Ako sa zbaviť opuchov očí?

Dlhé letné noci vedia byť občas aj zradné. Ak to s oslavou leta preženiete, najmä čo sa týka prehýrenej noci aj vypitých pohárov drinkov, na druhý deň vás pri pohľade do zrkadla môžu vystrašiť opuchnuté oči. Tie nastúpia ale aj v prípade, že si idete vyplakať zlomené srdiečko nad nešťastnou letnou láskou, či namiesto párty to preháňate v práci.

 

Za opuchmi stojí totiž rovnako únava, stres, aj pridlhé pozeranie do monitoru. Máme ale dobrú správu. Na opuchy existuje pár jednoduchých, rýchlych a zároveň účinných receptov, pri ktorých si vystačíte s produktmi typu "čo dom dal".

 

Odporúčame prečítať: Chôdza alebo beh? Čo je pre vás efektívnejšie?

Ako sa zbaviť opuchov očí?

Zdroj: Shutterstock®

Nazrite do chladničky

 

Práve tam nájdete to, čo vaše unavené oči potrebujú ako prvú pomoc. Tak napríklad uhorkové obklady by mali byť známe už väčšine z nás. Ak ste tento poklad plný vody ešte neobjavili najvyšší čas. Stačí si nakrájať dve kolieska, priložiť aspoň na 5-10 minút na unavené oči, vyložiť nohy a odpočívať. Uhorka vďaka vysokému obsahu vody, ale aj minerálov, pomôže vašim viečkam k rýchlejšej regenerácii, zároveň jej studená teplota z chladničky opuch upokojí a zmierni.

 

Odporúčame prečítať: 8 potravín, vďaka ktorým budete dlhšie sýty

 

Podobne ako uhorka zaberú aj mliečne produkty - samotné mlieko, alebo aj tvaroh. Namočte vatové tampóny do studeného mlieka a priložte na opuchy. Chlad opuch stiahne a mlieko zároveň pokožku, ktorá je práve v okolí očí mimoriadne citlivá upokojí. Tvaroh zaberá podobne. Buď si doň vlejte trochu mlieka a vyšľahajte jemnú kašičku, alebo kúsky tvarohu zabaľte do plátenej vreckovky, či malého uteráka, a priložte na oči.

Ako sa zbaviť opuchov očí?

Zdroj: Shutterstock®

Ak nenájdete doma ani mlieko, ani tvaroh, ani uhorku, siahnite do poličky a vyberte si čaj. Ideálne zelený, prípadne čierny. Pripravte si ho klasickým spôsobom, s tým rozdielom, že vymočené vrecúško nevyhadzujte, ale priložte na vaše opuchnuté oči. Ak ste preplakali / preflámovali celú noc, na pár minút ich vložte ešte do mrazničky.

 

Nazrite do kúpeľne

 

Aj tam nájdete zázračných pomocníkov. Tak v prvom rade ešte raz odstráňte zvyšky make-upu, a to aj napriek tomu, že ste sa doma v noci poctivo odličovali. Siahnite po vode určenej pre citlivú pleť, prípadne po obľúbenom hydratačnom kréme (ktorý si mimochodom môžete tiež na chvíľu dať schladiť). Vatový tampón potom jemne prikladajte na oči aj okolie a nechajte krém vsiaknuť do hĺbky.

 

Odporúčame prečítať: 6 najlepších potravín na žalúdočné nevoľnosti

Ako sa zbaviť opuchov očí?

Zdroj: Shutterstock®

Pomôže aj vodný kúpeľ. Pripravte si väčšiu (čistú!) nádobu, do ktorej vlejte studenú vodu. Áno studenú, pretože len vtedy dosiahnete želaný efekt. Do takéhoto chladivého očného kúpeľa si ponorte celú tvár a procedúru pokojne zopakujte aj niekoľkokrát. Vodu si pokojne osviežte trebárs aj liečivými kvetinami, či bylinkami. Pokiaľ sa k takejto ráznej pomoci neviete odhodlať, studený očný kúpeľ nahraďte obkladom. Postačí vám froté uterák a studená voda, či pár kociek ľadu zabalených práve v uteráku. Ten prikladajte striedavo na jedno aj na druhé oko a po opuchoch o chvíľu nebude ani stopy.

 

Apropo keď sme pri vode, opuchov sa zbavíte aj plávaním a nasadením prísneho pitného režimu. Tentokrát ale alko drinky zameňte za čistú vodu, minerálku (aby ste telu dodali stratené minerály), nanajvýš tak za nealkoholické mojito.

 

Odporúčame prečítať: 4 rady ako urobiť vašu párty jedinečnou

13 komentárov
Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

12.08.2016 15:34

Dobré rady :)

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

12.08.2016 17:00

kolieska uhorky-najrýchlejšie a jednoduché

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

23.08.2016 09:35

Využijem posledné domáce uhorky tejto sezóny.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.09.2016 21:06

Používam kolieska z uhoriek pomáha

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

21.09.2016 07:39

odskúšané čajové vrecúška alebo kocky ľadu - rýchle a účinné

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

22.10.2016 20:57

dobré rady

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

03.12.2016 22:46

oči by nemali opúchať u zdravého človeka

Vaše meno:

Daniela Šurláková

Daniela Šurláková

29.12.2016 16:15

Výborné rady na opuchnuté oči,dúfam,že to bude fungovať aj na unavevé oči.

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

02.01.2017 12:57

dobre rady aj ked po dlhom spanku mam niekedy väcsi opuch :) ale moj tip je prilozit si kavove lyzicky na oci a okamzite sa dostavi efekt:)

Vaše meno:

Stanislava Mészárošová

Stanislava Mészárošová

03.01.2017 12:23

uhorku pozna asi kazdy

Vaše meno:

Bria Tóthová

Bria Tóthová

03.01.2017 19:35

nebolo by od veci niečo skúsiť, mám s tým dosť problém

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

02.09.2017 13:04

Ponocovanie škodí

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.02.2019 16:54

Používam koliesko uhorky alebo čajové vrecúška

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE