Cystické akné: Vyskúšaj netradičné ingrediencie, s ktorými ho porazíš!

Akné je postrachom každého tínedžera, ale aj dospelých osôb. Je nápadné, niekedy sa ťažko prekrýva a dokáže naozaj potrápiť. Akné má však viacero foriem. Jeho asi najťažšou formou je cystické akné, ktoré predstavuje chronický stav pokožky. Vzniká v dôsledku zmeny mazových žliaz a v dôsledku vplyvu baktérii a infekcií na pokožku.

 

Jeho vzhľad má tendenciu uberať na sebavedomí, pretože je neestetické a niekedy zanecháva po sebe jazvy a škvrny, ktorých je ťažké sa zbaviť. Aj keď všetci dobre vieme, že akné by sa nemalo vytláčať neodborne, aj tak to robíme. A v takom prípade si akné roznášame po celej tvári, čím je jeho hojenie ťažšie. S ohľadom na tento fakt, vám dnes prinášame prírodné lieky, ktoré sú kvôli svojim vlastnostiam ideálne na liečbu cystického akné! 

Aspirín

Zdroj: Shutterstock®

Kyselina acetylsalicylová – ASPIRÍN

Aspirín má všestranné využitie. Je účinný na bolesť, dá sa využiť aj v domácnosti, no môžete ho použiť aj na liečbu akné. Obsahuje vysokú koncentráciu kyseliny salicylovej, ktorá pomáha eliminovať akné a postupne pôsobí aj ako ochrana pred toxínmi a slnečným žiarením. Jeho zložky upokojujú zápaly a vyvažujú aktivitu mazových žliaz.

 

Ako aspirín použiť pri liečbe akné? Rozdrvte niekoľko tabletiek aspirínu na prášok a zmiešajte ho s vodou a citrónovou šťavou. Zmes aplikujte na akné a nechajte pôsobiť 30 minút. Následne opláchnite teplou vodou. Túto aspirínovú masku používajte 3-krát týždenne. Avšak pozor, masku je potrebné používať večer!

 

Odporúčame: Ako nahradiť soľ v domácnosti? Tieto korenia ju nahradia bravúrne!

mletá kurkuma

Zdroj: Shutterstock®

Indické korenie – KURKUMA

Toto orientálne korenie má antibakteriálne vlastnosti a obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré spoločne dokážu liečiť chronické akné. Pri vonkajšom použití kurkuma dokáže vyčistiť zanesené póry a znižuje zápal, vďaka čomu je akné menej nápadné.

 

Vytvorte si kurkumovú pastu na akné. Malé množstvo kurkumového prášku zmiešajte s vodou alebo sezamovým olejom tak, aby vám vznikla hutnejšia pasta. Tú aplikujte na akné, nechajte pôsobiť 30 minút a následne opláchnite. Túto pastu používajte 3-krát týždenne pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. POZOR – kurkuma sama o sebe dosť farbí, preto si dávajte pozor aby vám pasta nespadla na oblečenie. Navyše, po jej umytí si nezabudnite tvár ešte dočistiť gélom. 

jablčný ocot

Zdroj: Shutterstock®

JABLČNÝ OCOT

Jablčný ocot je jedným z najlepších prírodných liečiv pre pokožku postihnutú cystickým akné. Obsahuje prírodné kyseliny, ktoré pomáhajú regulovať pH pokožky a zároveň tak odstraňovať prebytočný maz a baktérie.

 

V tomto prípade zmiešajte jablčný ocot a vodu v pomere 1:1. Túto zmes nalejte na vatový tampón alebo na vatu a potrite ňou akné. Zmes je ideálna, pretože sa používa 2-krát denne, a to každý deň, vďaka čomu sa výsledky dostavia rýchlejšie ako pri používaní pleťovej masky alebo pasty. 

 

Zaujme ťa: Vieš, ako správne žehliť oblečenie? Vyvaruj sa týmto chybám!

10 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

19.10.2017 14:19

nepríjemné ochorenie..... a hlavne ak je na tvári.... mladý človek sa cíti potom menej cenný.... poznám jednu holku ktorá mala depresie kôli akné...... "ževraj mi to nechápeme čo ona cíti....ale kurmuka a zázvor je zázračné prírodné antibiotikum..... verím hlavne týmto dvom prírodným liekom.......no a v neposlednom rade jablčný ocot je dobrý na všetko... či už vypiť ráno za pohárik, alebo ale čistenie tváre

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

19.10.2017 15:43

zaujímavé rady

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

19.10.2017 16:11

nevedela som že kurkuma je nápomocná pri takomto probléme

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

19.10.2017 20:36

už len vo všeobecnosti akné je nepríjemné... :/

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

19.10.2017 21:57

veľmi nepríjemné a neestetické ochorenie, aj keď som aj ja s ním bojovala, ale v oveľa ľahšej forme

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.10.2017 07:55

hormóny sú niekedy kruté...o acylpiríne som už počula...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

20.10.2017 18:41

Už napohľad to je aj dosť bolestivé ochorenie a boj s ním je zvyčajne dlhý a ťažký..niekedy stačí výrazne zmeniť skladbu stravy, niekedy pomôžu lieky či dobrá kozmetička..

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

27.10.2017 17:21

prečo masku z aspirínu treba použiť večer?

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

02.11.2017 23:11

Super rady, niektoré určite vyskúšam.. ďakujem :)

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

03.01.2018 09:04

Kukurmu urcite vyskusam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE