Ako si vytvoriť vlastný hydratačný pleťový produkt?

Podľa mnohých výrobcov prírodnej kozmetiky by sme si nemali dávať na pleť a vlastne na celé telo nič, čo by sme reálne nezjedli. Preto mnoho ľudí v súčasnosti zastáva názor, že bio kozmetika z prírodných surovín je najlepšia. Čo keby sme si spolu niečo prírodné, hydratačné, čo obsahuje prírodné oleje, vyrobili?

 

Ak chcete svojej pleti doplniť hydratáciu, najlepšie je siahnuť po prírodných olejoch, ako je napríklad mandľový olej, olej z citrónovej trávy, vitamín E alebo mrkvový olej. Tieto oleje si môžete vytvoriť samy alebo zakúpiť v akomkoľvek bio obchode alebo v lekárni.

 

Odporúčame: Zemiakové šupky: 6 skvelých spôsobov použitia, ktoré musíte 

hydratačný pleťový produkt

Zdroj: Shutterstock®

Na výrobu pleťového hydratačné prípravku potrebujete:

  • Fľašu s pipetou z tmavého skla – tmavé sklo ochráni produkt pred slnkom
  • Mandľový olej
  • Olej z vitamínu E
  • Olej z citrónovej trávy
  • Mrkvový olej

 

Ako prvé do fľaše nalejte mandľový olej až takmer po vrch. Následne pridajte pár kvapiek vitamínu E, 4 kvapky oleja z citrónovej trávy a 1 kvapku mrkvového oleja. Všetko spolu zmiešajte (pretrepte vo fľaške). Vytvorený olej naneste na čistú a mierne vlhkú pokožku, pretože takto každý olej funguje najlepšie. Pokožka bude krásna a žiarivá.

 

Odporúčame prečítať: Tajomstvá krásy žien z rôznych kútov sveta

Masírovanie pleti olejom

Zdroj: Shutterstock®

Mandľový olej je hypoalergénny, preto je vhodný nielen pre nás „dospelákov", ale je vhodné ho použiť aj ako masážny olej pre deti. Je plný vitamínu E, preto pomáha chrániť pokožku pred poškodením od slnka. Navyše obsahuje vitamín A, ktorý pomáha bojovať proti akné.

 

Olej z citrónovej trávy zas pomáha pokožke zbaviť sa čiernych bodiek. Olej z vitamínu E je skvelý na ochranu pokožky nielen pred slnečným žiarením, ale ochraňuje ju aj vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam.

 

Počuli ste už o mrkvovom oleji? Je bohatý na antioxidanty, vitamín E a C, ktoré omladzujú pokožku. Je tiež skvelý na ekzém, psoriázu a dermatitídu, pretože stimuluje bunkový rast.

 

Odporúčame prečítať: Horúce letné noci prichádzajú! Ako sa vyspať čo najlepšie?

4 komentárov
Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

05.07.2017 10:11

Super určite ho doma skúsim. Aj teraz som si jeden olej vyrábala :)

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

13.08.2017 17:41

mrkvovy? o tom som este nepocula.... olej som si este doma nikdy nepripravovala.. ale nikdy nie je neskoro zavat z niecim

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.12.2017 15:03

boo by zaujímavé vyrobiť vlastný produkt

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

07.02.2018 11:32

A kde zozeniem vsetky ingrediencie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE