Je hydratačný sprej na tvár naozaj tak účinný ako si myslíme?

Kozmetické spoločnosti sa v posledných mesiacoch doslova predbiehajú v tom, kto príde so zaujímavejším, zdravším a lepším produktom. Medzi ne patrí určite aj hydratačný sprej na tvár, ktorý si získal obľubu mnohých ľudí najmä počas letných mesiacov.

 

Je však naozaj taký účinny, zdravý a vhodný pre našu pokožku? Nie je to len obyčajná voda z vodovodu?

 

Čo ak to je len klam zabalený do krásneho obalu, ozvláštnený nejakou zaujímavou parfumáciou? Pozrime sa na zúbky týmto hydratačným "zázrakom" a zistime spoločne kde je pravda.

 

Odporúčame: Ako má vyzerať starostlivosť o pleť po 40-ke?

hydratačný sprej

Zdroj: Shutterstock®

Tonikum, vitamínová bomba alebo len obyčajná voda?

Sprej na tvár alebo "hmla" ako ju niektorí volajú v mnohých prípadoch naozaj obsahuje len obyčajnú minerálnu vodu. V skutočnosti však nie je úplne obyčajná. Minerálna voda z kvalitného zdroja môže obsahovať množstvo esenciálnych olejov a antioxidantov, ktoré dodávajú pleti dostatočnú výživu počas celého dňa. Minerálna voda má dokonca aj protizápalové účinky.

 

Okrem minerálnej vody môžete medzi sprejmi nájsť aj kvetinové vody, napríklad vodu z harmančeka, ktorý je výborným pomocníkom pri citlivej a začervenanej pleti. Ružová voda vám zas dodá hydratáciu počas studených dní. S pridaním výtažkov zo sliviek, jahôd, či avokáda, môžete svojej pokožke pomôcť viac, ako si myslíte.

 

Bude sa ti páčiť: Ako rozoznať kvalitný burčiak a spoznať jeho účinky na organizmus?

ružová voda v spreji

Zdroj: Shutterstock®

Kedy je čas na jeho aplikáciu?

Aplikujte tento multifunkčný sprej hneď po očistení pleti alebo ním skúste nahradiť svoje tonikum. Ďalšou možnosťou je urobiť s ním posledný krok pri vašej starostlivosti o pleť, aby ste uzamkli všetko ostatné, čo ste si na pokožku aplikovali. Môžete ho tiež použiť pod make-up ako základ. Dokonca ho môžete používať počas celého dňa, aby ste obnovili vzhľad vášho makeupu vždy, keď už nebude vyzerať k svetu. Nepodceňujte preto tohto všestranného pomocníka. Kozmetické spoločnosti v tomto prípade vedia, s čím prišli na trh. :)

 

Pozri aj: Zdravá dokonalá pleť nepotrebuje make-up! Ako sa k nej dopracovať?

voda v spreji

Zdroj: Shutterstock®

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.10.2017 07:43

mne sa podľa jedného vášho článku osvedčila Jarischova voda, nedám na ňu dopustiť a odporúčam ju aj známym

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

20.10.2017 08:28

hydratačný sprej používam len v lete... a hlavne na dovolenke pri mori.... super vecička na osvieženie..... ale podľa Vášho odporúčania sa budem snažiť používať viackrát.....

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

20.10.2017 16:12

všade samá chémia

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

20.10.2017 18:33

Termálnu vodu v spreji používam hlavne v obdobiach, keď moja pleť pôsobí unavene...s výsledným efektom som spokojná, takže nemám dôvod nedôverovať v jej účinnosť.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE