Účinky lykopénu a aloe vera: Môžu sa kombinovať?

Posledné roky sa lykopén stáva stredobodom pozornosti v kozmetickom priemysle. Jeho účinky na náš organizmus sú už všeobecne známe, no ako je to s kozmetikou? Okrem toho, že je lykopén najsilnejším antioxidantom rastlinného pôvodu, je údajne oveľa účinnejší, ako vitamín A či beta-karotén. My však poznáme kombináciu, ktorá vašu pleť zmení od základov. Lykopén, napríklad spolu s aloe vera či vzácnymi olejmi, vytvoria pre vašu pleť základ pre svieži, mladistvý a zdravý vzhľad. Neveríte? Uveríte!

Odporúčame: Nie je to len bezvýznamná zložka soli. Prečo telo potrebuje jód?

lykopén

Zdroj: Shutterstock®

Kto sa v tom má vyznať?

Svet starostlivosti o pleť je pomerne rozsiahly. Rôzne odvetvia a kozmetické firmy tlačia do popredia najrôznejšie látky, vitamíny a produkty. Ako sa však môžeme vyznať v takom množstve zložiek a druhov výrobkov? Nie je jednoduchšie použiť produkty, dostupné v našej kuchyni? Chemikálie sú pre našu pokožku predsa len príliš kruté, a tak sa prírodné riešenia stávajú z roka na rok obľúbenejšie.

Je však dôležité uvedomiť si, že ľudské telo nie je schopné niektoré látky, narozdiel od rastlín, samo vyprodukovať. Pre blahodarné účinky lykopénu by sme sa mali postarať o jeho pravidelný prísun aj pomocou vhodne zvolenej stravy. Pozor, zo stravy ho organizmus nedokáže vstrebať, pokiaľ neprejde tepelnou úpravou. Obsah lykopénu sa zvyšuje pri tepelnej úprave potraviny, preto je napríklad paradajkový pretlak bohatší na lykopé, ako čerstvá šťava z paradajok. Lykopén zároveň ochraňuje organizmus pred nádorovými ochoreniami, má priaznivý vplyv na srdce, krvný tlak, pokožku a prostatu. Jeho účinkom na naše zdravie sme sa venovali napríklad aj TU.

Bude sa ti páčiť: Máš extrémne problémy s pleťou? Tak vyskúšaj slimačí sliz!

lykopén v paradajkách

Zdroj: Shutterstock®

Ako sme však spomínali, my sa tentokrát pozrieme na jeho kombináciu s aloe vera, olejmi a extraktmi z rôznych vzácnych zdrojov v oblasti kozmetiky. A nie je to žiadna náhoda. Medzi našimi partnermi sme totiž privítali značku, ktorá slovné spojenie prírodná kozmetika opäť zobrala z celkom iného a inovatívneho pohľadu.

Výrobky spoločnosti PuraVida BIO sú vyrábané s certifikovanými prírodnými organickými prísadami, ktoré sú vo vybraných laboratóriách transformované do vzácnych rastlinných foriem. Sú účinné, bezpečné, prírodné a dermatologicky testované. Zároveň zaručujú rešpektovanie prírodného, krátkeho a trvalo udržateľného procesu.

Myšlienka spoločnosti PuraVida BIO, aktívnej a prírodnej kozmetiky, vyrobenej z certifikovaných biologických rastlinných výťažkov, vychádza z presnej požiadavky trhu, ktorú identifikovali, vypočuli a spoznali. Koľko z vás si želá, aby existovala vysoko kvalitná, inovatívna kozmetika, ktorá by bola zároveň absolútne bezpečná, s biologickým pôvodom a ktorá by zaručila cieľ čistej, elegantnej a rafinovanej krásy?

Pozri aj: Takto zistíš, či ťa potrápi alergia na pleťový krém!

Sortiment BioEcoCosmetics je schopný uspokojiť všetky tieto potreby a ponúka aj špecifické riešenia pre všetky typy pleti, od najcitlivejších po najsilnejšie, od najmladších až po najstaršie. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si ideálny produkt bez kompromisu s pomocou PuraVida BIO!

Všetky produkty spoločnosti PuraVida BIO sú ekologické a organické. To znamená, že sú pevne odhodlaní rozvíjať zdravý a prirodzený výrobný proces zo surovín, identifikovať najlepších partnerov v priemysle, dodržiavať najprísnejšie certifikačné postupy, ktoré potvrdzujú bezpečnosť výrobkov a životného prostredia.

Ich výrobky neobsahujú parabény, umelé konzervačné látky a nie sú testované na zvieratách v ktorejkoľvek fáze dodávateľského reťazca. Sú bez kovov a bez gluténu a boli kontrolované prestížnymi laboratóriami, ako CNR v Pise a všetky boli schválené ICEA, najdôležitejším inštitútom pre etickú a environmentálnu certifikáciu. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti BioEcoCosmetics a ich spolupráci s farmármi spoločnosti Alce Nero, vytvorili firmu PuraVida BIO, ktorá využíva organické suroviny ako základné zložky výrobkov.

Odporúčame: Nepríjemne opuchnutá tvár: Prečo vzniká a ako sa jej zbaviť?

Detská radosť, najkrajšia radosť . PuraVida BIO vyrába kozmetiku pre detičky s láskou, pretože si zaslúžia byť každý deň chránené a rozmaznávané kozmetikou, ktorá im neuškodí a nepodporuje alergické reakcie #puravidaslovensko #biokozmetika #prirodnakozmetika #organickids #deti #baby #bezparabenov #bezkonzervantov #detskakozmetika #predeti #instakids #instababy #prenajmensich #vyrobeneslaskou #netestovanenazvieratach #parfumovaneprirodne #vegancosmetics #glutenfree

Príspevok, ktorý zdieľa PuraVida Bio Slovensko (@puravidabio_slovensko),

V plnom súlade so všetkými organickými a udržateľnými princípmi sa vedome rozhodli používať iba obaly, ktoré sú 100% recyklovateľné. Zároveň používajú iba čistú energiu a spolupracujú len s partnermi, ktorí sú držiteľmi FSC certifikácie, zodpovednej za spotrebu papiera a celulózy, ktorá pochádza len z kontrolovaných lesov, aby sa zabránilo intenzívnemu odlesňovaniu.

Okrem všetkých týchto pozitív však čaro kozmetiky PuraVida BIO spočíva aj v jej obsahu. Mnoho ľudí si totiž neuvedomuje, že to, čo si dáte na pokožku, môže mať častokrát nesmierne zlý vplyv nielen na jej vzhľad, ale najmä na celkový stav nášho tela.

Mnohé z produktov sú plné chemických látok, ktoré sa vstrebávajú do krvného obehu a zvyšujú toxicitu pečene. Vaša slabá pečeň, ktorá má ničiť všetky chemikálie, s ktorými prichádzate do kontaktu v každodennom živote, ako sú výfukové plyny, voda z vodovodu, konvenčné potraviny a podobne, sa preťaží a hľa, akné, predčasné starnutie pleti či iné vážnejšie problémy sú na svete.

Bude sa ti páčiť: Pleťová starostlivosť pre lenivé! Ako funguje textilná maska?

Lykopénová antioxidačná schopnosť má za úlohu chrániť našu pokožku pred UV žiarením. Zároveň slúži ako ochrana pred vráskami a dehydratáciou. Ako je to napríklad s aloe vera? Veru, aj aloe je takým malým zázrakom. Zjemňuje, hydratuje, lieči poranenia pokožky, obnovuje, omladzuje, zjednocuje. Aj PuraVida BIO vie o týchto zázračných účinkoch, a tak tieto dve zložky nájdete v niektorých ich produktoch. A to nie je všetko. Okrem nich tam nájdete napríklad rôzne vzácne oleje, vitamíny, kyselinu hyalurónovú či napríklad aj materskú kašičku.

Produktom, ktorý obsahuje spomenuté pozitíva, je napríklad aj hlboko zvlhčujúca a antioxidačná maska s obsahom lykopénu z paradajok, ktorá v kombinácii s výťažkami z goji bobúľ a červeného hrozna chráni pred znečistením, starnutím a baktériami. Extrakt z borovice hydratuje aj najcitlivejšiu kožu a chráni pred vznikom ružienky. Červená hlina čistí a odstraňuje nečistoty aj v prípade prítomnosti akné. Biotechnologická kyselina hyalurónová, získaná z cukrov, vďaka svojej schopnosti viazať vodu, zabraňuje nadmernému odparovaniu cez póry, dokonca aj vo veľmi suchom prostredí. Čučoriedkový nektár, bohatý na antioxidantové bioflavonoidy, je skvelý na ochranu membrán buniek a krvných ciev. 

Lepšia (a zdravšia) možnosť je, samozrejme, sústrediť sa aj na to, čo budete jesť a čo vložíte do svojho tela a zároveň aj na to, čo si dávate na svoje telo. Keď nespotrebujeme dostatok antioxidantov a esenciálnych tukov v potravinách, často pociťujeme problémy, ako napríklad vypadávanie vlasov, neplodnosť, zápaly, dehydratáciu pokožky a oveľa viac. Doprajte svojmu telu kombináciu v podobe zdravej stravy a zároveň aj zdravých produktov pre vaše telo! Uvidíte, ako sa vám vaše zdravie odvďačí.

Viac informácií o prírodnej kozmetike PuraVida BIO sa dozviete na https://puravidabio.sk/

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

10.04.2018 08:12

Svet starostlivosti o pleť je rozsiahly, ťažko sa v ňom niekedy správne orientovať, dobrý článok!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

12.04.2018 22:06

Rada by som vyskúšala túto kozmetiku.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE