Hľadáš všestranný kozmetický produkt? Našli sme ho za teba!

Ženská krása je veľmi prchavá, pretože ak sa o ňu nestaráme naozaj precízne, rýchlo pominie. So starostlivosťou o krásu ženy súvisí aj nespočetné množstvo kozmetických produktov, ktoré používame na rôzne oblasti tela. Na niektoré ich máme viac, na niektoré menej, no isté je, že táto dôkladná starostlivosť nás stojí nemalé peniaze. Poradíme vám, ako ušetriť! Našli sme všestranný kozmetický produkt, ktorým nahradíte hneď niekoľko beauty produktov. O čo ide a čo všetko dokáže?

Tak trocha retro

Možno vás prekvapíme, no všestranným kozmetickým produktom, o ktorom je celý tento článok, je celkom obyčajná vazelína. Tak trocha retro, čo poviete? Vazelína bola a je pre naše babičky neoddeliteľnou súčasťou života, ktorou zaháňali mnohé neduhy, napríklad suchú pokožku, zapareniny u bábätka či dokonca popáleniny.

Niekto by si teraz mohol povedať, že odporúčame niečo, čo je nebezpečné a boli dokonca aj dohady, že vazelína spôsobuje rakovinu. Môžete si vydýchnuť, dermatológovia potvrdzujú, že klasická prírodná vazelína vám neublíži. Práve naopak, dokáže pomôcť a nahradiť veľa drahých produktov určených na skrášľovanie sa.

Inšpirácia pre teba: Ľanový olej: Je to najlepšia ochrana proti rakovine?

suchá nechtová kožtička

Zdroj: Shutterstock®

Využitie vazelíny na krásu

Ktoré kozmetické produkty dokážete nahradiť obyčajnou lacnou vazelínou?

  • Nemáte po ruke píling na pery? Nevadí. Do vazelíny primiešajte trocha kryštálového cukru a pílingujte!
  • Vazelínu môžete použiť aj ako účinný odličovač a dokonca nepotrebujete ani odličovacie tampóny. Naneste si ju prstom na oko a zotrite si mejkap niekoľkými ťahmi.
  • Neposlušné obočie s vazelínou už nebude váš problém. Stačí len troška a vazelína sa zmení na fixátor obočia. Uhlaďte si ho podľa svojho gusta.
  • Vazelína dokáže dokonca nahradiť aj drahý rozjasňovač. Naneste si ju na lícne kosti, pod obočie alebo ponad peru pre prirodzený jas.
  • Olejček na nechtovú kožtičku s vazelínou v zásobe vôbec nepotrebujete! Suchá kožtička okolo nechtov vás už nikdy trápiť nebude, pretože vazelína je na suchú kožu expert.
čo na suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Kedy sa jej vyhnúť?

Je samozrejmé, že ani vazelína nebude tou správnou šálkou kávy pre každého. Kedy ju teda jednoducho oželieť a nepoužívať? Odborníci odporúčajú vazelínu vysadiť vtedy, keď vám spôsobí vyrážky alebo vás bude na pokožke svrbieť či pôsobiť nekomfortne. Používať by ju nemali ani osoby s chronickým akné a nemala by sa aplikovať na mastnú pleť. V tomto prípade môže byť vazelína len príťažou a dokáže upchávať póry. Používanie vazelíny má aj svoje nevýhody – na pleti pôsobí veľmi ťažko, mastne a lepivo.

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.06.2019 07:28

Rada ju využívam na rôzne spôsoby.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

05.06.2019 17:55

Občas ju používam hlavne v lete na ruky a nohy

Vaše meno:

Lea Leová

Lea Leová

05.06.2019 22:07

za mna je to kokosovy olej, ktory je vhodny naozaj na všetko a pre každeho.V poslednom čase mám dost vysušene vlasy a davam si ho n akončeky vlasov a je to super. Lesklejšie vlasy so nikdy nemala

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

07.06.2019 18:43

asi si ju zaobstarám

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

09.06.2019 19:33

výborný produkt, všestranný, šetriaci peňaženku i miesto v kúpelni

Vaše meno:

Marta Hollá

Marta Hollá

11.06.2019 18:07

Bez vazelíny ani nevychádzam von, vždy ju mám hodenú v kabelke. Je super ba pery, nechtovú kožičku, suché lakte, päty,...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE