygiena v minulosti? Budeš si gratulovať, že žiješ v dnešnej dobe

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE