Krásne nalíčená v každom veku: Ako na to?

Mnoho žien sa od určitého veku prestáva maľovať. Niektoré totiž zastávajú názor, že im to nesvedčí tak, ako kedysi.

 

Samozrejme, líčidlá nie sú primárnym zdrojom ženskej krásy. Tá musí vychádzať predovšetkým z nášho vnútra a charizmy.

 

Líčidlá nám však v mnohom vedia vypomôcť a zakryť drobné chybičky krásy. Krása rastie v každom veku a líčenie, ktoré je vedené s vkusom, pristane ako mladým slečnám, tak i dámam v pokročilom veku. Ako na to?

 

 • Pleť
   

Pleť je ako víno, ktoré zreje s pribúdajúcim vekom. Mali by sme jej venovať patričnú pozornosť. To, ako sme sa o našu pleť starali počas mladosti, sa nám mnohokrát ukáže práve v zrelom veku. Na pravidelné čistenie a hydratáciu pleti by sme nemali zabúdať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nechajte vaše nechty rozkvitnúť tulipánmi

starsie zeny

Zdroj: Shutterstock®

 • Make-up
   

Kým v období dospievania ženy bojujú s nepríjemným akné, ktoré je potrebné zakryť make-upom s dobrým krytím, zrelšia pleť je už ,,vybúrená“. Preto jej stačí iba ľahký make-up pre farebné zjednotenie. Drobné nedostatky prekryjeme korektorom. S make-upom to však nepreháňame. Čím hrubšiu vrstvu na pleť nanesieme, tým bude vyzerať staršie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Gél lak - nechtový fenomén

puder

Zdroj: Shutterstock®

 • Oči
   

Neutrálne zemité, šedé či hnedo-šedé odtiene sa hodia viečkam každého veku. Nelichotivé sú naopak tmavé tiene, či tiene s výraznými trblietkami. Tie majú tendenciu usadzovať sa a upozorňovať tak na drobné vrásky okolo očí.

 

Po nanesení tieňa orámujeme horné viečko linkou. Snažíme sa vyvarovať čiernym linkám, ktoré oko opticky zmenšujú. Vhodnejšie budú odtiene hnedej či sivej, ktorá je jemnejšia. Spodné viečko neobkresľujeme linkou na oči (opäť oko opticky zmenšujú), vystačíme si tmavým tieňom, ktorým linku vytieňujeme dostratena smerom dovnútra viečka. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Kráľovsky modré línie

spirala

Zdroj: Shutterstock®

 • Pery
   

Okolo pier (i očí) sa v zrelom veku nachádza už viacero badateľných vrások. Na tie pri líčení neupriamujeme pozornosť. Kontúrovaciu ceruzku preto nanášame jemne a s citom, držíme sa línie našich pier. V opačnom prípade si môžeme ešte viac zvýrazniť vrásky. Pri zvýraznení pier nám pomôžu bledšie odtiene rúžov či leskov, ladené do ružových, broskyňových či nude odtieňov. Na záver nanesieme neutrálny či jemne farebný lesk na pery. Opäť sa vyhneme príliš trblietavým, tmavým či kovovým odtieňom.

 

 

Odporúčame prečítať: Pomaranče si s mastnou pleťou rozumejú

pery

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Myslíte si, že aj ženy v zrelom veku by sa mali skrášľovať

líčidlami? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

04.05.2015 20:52

odličovanie je prvoradé

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE