TOP opaľovacie prípravky v hodnote nad 22 €: Tieto na dovolenke musíš mať!

A je to tu! To letné obdobie a slnečné počasie, ktoré nám dobíja baterky a po ktorom sme tak veľmi túžili počas celého zimného obdobia. Síce poniektorí z nás nadávajú, pretože aktuálne teploty im spôsobujú závraty, zatiaľ čo iní si užívajú slnečné počasie pri mori, ktoré dokáže organizmus príjemne schladiť.

Či už ste doma na záhrade, na kúpalisku alebo pri mori, prípadne ste sa vybrali na prechádzku do lesa alebo si vychutnávate zmrzlinu niekde na letnej terase, nemali by ste podceňovať slnečnú ochranu, ktorá je pre pokožku dôležitá. A to najmä z hľadiska prevencie pred vznikom rakoviny kože.

Fotostarnutie pokožky – čo to je?

V súvislosti s chytaním letného bronzu môžeme hovoriť aj o fotostarnutí, ktoré s bežným starnutím nemá nič spoločné, respektíve niečo áno – a to starnutie pokožky, avšak v dôsledku vplyvu slnečného žiarenia.

UV žiarenie je častokrát označované ako faktor, ktorý spôsobuje predčasné starnutie pleti. Keď sa povie UV žiarenie, v súvislosti s ním nám ako prvé napadnú UVA a UVB lúče. UVA lúče majú na svedomí krásne opálenie našej pokožky, ale tiež vrásky. UVB lúče spôsobujú spálenie pokožky a rakovinu kože. A práve tieto dva druhy žiarenia, v prípade, že nepoužívame slnečnú ochranu, prenikajú cez našu pokožku, ktorú poškodzujú. A to je presne ten dôvod, ktorý by vás mal presvedčiť o správnosti a nutnosti používania slnečných prípravkov, ktoré dokážu pohltiť UV žiarenie.

Samozrejme, v závislosti od toho, aký je fototyp vašej pleti, v ktorej časti sveta sa práve nachádzate, tak tomu by ste mali prispôsobiť ochranný faktor.

Ktoré opaľovacie prípravky (možno) spadajúce do kategórie luxusnejších sú tie naj? Toto je náš výber najlepších opaľovacích prípravkov v hodnote nad 22 €, ktoré odporúčame vyskúšať!

Neprehliadni: Ochrana pleti pred slnkom: Je mejkap s SPF naozaj dostačujúci?

Collistar Sun Linea Moisturizing Tanning spray SPF 20 opaľovací sprej

Ak patríte k tým, ktorí na seba neradi „patlajú“ opaľovacie krémy, pretože sú zväčša mastnejšie a vám potom ostávajú ruky celé zamazané od krému, tak Collistar opaľovací sprej by mohol byť pre vás riešením.

Praktická aplikácia a zároveň skvelá ochrana pokožky – to je Collistar opaľovací sprej. Stačí ho na pokožku nastriekať, vďaka čomu docielite rýchlu aplikáciu a bezchybné opálenie. Obsahuje oleoyl tyrozín, ktorý urýchľuje a zintenzívňuje opálenie. Je odolný voči piesku, vode a potu, preto je vhodný aj pre športovcov.

200 ml balenie kúpite už za 33,50 € v sieti FAnn parfumérií

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

15.07.2019 06:14

Slnečná ochrana je pre pokožku veľmi dôležitá; lákavé prípravky, niektoré sú mi i neznáme.

Vaše meno:

Natália Lobodášová

Natália Lobodášová

15.07.2019 08:15

Ochrana pred slnkom je dôležitá, rada vyskúšam nové veci

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

16.07.2019 20:21

Používam iné a myslím, že kvalitné a podstatne lacnejšie

Vaše meno:

Mária Lipčejová

Mária Lipčejová

16.07.2019 21:35

Opaľovacie spreje sú perfektné, vôbec ich netreba rozotierať, ale ja som si v poslednom období zvykla dávať prírodné oleje - zmiešam mrkvový s malinovým a je z toho opaľovací olej bez chemikálií :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

20.07.2019 23:38

Používam celé leto no túto kozmetiku nepoznám

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE