Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Tmavé kruhy pod očami sa zvyčajne vyskytujú u starších ľudí. No v súčasnom uponáhľanom svete sa im nevyhnú ani mladí ľudia, a to v dôsledku rôznych faktorov, ktoré na nich pôsobia. Či už je to nedostatok spánku, fajčenie, nesprávna strava, alergie alebo znečistenie životného prostredia – to všetko má vplyv na našu pleť.

 

Na odstránenie týchto tmavých kruhov existuje veľké množstvo kozmetických prípravkov, ktoré obsahujú chemikálie. Prečo teda neskúsiť tieto rady, ktoré si s nimi môžu hravo poradiť?

 

Odporúčame tiež: Káva, nie iba lahodný nápoj

Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Zdroj: Shutterstock®

1. Spánok

 

Spánok je naozaj veľmi dôležitý. Odporúča sa denne spať 6 až 8 hodín. Dĺžka spánku, ale aj poloha v ktorej spíme, môže ovplyvniť tmavé kruhy pod očami. Ak sa ráno chcete zobudiť bez nich, je dôležité spať na chrbte s hlavou podopretou vankúšom. Takto sa zlepšuje krvný obeh a neukladajú sa nadbytočné tekutiny pod očami.

 

 

2. Jedálniček

 

„Sme to, čo jeme“ – preto je dôležité upraviť svoj jedálniček aj kvôli menším kruhom pod očami. Zbavte sa nadmerného požívania, respektíve na chvíľu znížte príjem soli a alkoholu. Oba tieto produkty môžu zapríčiňovať opuchy. 

 

Odporúčame tiež: BEZCHYBNÁ PLEŤ RÝCHLO A JEDNODUCHO!

Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Zdroj: Shutterstock®

3. Nešúchajte si oči

 

Áno, ak pracujete celý deň na počítači (veď práca sa sama nespraví) niekedy je potrebné si oči pošúchať, aby si trošku oddýchli. Samozrejme aj alergia spraví svoje. Avšak pokožka v okolí očí je veľmi citlivá a jemná, preto trenie môže spôsobiť jej poškodenie a pokožka môže stmavnúť. Z rovnakého dôvodu je potrebné make-up alebo korektor do pokožky jemne vklepať.

 

 

4. Opaľovací krém

 

Možno sa to nezdá, no slnko a jeho lúče sa na zem dostávajú aj v zime – aj keď nie až v takej intenzite ako v lete, no ochrane pokožky by sme mali venovať pozornosť stále. A navyše slnečné lúče môžu tmavé kruhy pod očami viac zvýrazniť. Naneste si preto pod oči opaľovací krém, vďaka ktorému bude pokožka chránená.  

 

Odporúčame tiež: Dovolenka v prekrásnom prostredí južných Čiech

Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Zdroj: Shutterstock®

5. Ľad a čaj

 

Zabaľte kocku ľadu do uteráka alebo nejakej inej tkaniny a priložte ju na každé oko. Ten sa postará o to, že vám zmiznú opuchy pod očami. Alternatívou je aj namočený vatový tampón v studenej vode. Tiež je ideálne použiť čajové vrecúška z vylúhovaného čaju. Tie nechajte pár minút v chladničke a následne ich priložte na oči.

 

 

6. Ovocie a zelenina

 

Konzumácia ovocia a zeleniny je skvelý nápad, pretože majú priaznivý vplyv na vzhľad pokožky a očí. Tiež môžete použiť plátky uhorky alebo zemiakov. Tie si priložte na oči v dopoludňajších hodinách – vaša pokožka bude sviežejšia a navyše nebude stopy po opuchu ani tmavých kruhoch. 

 

Odporúčame tiež: Ako vplýva kyslík na našu pleť?

3 komentárov
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

31.10.2016 13:29

počula som aj o sačikoch z čaju si prikladat na oči

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

31.10.2016 13:35

...aj o tom vankúši pod hlavou som počula a snažím sa na to dbať, samozrejme strava je veľmi dôležitá

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

04.11.2016 11:08

môžem odporučiť prírodný nočný krém na oči s kofeínom slovenskej značky dulcia :) výýýborný je

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE