Ako reagujú ženy na otázku: Koľko máš rokov?

Väčšinu žien otázka na ich vek zarazí. Vo svete, kde je mladosť považovaná za synonymum krásy, majú ženy pocit, že na to, aby ich okolie považovalo za krásne, musia vyzerať mlado. Tlak spoločnosti na to, aby ženy vyzerali mladšie je naozaj veľký. Celá štvrtina opýtaných žien pociťuje, že ich okolie posudzuje na základe ich veku.

 

Podľa nového globálneho prieskumu realizovaného značkou Dove, len 10 percent žien hrdo prezrádza svoj vek bez toho, aby ho zapierali, alebo prispôsobovali situácii. Značka Dove sa zaviazala k tomu, že bude pomáhať ženám na celom svete uvedomovať si vlastnú krásu a získavať zdravé sebavedomie. 

 

Odporúčame prečítať:  Netrápte sa kvôli vráskam

ako bojovať s vráskami

Zdroj: Shutterstock®

Značka Dove preto pripravila kampaň How Old Are You?, ktorou chce naďalej podporovať svoj záväzok posilňovať sebavedomie žien. Dúfame, že ženy prehodnotia svoj postoj k sebe a uvedomia si, že sú krásne bez ohľadu na vek.

Vek vyvoláva nepríjemné pocity snáď u všetkých žien.

 

Najhoršie sa s ním obvykle vyrovnávajú s príchodom tridsiatky, ale pochybnosti sa prejavujú už v období puberty. Krátky film značky Dove vnáša dôležitú otázku: kedy vlastne ženy začali vnímať svoj vek ako problém? Stavia do kontrastu malé dievčatká hrdo deklarujúce svoj vek, zatiaľ čo dospelé ženy sa snažia tejto otázke vyhnúť.

 

Odporúčame prečítať:  Ženy často preceňujú svoj vek

prvé vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Už dievčatká si v malom veku totiž mimoriadne všímajú všetko, čo ich mamička robí, a intenzívne vnímajú jej správanie, sebavedomie a sebaúctu. Dove preto učí ženy, aby si uvedomili svoju skutočnú krásu a našli v sebe zdravé sebavedomie. Len tak môžu byť pozitívnym príkladom svojim dcéram. 

vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Vyhýbanie sa „otázke veku“

 

Zodpovedanie "onej" otázky vyvoláva u väčšiny žien nepríjemné pocity a mnohé z nich zarmúti. Odhalenie veku totiž núti ženy zamerať sa na negatívne aspekty spojené so starnutím a privoláva ďalšie obavy a nespokojnosť so svojim vzhľadom. Z prieskumu zameraného na vnímanie veku vyplynulo, že 1 zo 4 žien použije negatívne ladené odpovede na to, aby sa opísala vo vzťahu k svojmu veku – napríklad "som stará" alebo "silnejšej postavy". Jedným zo zaujímavých zistení bolo, že 2 z 5 žien dokonca predstierajú mladší vek a často sa snažia vyhnúť oslave svojich narodenín.

 

Odporúčame prečítať:  Ako si poradiť s tmavými kruhmi pod očami

aký máš vek

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Príznaky starnutia pleti

8 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

12.09.2014 21:36

Tak s touto otazkou zatial vobec nebojujem a verim, ze ani nikdy nebudem. Samozrejme stale ma tesi, ze mi odhaduju o 5rokov menej :) No vela zien ma s tymto velky problem...

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

12.09.2014 22:12

vek neriešim aj keď nabudúci rok mám 50,cítim sa určite mladšie a na koľko vyzerám to nech riešia iní

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

13.09.2014 20:36

věk neřeším i když mi sousedka řekla zvětšili se ti pytlíky pod očima co s tím, když je to dědičné

Vaše meno:

Radoslava Sonogová

Radoslava Sonogová

14.09.2014 23:39

najlepsia odpoved je a ty?

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

17.09.2014 07:43

Nemám s tým problém, vyzerám síce mladšie než mám skutočný vek, ale častokrát za tým je životospráva a správna starostlivosť, z časti genetika. Ak niekto vyfajčí 30 cigariet denne a zapije nejakým tým pohárom vína, ani nemôže očakávať, že bude vyzerať mlado.

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

21.09.2014 09:24

Zatiaľ neriešim, nechám to na iných :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2014 18:45

mám takú fintičku na to že: mám toľko na koľko sa cítim :)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

23.09.2014 12:06

Väčšinou sa opýtam: "a koľko by ste mi tipovali?" no a potom sa dostaneme k presnému číslu :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE