Kakaové maslo pre zdravie a krásu

Nie je maslo ako maslo – dôkazom toho je práve kakaové maslo, ktoré sa získava z bôbov kakaovníka.

 

Je to všestranný pomocník, ktorý je využívaný v potravinárstve (pri výrobe čokolády), cukrárstve, ale aj v kozmetike. Dokonca je možné použiť ho aj v domácnosti na smaženie, opekanie aj pečenie.

 

V kozmetickom priemysle je využívaný už naozaj dlho. Je určený pre všetky typy pleti, avšak najviac si ho zamiluje suchá pokožka, pretože má blahodarné zvláčňujúce a hydratačné účinky. Preto sa pridáva do mnohých kozmetických prípravkov. Na čo všetko ho môžete vyskúšať?

 

Odporúčame tiež: Keď pomáha príroda: Ako urýchliť rast vlasov

Kakaové maslo pre zdravie a krásu

Zdroj: Shutterstock®

1. Lieči popraskané pery

 

Jedným z najčastejších problémov, na ktoré sa kakaové maslo používa sú popraskané pery. Preto sa kakaové maslo používa ako hlavná ingrediencia v balzamoch na pery. V kombinácii s esenciálnymi olejmi ako je vanilka, pomaranč alebo grapefruit, kakaové maslo pery hydratuje. Vďaka tomu pomáha znížiť riziko ich popraskania.

 

 

2. Kakaové maslo a relax? Samozrejme áno

 

Obľúbeným benefitom kakaového masla je to, že vám pomôže uvoľniť sa. Je skvelé po dlhom a stresujúcom dni dopriať si kúpeľ práve s kakaovým maslom. Kúpeľ ako pre bohyňu! Má skvelú čokoládovú vôňu, vďaka čomu dokážete relaxovať a uspokojovať svoje čuchové bunky. 

 

Odporúčame tiež: Byliny, ktoré sú obrovským pomocníkom pre ženy

Kakaové maslo pre zdravie a krásu

Zdroj: Shutterstock®

3. Popáleniny

 

Už sa vám stalo, že ste sa oparili vriacou vodou? Je to dosť nepríjemné, no takéto nehody sa v domácnosti stávajú často. Aj na to pomôže kakaové maslo. Pomáha upokojiť spálenú pokožku a urýchľuje proces hojenia. Vaša pokožka bude vďaka nemu upokojená už behom niekoľkým minút.

 

 

4. Spomaľuje proces starnutia

 

Rýchle zostarnutie pokožky nechce žiadna z nás, preto sa to snažíme oddialiť prostredníctvom rôznych produktov. Nabudúce, keď budete po nejakom produkte v obchode pokukovať, siahnite po kakaovom masle. Obsahuje zlúčeniny, ktoré sú schopné znížiť viditeľné známky starnutia a navyše zanechá vašu pokožku zdravú a žiarivú. 

 

Odporúčame tiež: Pozor, aby ste nevyhoreli: burnout syndróm útočí

Kakaové maslo pre zdravie a krásu

Zdroj: Shutterstock®

5. Môže zlepšiť vašu náladu

 

Ak máte v tele nízku hladinu serotonínu, môžete byť nevrlé, bez nálady a podobne. Kakaové maslo je skvelé pre udržiavanie zdravej hladiny tryptofánu. Je to aminokyselina, ktorá produkuje práve serotonín. Preto lepšiu náladu budete mať zaistenú. 

 

Odporúčame tiež: Šťavnatý kaktus plný vitamínov? To je opuncia figová

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.11.2016 08:28

kakaové maslo som si kúpila a používam ho na telo

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

17.11.2016 08:55

Ja si robím domácu karobovú čokoládu resp. z holandského kakaa za použitia kakaového masla ;),alebo si kúsok vložím do raňajkovej zdravej kaše.

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

17.11.2016 09:18

musím vyskušat

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

19.11.2016 22:22

hmmmm toto vidim prvy krat :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

23.12.2016 14:30

kakao je liečivé

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE