Olej života: Aké účinky má Inca Inchii na našu pleť?

Na svete existuje toľko skvelých olejov pre pokožku, pričom každý z nich má jedinečnú vlastnosť, ktorá ich robí výnimočnými. Olej, získavaný zo Sacha Inchi alebo Inca Inchii nie je výnimkou, pretože naše telo zásobí mimoriadne vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín. Je to jedným slovom špeciálny a výnimočný olej s vynikajúcimi účinkami na pokožku. Olej z Inca Inchii pochádza zo semien a dužiny ovocia Plukenetia volubilis. Táto rastlina pochádza z oblasti okolo rieky Amazonky. Olej, ktorý sa z nej získava, pozostáva z omega-3 (48%), omega-6 (35%) a omega-9 (9%) mastných kyselín, proteínov (33%) a antioxidantov (50%).

Je nazývaný aj orechom inkských kráľov, pretože už 3 000 rokov je súčasťou jedálneho lístka peruánskych Indiánov, ktorí ho používajú aj v medicíne. Semená Inca Inchii sú cenené aj pre svoj vysoký obsah olejov (54%) a bielkovín (29%). Zo semien Inca Inchi sa tak získava pre pleť blahodarný olej, ktorý je vďaka výnimočne vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín výživný, zvláčňujúci a hydratačný. Nazýva sa tiež „olejom života“. Je takisto bohatý na jód a vitamíny A a E. Vieme ho však nájsť aj v našich končinách?

Odporúčame: Poznáš liečivé vlastnosti horčice? Nie je ich vôbec málo!

olej z inca inchii

Zdroj: Shutterstock®

Jeho benefity vás dostanú!

Výroba oleja života je jednoduchá a navyše aj ekonomická. Rastlina dokáže plodiť až neuveriteľných 80 rokov, čo je nesmierne dlhá doba. Ide tak o dhlotrvácnu plodinu, pričom náklady na jej pestovanie sú nízke. Navyše dopyt po tomto oleji podporuje aj opätovné zalesňovanie Amazonky.

Tento olej získal zlatú medailu za vynikajúce vlastnosti na súťaži Svetových jedlých olejov v Paríži v roku 2004. Jeho najväčšími benefitmi sú:

 • Záchrana pleti, náchylnej na akné.
 • Výnimočné upokojujúce účinky na suchú alebo podráždenú pokožku.
 • Zlepšenie zadržiavania vlhkosti v pokožke.
 • Je výborný pre pery, nechty, vlasy aj pokožku hlavy.
 • Mimoriadne vysoké antioxidačné vlastnosti, ktoré spomaľujú proces starnutia.
 • Obmedzuje dehydratáciu a pomáha posilňovať a obnovovať prirodzené ochranné bariéry pokožky.
 • Zmierňuje podráždenú pokožku hlavy, odstraňuje ekzém a psoriázu.
 • Môže sa používať na zmiernenie svrbiacej, šupinatej a chronicky vysušenej pokožky, vrátane zapálenej alebo podráždenej kože.
 • Užitočný pre suché, krehké alebo poškodené vlasy. 
 • Pomáha chrániť pokožku pred poškodením, spôsobeným slnečným žiarením.
 • Udržiava pokožku elastickú.
 • Dlhá životnosť kvôli vysokému množstvu antioxidantov (až 18 mesiacov).
olej pre suchú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Máme pre vás dobrú správu! Nemusíte cestovať do ďalekých krajín, pretože tento olej nájdete napríklad aj vo svojej obľúbenej drogérii. Jeho pozitívne účinky totiž objavil aj jeden z našich najnovších partnerov, ktorý ho pridal do produktov značky Health Culture

S pribúdajúcim vekom totiž dochádza k zmenám vzhľadu pokožky, prehlbujú sa mimické vrásky a zvyšuje sa počet tých biologických. Znižuje sa produkcia kožných lipidov, čo spôsobuje, že sa pleť čím ďalej vysušuje. K tomu všetkému nás obklopuje nevhodné životné prostredie, nevyvážený životný štýl a na pleti sa začínajú objavovať malé pigmentové škvrnky, začervenanie na rôznych miestach a pleť stráca elasticitu.

Odporúčame: Medvedí cesnak: Jeho skvelé účinky jednoducho musíš poznať!

sérum Health Culture

Zdroj: Shutterstock®

nočný krém proti vráskam

Zdroj: Shutterstock®

Pre účinný boj s procesom starnutia pleti preto priniesli špeciálne vyvinutý komplex PHARMACY CARE. Obsahuje 5 substancií, ktoré synergicky priaznivo účinkujú na stav pokožky. Viditeľné zlepšenie je dosiahnuté v oblasti hebkosti a pružnosti pokožky, s dlhodobým efektom pri regenerácii a vyhladení vrások. Po aplikácii sa okamžite vstrebáva a zanecháva príjemný a svieži pocit. Prípravky sú veľmi vhodné aj pre citlivú pokožku.

Komplex PHARMACY CARE obsahuje:

 • BIO konopný za studena lisovaný olej zo semien Cannabis sativa
 • Kyselinu hyalurónovú a biologicky aktívny makromolekulárny komplex polysacharidov
 • Už spomínaný prírodný panenský olej INCA INCHII
 • Prírodný extrakt Tripleurospermum maritima - Parumanček nevoňavý
 • Prírodný extrakt Bidens pilosa - Dvojzubec chlpatý / dvojzub

Pozri aj: Ako na kruhy pod očami? Takto ich zmierniš a účinne zamaskuješ!

konopný olej

Zdroj: Shutterstock®

Príbeh značky HEALTH CULTURE sa datuje do veľmi nedávnej histórie v roku 2012, kedy sa farmaceutická spoločnosť Pharma Future rozhodla priniesť širokej verejnosti novinky z oblasti modernej BIO-farmácie a moderných postupov medicíny. Duchovní zakladatelia značky HEALTH CULTURE, spolu so špičkami v oblasti BIO-farmácie, medicíny a ďalších vedných odborov, rozvíjajú značku s dôrazom na zdravie a krásu s osobným prístupom. Cieľom značky je priniesť svojim zákazníkom špičkové sofistikované prípravky, priblížiť odborníka na zdravie obyčajnému človeku a pomáhať naďalej rozvíjať svoje schopnosti v starostlivosti o zdravie človeka. Od svojho vzniku získala značka HEALTH CULTURE značnú popularitu a stala sa obľúbenou medzi desiatkami tisíc zákazníkov po celom svete.

starostlivosť o pleť v lete

Zdroj: Shutterstock®

Konopný olej, nachádzajúci sa v produktoch Health Culture je zdrojom dôležitých minerálnych látok a je tiež bohatý na esenciálne mastné kyseliny. Práve esenciálne mastné kyseliny majú upokojujúce a protizápalové schopnosti a dokážu tak účinne redukovať príznaky starnutia pleti. Vonkajšia aplikácia konopného oleja pomôže zmierniť či úplne eliminovať kožné problémy, prejavujúce sa vysúšaním a praskaním pokožky, ale aj prejavmi akné, atopického ekzému či lupienky.

Kyselina hyalurónová je označovaná za „elixír mladosti“. V posledných rokoch sa stala jednou z najčastejších látok, používaných v prípravkoch proti starnutiu pleti. Jej molekuly majú totiž výnimočnú schopnosť na seba viazať vodu, a tým hydratovať pokožku. Dokáže udržiavať tvar tkanív a posilňovať ich pnutie, urýchľuje hojenie rán, popálenín a bráni vzniku nevzhľadných jaziev. Je tiež účinným antioxidantom, chrániacim proti voľným radikálom.

Prírodný extrakt z Tripleurospermum maritima (Parumančeka voňavého) chráni pokožku pred poškodením voľnými radikálmi. Napomáha zníženiu tvorby nových vrások a eliminuje vrásky existujúce aj mimické. Výrazne koriguje problémové prejavy pleti, obzvlášť začervenanie. Na pokožke sa prejavuje silným účinkom, pripomínajúcim botox. Významne obnovuje štruktúru pleti a jej hustotu. Táto jednoročná rastlina sa vyskytuje najmä v severných oblastiach Európy v prímorských destináciách.

Olej z Bidens Pilosa (Dvojzuba chlpatého), získavaný z čerstvých listov dvojzubu a extrakciou za studena, má upokojujúce a regeneračné účinky na pleť. Dvojzub chlpatý je ročná rastlina, cca 70 cm vysoká s tmavozelenými listami. Aktívne sa používa v tibetskej a čínskej medicíne.

Bude sa ti páčiť: Prečo pestovať aloe vera? Takto ho využiješ pre zdravie i krásu!

parumanček voňavý

Zdroj: Shutterstock®

Konopný olej vo vás teda určite nemusí vzbudzovať pochybnosti pri jeho užívaní. Určite vám nespôsobí žiadne "veselé protizákonné" účinky. Práve naopak. Obsahuje vitamíny, ktorých dlhodobý nedostatok môže spôsobiť poruchy trávenia, ochorenie srdca a ciev, zníženie imunity, vznik nepríjemných alergií či ekzémy. Naviac obsahuje aj vzácny proteín s názvom globulín edestín, ktorý sa údajne podobá ľudskej plazme.

Ak sa chcete dozvedieť ešte viac o blahodarných účinkoch kozmetiky Health Culture, informácie nájdete aj na www-health-culture.sk

Odporúčame: Prečo je soľ potrebná pre život človeka? Tomu neuveríš!

Dvojzub chlpatý

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

16.04.2018 06:32

Už som o ňom počula, vďaka za článok!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

18.04.2018 23:29

Nepočula som ešte o ňom,ale vzhľadom na to,koľko má benefitov,nebolo by na škodu,sa po ňom poobzerať...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE