TOP micelárne vody, ktoré pleť vyčistia, no dokážu aj niečo viac

Pravdepodobne ste už o micelárnych vodách počuli nejaké informácie a predpokladáme, že ste aspoň jednu takúto zázračnú „vodu“ vyskúšali. Je to presne ten druh produktu, ktorý ponúkajú takmer všetky značky zaoberajúce sa výrobou kozmetiky, ale čo to tá micelárna voda v skutočnosti je? Jedni ju odporúčajú používať na odstránenie make-upu z pleti a iní ju skôr odporúčajú použiť na dočistenie pleti. Aké sú účinky micelárnej vody a ako dokáže jej používanie prospievať pleti?

Micelárna voda ako čistiaci prostriedok na tvár!?

V jednoduchosti by sme mohli povedať, že micelárna voda je čistiaci prostriedok, ktorý účinne odstraňuje nečistoty, kožný maz a zvyšky make-upu z pleti.

Možno sa na prvý pohľad zdá, že ide o obyčajnú vodu, no micelárna voda nie je obyčajnou vodou z vodovodu. Obsahuje v sebe malé častice zvané micely, ktoré majú hydrofilné (vo vode rozpustné) a hydrofóbne (vo vode nerozpustné) vlastnosti. Do značnej miery pôsobia ako magnet, ktorý priťahuje všetky nečistoty usadené na pokožke. To je dôvod, prečo micelárne vody skutočne fungujú pri odstraňovaní make-upu a iných „usadenín“ z pokožky.

Dozaista existuje niekoľko druhov výrobkov, ktoré mnohé z nás považujú za „sväté grály“, no nachádza sa micelárna voda medzi tými vašimi? Ak ste si doposiaľ nevedeli vybrať správnu micelárnu vodu, tak sa inšpirujte našimi TOP 10 a vyberte si medzi nimi takú, ktorá bude určite vyhovovať vašej pleti. Ktorá to teda bude?

Zaujme ťa: Ľaničníkový olej: Ešte nepoznáš jeho jedinečné účinky? Rýchlo to naprav!

Alma K Face Care Cleansing Micellar Water čistiaca voda

Zažite SPA vo vlastnej kúpeľni aj pri takej bežnej rutine, akou je čistenie pleti. S výťažkami z Mŕtveho mora, ktoré je známe bohatým obsahom minerálov, pocítite čistotu, hydratáciu a uvoľnenie. A to prostredníctvom pleťových produktov od Alma K, ktoré nájdete v predaji v sieti FAnn parfumérií.

Čistiaca micelárna voda okrem vyššie spomínaných minerálov obsahuje rastlinné výťažky, ktoré majú upokojujúce účinky. Micelárna voda efektívne odstraňuje make-up, usadeniny a nečistoty a pritom na pleti nezanecháva mastný povlak a zároveň pleť nevysúša. Perfektne čistí a zanecháva na pokožke hladký matný vzhľad.

8 komentárov
Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

15.12.2019 09:12

ešte som nevyskúšala, ale určite vyskúšam

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

15.12.2019 09:50

Niet nad kvalitnú micelárnu vodu!

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

15.12.2019 12:00

tri z nich mám aj vyskúšané a sú super, rada ich obmieňam, musím vyskúšať aj tie ďalšie, zatiaľ som spokojná

Vaše meno:

Adriena Krzeminská

Adriena Krzeminská

15.12.2019 20:37

Výborný článok. Ja používam micelárne vody už niekoľko rokov a neviem si ich vynachváliť.

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

16.12.2019 15:41

tuto značku som ešte nevidela, ale vyzerá zaujímavo je zloženie.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

17.12.2019 19:25

obľúbila som si micerálnu vodu, má svoje miesto medzi mojou kozmetikou, aj keď som už čítala aj o negatívnom pôsobení na pleť

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

30.12.2019 12:49

Micelárne vody používam pravidelne...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

30.12.2019 14:21

Používam eucerin a niveu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE