Vyzeráte ako duch, no duch nie ste, len možno trošku desíte priateľa… To je realita vďaka súčasnému novému trendu v pleťovej kozmetike, ktorý už pred niekoľkými mesiacmi dorazil aj na naše predajné pulty. Rozšíril sa najprv z Ázie do Spojených štátov a teraz si môžu expresnú hydratáciu pred spaním užívať naplno aj Európanky.
Textilné masky sú v súčasnosti veľkým hitom a kto ich ešte nevyskúšal, mal by, najmä ak ste troška lenivší jedinec, ktorý pleťovej starostlivosti veľa času nevenuje. Chcete vedieť, čo je to vlastne tá textilná maska, ako funguje a či nahrádza vašu pleťovú rutinu? Tak čítajte ďalej!
Zaujme ťa: Škodia odličovacie obrúsky našej pleti? Povieme ti pravdu!
Všetko v jednom?
Keď si pozriete obal niektorej z textilných masiek, je jedno akej značky, v podstate sľubujú jedno a to isté – extrémnu hydratáciu a rozžiarenie pleti. Niektoré popritom dokážu vyhladzovať vrásky či redukovať akné…
Pýtate sa, či je vôbec možné, aby bolo v jednej textilnej maske, ktorá je mimochodom na jedno použitie, toľko dobrých vlastností? Odborníci hovoria, že aj keď je textilná maska plná živín, nemali by ste sa ňou nechať pomýliť. Vašu klasickú rutinu čistenia a ošetrenia pleti po zobudení a pred spaním by táto maska nahradiť nemala.
Sérum nevyraďte!
Na niektorých textilných maskách je uvedené, že ich zloženie obsahuje až týždenné odporúčané množstvo pleťového séra v jedinej textilnej látke s otvormi na oči, ústa a nos. Dermatológovia však vystríhajú pred tým, že svoje klasické sérum by ste nemali vypustiť a nemali by ste ani textilnou maskou nahrádzať iné pleťové masky, na ktoré ste zvyknuté.
Čo robia najlepšie?
Dostávame sa k tomu, na čo je vlastne textilná maska dobrá, keď sme sa už dozvedeli, že s ňou určite na našej pleťovej kozmetike neušetríme. Textilné masky sú určené primárne na zvýšenie hydratácie vašej pleti a napriek tomu, že obsahujú veľa minerálov a iných skvelých látok, nedokážu pleť vyčistiť do hĺbky.
Inšpiruj sa: Buď rebelka: Presvedč sa, že ružové vlasy nie sú tabu!
Ak vás trápi akné, pozor! Textilnú masku najprv odskúšajte na menšej časti pleti a až potom aplikujte na celú tvár. Pod maskou sa totiž môžu tvoriť baktérie, ktoré by pleť, náchylná na akné či mastná pleť, nemusela prežiť bez ujmy.