Ako vyzerať o 10 rokov mladšie za pár minút

Starostlivosť o svoje telo a pleť je tým najdôležitejším základom.

 

Svieže telo s mladým vzhľadom si vyžaduje pozitívne myslenie a je dôležité mať rada samú seba.

 

Každá z nás chce pre svojho partnera, ale i pre seba a okolie vyzerať príťažlivo a očarujúco. My vám dnes poradíme, ako je možné ,,zraziť“ 10 rokov dole z vášho veku. A to všetko za pár minút.

 

 

Odporúčame prečítať: Spevnite si nohy a zadok

 

 

 1.Starostlivosť o obočie je dôležitá

uprava-obocia-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Rovnako ako o všetky časti našej pleti a tela je potrebné zamerať svoju pozornosť aj na obočie. Upravené obočie spolu s jemne nalíčenými očami dokáže ženu niekedy doslova ,,premeniť“. Samozrejme, s vypĺňaním obočia to netreba preháňať.

 

Základom je dosiahnuť čo najprirodzenejší vzhľad obočia, ktorého farba ideálne korešponduje s odtieňom vašich vlasov. Pre efektné nalíčenie vám postačí jemná ceruzka alebo tiene na obočie. Potom ho už len jemne prečešete kefkou.

 

 

Odporúčame prečítať: Elektronická alebo klasická kniha?

 

 

 2. Zabudnite na ,,ťažký“ make-up

vyrazne-slabe-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Súčasné trendy čoraz viac nastoľujú takzvané ,,nahé“ líčenie alebo líčenie v jemných farbách, ktoré iba podčiarknu vaše prednosti. Prílišné nánosy make-upu nesvedčia žiadnej z nás. V prípade tmavšie nalíčených očí stavte na nenápadnejší rúž, ak sa naopak rozhodnete pre výraznejšie pery, líčenie očí by malo zostať v pozadí.

 

 

Odporúčame prečítať: Technika líčenia pier​

 

 

 3.Základom je hydratácia pleti

hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

Pleť vyzerá oveľa lepšie a zdravšie v prípade, že je správne hydratovaná. Suchá podráždená pleť nesvedčí nikomu, a preto si doprajte vyhovujúci hydratačný krém, ktorý prepožičia vašej pleti jemnosť a sviežosť. Dôležité je hydratovať pleť každodenne. Občas ju môžete ,,pohýčkať“ pleťovou maskou.

 

 

Odporúčame prečítať: Chráňte svoje prsia prevenciou

 

 

 4.Ruky sú naša vizitka

manikúra

Zdroj: Shutterstock®

Náš vek sa najčastejšie odzrkadľuje práve na krku, dekolte a rukách. Koža na rukách je tenká, a preto nie je po čase taká pružná ako koža na iných partiách nášho tela. Venujte im preto trochu voľného času na peeling a následné dôkladné nakrémovanie.

 

Najmä v blížiacom sa chladnom období sú naše ruky vystavené chladu, mrazu a často trpíme suchou pokožkou. Kvalitný hydratačný krém, aplikovaný niekoľkokrát za deň však môže tieto problémy ľahko vyriešiť. V rámci starostlivosti o ruky nezabúdajte ani na úpravu nechtov.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako navrátiť pokožke snedý odtieň?

 

 

 5. Vyskúšajte zmenu účesu

účes

Zdroj: Shutterstock®

Nový účes nás niekedy dokáže zmeniť na nepoznanie. Vraví sa: ,,Zmena je život“, preto sa týmto heslom pri zmene riaďte. Poraďte sa s vašou kaderníčkou, aký strih by vám svedčal. S novým strihom a sviežou farbou na vlasy sa budete cítiť mladistvo a sexi.

 

 

Odporúčame prečítať: Lesklá pleť - pomôže púder

 

 

 6. Noste svieže vône

parfum-vona-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Vek môžete ,,oklamať“ i mladistvými sviežimi vôňami. Svoju voľbu pri výbere parfumu upriamte na sviežu ovocnú či kvetinovú vôňu. Ťažšie vône sa mnohým automaticky spájajú so staršími dámami. V prípade, že medzi ne ešte nechcete patriť, svieži parfum bude vhodnou voľbou.

 

 

Odporúčame prečítať: Podkladové bázy sú pre pleť dôležité​

 

 

 7. Zdravý sexuálny život

sex

Zdroj: Shutterstock®

Je to pravda. Zdravý a aktívny sexuálny život, je tým správnym riešením ako vyzerať mladšie, spokojne a jednoducho sviežo. Večera pri sviečkach s partnerom a trochu aktivity preto nie je na ,,zahodenie“.

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Čo robíte pre to, aby ste vyzerali a cítili sa mlado?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

26.09.2014 09:33

doteraz som si veru obočie neupravovala ale práve teraz som si kúpila ceruzku na obočie a každé ráno si ho trošku upravím- musím povedať že vyzerá naozaj lepšie, tiež sa príkladne starám o svoje ruky ktoré si často krémujem aby neboli vysušené, určite sa každý večer poriadne odlíčim, vyčistím si pleť a použijem krém na oči a pleť, snažím sa myslieť pozitívne a tak sa cítim mlado :-)

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

26.09.2014 18:19

wau to su krásne upravené, zišlo by sa byť mladšou o 10 rokov

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

26.09.2014 19:08

hlavne to s omladzovaním za každú cenu nepreháňam pri obliekaní a líčení aby to nevyzeralo komicky,nezabúdam na ošetrovanie pokožky a dobrý strih vlasov

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

27.09.2014 21:26

Ja sa starám poriadne o pleť, stále poriadne hydratujem, odlíčim a líčim sa len špirálou a rúžom (cc krém). Pokožku si pravidelne natieram a často sa umsmievam :). Myslím si, že úsmev je prvým krokom k tomu, aby sme vyzerali mladšie. A mne hádajú oveľa menej ako mám ;).

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

04.10.2014 12:42

líčim sa len jemne, starám sa o pleť a vlasy som si dala zostrihať- hneď min. 5 rokov dole :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.10.2014 15:37

starám sa o svoju pleť každý deň :)

Vaše meno:

Magdaléna Šipošová

Magdaléna Šipošová

15.12.2014 22:21

starám sa o seba a snažím sa byť pozitívne naladená

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE