Líčenie v lete - čo robiť, aby sa vám make-up neroztiekol!

Horúce mesiace dávajú nášmu líčeniu zabrať, a preto v lete siahame po ľahšej verzii make-upov a vodeodolných produktoch. Netreba zabúdať, že čím hrubšie vrstvy a nánosy make-upu na tvár dáte, tým skôr sa vám rozleje a bude to jedna veľká katastrofa.

 

Musíte sa rozhodnúť pre vhodné produkty a ich aplikáciu. Líčenie v lete môže byť náročnejšie, no my vám povieme ako na to!

 

 

Krém pod make-up

Ani v lete netreba zabúdať na denný hydratačný krém. Ak však máte problém, že sa vám pleť mastí, siahnite po ľahkej fluidnej verzii alebo zmatňujúcej verzii. Nikdy však tento krok nevynechávajte. Pleť bez hydratácie a vystavená na slnku sa rovná hlboké vrásky v skoršom veku. Po nanesení krému vyčkajte aspoň 10 minút, kým sa poriadne vstrebe a až tak nanášajte make-up. 

 

Odporúčame: Ako si vytvoriť vlastný hydratačný pleťový produkt?

líčenie na dovolenke

Zdroj: Shutterstock®

Bez make-upu

Nechcete si v lete na tvár nanášať make-up? Vaša pleť na tvári je však omnoho svetlejšia ako zvyšok tela? Skúste samoopaľovacie prípravky. Použite tie, ktoré sú určené na tvár. Sú jemnejšie a šetrnejšie k pleti. Ďalšou možnosťou sú tónované krémy. Nemajú síce vysokú kryciu schopnosť, no krásne zjednotia vašu pleť, majú ľahké zloženie a bude vyzerať zdravšie.

 

Bude vás zaujímať: Chyby v líčení - ako si urobiť make-up správne?

rady ako sa nalíčiť na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Vodeodolné prípravky

Vodeodolná kozmetika je v lete často využívaná. Existujú vodeodolné maskary, ceruzky či dokonca make-upy. Bránia roztekaniu, otláčaniu a vydržia pot, vlhko, ale aj priamy kontakt s vodou. Jednou nevýhodou je ich odličovanie. To je však daň za to, že váš make-up vydrží po celý deň. Na takéto líčidlá sú dobré dvojfázové odličovače alebo produkty konkrétne na vodeodolný make-up. 

 

Bude vás zaujímať: Vyretušujte svoje telo do dokonalosti

vodeodolná riasenka

Zdroj: Shutterstock®

Zmatnenie pomocou púdra

Púder môže ostať súčasťou vašej make-up rutiny. Nanášajte ho však z ľahkosťou a zabudnite na veľké nánosy púdru. Pri prepúdrovaní najprv použite obrúsky na odstránenie prebytočného mazu a až tak použite púder. Bez toho by ste len vytvorili nepeknú hmotu na vašej tvári a zvýraznili si póry a vrásky. Vyberte si púder, ktorý je veľmi jemne namletý a zamatovo jemný, ktorý na tvári ani nepocítite. 

 

Bude vás zaujímať: Zdravé a pevné nechty na dosah: Toto nikdy nerobte!

zmatňujúca kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Pery

V lete je skvelé používať na pery veľmi ľahké konzistencie. Hydratačné rúže alebo rúže a lesky s hutnou konzistenciou majú tendenciu roztekať sa do strán. Používajte buď len tónovacie balzamy na pery alebo dlhotrvajúce tekuté rúže, ktoré na perách uschnú a nepohnú sa. 

 

Odporúčame: Evita Delmundo: Ako sa naučiť žiť s nedokonalosťami na tele?

6 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

11.07.2017 13:12

Vidím,že použitie vodeodolnej maskary je v lete nevyhnutné.Na škodu je len to,že sa ťažšie odstraňuje aj s kvalitnou micerálnou vodou.

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

11.07.2017 13:41

máločo vyzerá horšie ako roztečený a rozmazaný make-up

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

11.07.2017 14:46

letný večerný make-up.... to ano..... ale ženy sú nádherné aj prirodzené.. stačí si trocha opáliť tváričku do bronzova....a make-up, už nie je potrebný.... radšej žiadny ako rozliaty

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

11.07.2017 19:10

prirodzenosť nadovšetko, hlavne pri športe, k vode a pod.

Vaše meno:

Lenka Geršiová

Lenka Geršiová

12.07.2017 18:50

naozaj dobré rady :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.12.2017 14:36

chcem už leto...toto je ani ani

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE