Zopár dôvodov, prečo vaša pleť bude milovať avokádový olej

Nie je žiadnym tajomstvom, že avokádo patrí medzi najzdravšie ovocie na svete. Okrem toho, že vám pomôže zhodiť nechcené kilogramy, postará sa o krásnu pleť, zdravú krv a hormonálnu rovnováhu organizmu.

Možno menej z vás už vie o pozitívach avokádového oleja pre pleť. Avokádový olej je bohatý na kyselinu olejovú, vďaka ktorej vaša pleť bude vyzerať sviežo, mlado a zdravo tak dlho, ako sa len bude dať.

 

 

Avokádový olej robí pleť hladšou

 

Vďaka vysokému obsahu vitamínu E avokádový olej pleť upokojuje, tlmí svrbenie a robí ju jemnou. Rovnako podporuje pružnosť pleti, takže bude vyzerať mladšie a zdravo.

Olej môžete aplikovať priamo na navlhčenú pleť alebo konzumovať jedlá, ktoré ho obsahujú.

 

Odporúčame tiež: Zdravé ovocné oleje: maliny, ríbezle, jahody

žena s avokádom

Zdroj: Shutterstock®

 

Účinný spomaľovač starnutia

 

Kto by chcel na tvári vrásky? Pravidelná aplikácia avokádového oleja dokáže zjemniť tie jemné mimické, ktoré sa na tvári skôr či neskôr objavia.

 

 

Najlepšia hydratácia

 

Máte suchú alebo dehydrovanú pleť? Používajte pravidelne avokádový olej. Vďaka tomu, že preniká hlboko do pleti, prirodzene ju hydratuje a vyživuje. Takáto pleť je chránená pred vysušením aj pred predčasnou tvorbou vrások.

 

Odporúčame tiež: Večná mladosť - utópia alebo nie? 8 tipov ako na to!

strom s avokádom

Zdroj: Shutterstock®

 

Pri spálení na slnku

 

Ak to preženiete so slniečkom, avokádový olej použite ako prvú pomoc. Spálenú pokožku upokojí vďaka antioxidantom, ktoré v hojnom počte obsahuje.

 

 

Pokožka hlavy

 

Určite ste to už zažili. Sedíte pri vode, pokožka starostlivo ošetrená opaľovacím mliekom a zrazu zistíte, že ste tak nejak pozabudli na pokožku hlavy. Výsledkom je spálená cestička vo vlasoch. Použite avokádový olej! Okrem toho, že pokožku upokojí, pri pravidelnej aplikácii podporuje aj rast vlasov.

 

Odporúčame tiež: 3 hlavné dôvody, prečo jesť avokádo

avokádo

Zdroj: Shutterstock®

 

Pomoc pri kožných ochoreniach

 

Ekzémy, psoriáza, akné – to všetko vám pomôže vyliečiť, resp. zmierniť príznaky avokádový olej. Preniká hlboko do pokožky a zmierňuje produkciu kožného mazu, ktorý upcháva póry problematickej pleti.

 

 

Hojenie jaziev

 

Ak vás nejaké trápia pri pohľade do zrkadla, skúste avokádový olej. Ten totiž urýchľuje proces hojenia a teda aj zmenšuje viditeľnosť jaziev. Samozrejme čím skôr začnete, tým lepšie budú výsledky.

 

Odporúčame tiež: Prírodní pomocníci proti psoriáze

3 komentárov
Marika Michálková

Marika Michálková

20.09.2016 19:05

super

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.09.2016 21:34

tuším si ho zaobstarám...

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

28.12.2016 10:43

oleje maju vyborne ucinky na plet. o avokadovom citam 1-krat

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE