Nepoužívaš ochranný faktor celoročne? Toto hrozí tvojej pleti!

Je veľmi dôležité chrániť pokožku počas celého roka. Existuje toľko výhod používania opaľovacieho krému, že sa vám o tom ani nesnívalo. Naozaj! Opaľovací krém by mali používať všetky vekové kategórie. Avšak aká je pravda? Existuje príliš veľa ľudí, ktorí nepoužívajú ochranu pred UV žiarením počas celého roka. Viete prečo používať ochranné krémy?

 

Slnečné žiarenie nevplýva na nás len v lete alebo za slnečných dní, ale celoročne. Napriek tomu, že hladiny UV žiarenia sa líšia v závislosti od času a miesta, existuje vždy riziko poškodenia pokožky a očí. Čo všetko hrozí našej pokožke, ak ju nenatrieme krémom s ochranným SPF faktorom? 

 

Zaujme ťa: TEST: Lacalut Sensitive ústna voda

predčasné starnutie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Predčasné starnutie pokožky

Ak sa vyberiete na slnko bez SPF ochrany, dovolíte UV žiareniu prenikať do hlbších vrstiev pokožky, ktorú takto poškodzujú a spôsobujú jej predčasné starnutie. V takom prípade začnú na pleti vznikať vrásky, pokožka začne strácať svoju elasticitu, začnú sa na nej vytvárať škvrny a v neposlednom rade môže pokožka zmeniť svoju textúru.

 

Štúdie preukázali, že aplikácia opaľovacích krémov môže zabrániť týmto starnúcim účinkom  a vy si tak zachováte mladú, žiarivú a zdravo vyzerajúcu pleť. 

nedokonalosti na pleti

Zdroj: Shutterstock®

Pigmentové škvrny

V prípade, že sa vystavujete slnečnému žiareniu bez akejkoľvek ochrany, môžu sa vám na pokožke vytvoriť pigmentové škvrny. Sú to tmavé škvrny, ktoré vyzerajú v podstate ako fľaky. A kto by už chcel byť fľakatý? Platí, že čím vyšší ochranný faktor použijete, tým vyššiu ochranu si zabezpečíte.

 

Opaľovací krém však nemá okamžitý účinok, preto by ste po jeho aplikácii mali počkať 15 až 30 minút, než sa vyberiete na priame slnečné svetlo. A viete, čo? Pigmentové škvrny si nevyberajú, a preto sa vám na pleti môžu vytvoriť kedykoľvek počas celého roka a dokonca aj počas menej slnečných, zamračených dní. 

 

Odporúčame: Kedy začať používať očný krém?

starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Rakovina kože

Každoročne je diagnostikovaná rakovina u tisícok ľudí. Toto by mal byť hlavný a ten najdôležitejší dôvod, prečo nezabúdať na ochranu voči slnečnému žiareniu. Keďže množstvo pacientov s rakovinou kože stúpa, je dosť prekvapujúce, že stále sa bránime používaniu opaľovacích krémov, respektíve krémov s obsahom SPF faktora. Tie blokujú UV žiarenie a zabraňujú tak vzniku rakoviny.

 

Samozrejme, existuje niekoľko typov rakoviny, z tohto dôvodu je dôležité chrániť všetky oblastí tela (tvár, ramená, krk, nohy a ďalšie). Neriskujte svoj život len preto, že ste leniví na to, aby ste sa namazali ochranným krémom. Je to tá najzákladanejšia ochrana pokožky! 

Pharma Hyaluron denný krém RICHE + SPF 15

Zdroj: Shutterstock®

Ako chrániť pleť pred UV žiarením?

V tomto prípade nemusíte siahnuť po opaľovacích krémoch. Tie môžu byť lepkavé a môže sa stať, že ich vsiaknutie do pokožky môže trvať o niečo dlhšie, než to býva pri klasickom dennom kréme. Vyskúšajte preto Pharma Hyaluron denný krém RICHE + SPF 15. Je určený špeciálne pre citlivú, suchú až veľmi suchú pleť. Obsahuje SPF 15, čo je prijateľný ochranný faktor v chladnejšom období!

 

Obsahuje duo-hyalurón-komplex s kyselinou hyalurónovou farmaceuticky čistej kvality a hyalurón-aktiv-koncentrát, vďaka ktorému vyrovnáva stratu telu vlastnej kyseliny hyalurónovej a podporuje jej novotvorbu. Pleť je vypnutá zvnútra a vrásky sú menej viditeľné. 

 

Pozri aj: TEST: Allga San Pedibell krém a balzam na chodidlá

3 komentárov
benynka

benynka

16.10.2017 10:53

celý rok používam SPF 50 na tvár

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.10.2017 13:08

používam celoročne krémy na pleť s ochranným faktorom

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.04.2019 22:39

Iba v lete používam SPF 50

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE