Povzbuď svoju korunu krásy: Poradíme ti, ako na detox vlasov!

Tak, ako sa denne a intenzívne staráme o svoju pleť, tak by sme sa mali starať aj o naše vlasy, ktoré sú vystavované mnohým nástrahám. Početné farbenie, žehlenie, natáčanie, ale aj obyčajné sušenie z nich robia suché chlpy bez lesku a krásy.

 

Aj keď sa vám práve nelámu končeky, vaše vlasy môžu byť vždy zdravšie, žiarivejšie a celkovo v lepšej kondícii. Pomôže vám pritom detox vlasov a my vám poradíme, ako naň!

 

Zaujme ťa: Vianočné tradície nevymreli! 5 vecí, ktoré sa oplatí dodržiavať

 

Zdravá pokožka je základ

Často venujeme našu pozornosť samotným vlasom. Kupujeme si drahé šampóny, kondicionéry a masky, pričom zabúdame na pokožku, z ktorej vlasy vyrastajú. A tá je práve kľúčová. Zdravá pokožka pod vlasmi vedie k zdravým vlasom.

 

Podobne, ako sa upchávajú póry na pleti, alebo na nej vznikajú odumreté bunky, tak isto sa správa aj pokožka pod vlasmi. Preto zvoľte šampóny s obsahom selénu, zinku alebo kyseliny salicylovej. So šampónom začnite na zátylku, kde sú zväčša vlasy najšpinavšie, a postupujte hore smerom k vlasovej línii.

teplo vlasom nerobí dobre

Zdroj: Shutterstock®

Uberte z tepla

Používate žehličku na vlasy či kulmu každý deň? A to je chyba! Práve posledné chvíle, kedy si stylujete vlasy s týmito horúcimi pomocníkmi vlasy ničia najviac. Vysušujú ich a následne sa lámu a rastú oveľa slabšie. Odporúča sa zmierniť používanie žehličiek a kúlm na minimum, prípadne ubrať stupne. To isté platí aj o fénovaní, ak máte možnosť, nechajte si vlasy uschnúť prirodzene.

maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Pomoc prírody

Samozrejme, že aspoň raz za týždeň by ste mali vlasom dopriať trocha intenzívnejšiu starostlivosť v podobe hydratačnej masky alebo suchých olejov, ktoré dokážu končeky pekne povzbudiť. Ak neveríte kupovaným produktom, vložte sa do rúk prírody. Na vlasy zaberá sóda bikarbóna, ktorej stačí do šampónu primiešať len jednu lyžicu. Sóda bikarbóna má vynikajúce čistiace účinky, takže sa postará o zanedbanú pokožku pod vlasmi.

 

Pozri aj: Úžasné outfity na vianočný večierok: Ktorý si vyberieš ty?

 

Ďalším skvelým pomocníkom je olivový olej, ktorý na niekoľko sekúnd zohrejte v mikrovlnke a potom vmasírujte do suchých vlasov. Stačí tiež len lyžica. Nechajte pôsobiť, prípadne vlasy prikryte uterákom či kúpacou čiapkou. Potom zmyte šampónom.

 

Tretím zaručeným spôsobom, ako povzbudiť vlasy, je použiť na ne surové vajíčko. Postará sa o objem, lesk aj rozštiepené končeky.

19 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.12.2017 07:28

vlasy si vždy fénujem stredne teplým vzduchom, vlasovú kozmetiku používam bez silikónov a parabénov, raz do týždňa si dávam na vlasy aj masku

Vaše meno:

Mária Terefenková

Mária Terefenková

22.12.2017 07:51

Nevedela som, že aj sóda bicarbóna je taká užitočná pre vlasy. Ďakujem za dobrý typ.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

22.12.2017 08:09

Zaujímavé čítanie sódu bikarbonu vyskúšam

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

22.12.2017 08:25

prekvapila ma taktiež sóda bicarbóna.... poviem Vám, tá má ale všestranné účinky.... je výbornou pomôckou v domácnosti, pri domácich prácach, pri pečení a ako píšete aj pri hydratácii vlasov..

Vaše meno:

Tea Mucková

Tea Mucková

22.12.2017 09:10

Moje vlasy jsou jedna velká tragédie, vysušené, zdemolované domácími pokusy o barvení .. mně by pomohlo jen oholit a nechat narůst znovu :D

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

22.12.2017 09:28

nie darmo sa vraví, že vlasy - koruna krásy

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

22.12.2017 11:39

vlasy sú skutočne korunou krásy, ale nech robím, čo robím, koruna mi chýba

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

22.12.2017 14:30

Skúšala som všetky tri spôsoby /sóda, olej i vajíčko/ a môžem len odporučiť.

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

22.12.2017 16:40

Vlasy si suším na vzduchu, nikdy nie fénom- na druhej strane však používam kulmu. Už som to skúšala aj bez nej, ale ja mám dosť jemné rozlietané vlasy a vyzerali otrasne...No na masky a vlasové vody nezabúdam, zaujal ma aj ten návod so sódou- skúsim určite.

Vaše meno:

Marie Gutmannová

Marie Gutmannová

22.12.2017 18:22

prírodné olejčeky...poznám, no sóda bikarbóna je aj pre mňa novinkou

Vaše meno:

benynka

benynka

22.12.2017 18:32

tá sóda ma prekvapila, žĺtok používali už naše babky a voľakedy bol aj žĺtkový šampón

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

22.12.2017 19:14

Tá Soda bicarbona je asi na všetko ..!! Tak teda vyskúšam pridať lyžičku sody do šamponu a uvidíme , čo to spraví ..!!??!!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

22.12.2017 21:00

vlasy si farbím čo najmenej,len ked je to už nevyhnutné.Sódu vyskúšam,je to pre mňa novinka.

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

23.12.2017 08:54

Kulmy ani žehličky nepoužívam a masku si potrebujem kúpiť (odporúčam značku Manufaktura)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

23.12.2017 16:41

mám svoju vlastnú masku na vlasy, sóda bicarbóna ma prekvapila...

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

23.12.2017 16:43

sódu bicarbónu som ešte na vlasy neskúšala..

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

24.12.2017 14:21

budem menej fúkať a žehliť.. aj kúra by sa zišla

Vaše meno:

Katarína Gašová

Katarína Gašová

09.01.2018 18:07

Super článok, len dodržiavať všetky rady je niekedy veľmi obtiažne :( Mám veľmi jemné vlasy, ktoré keď nevyžehlím vyzerajú ako po výbuchu. Sódu bikarbónu som už skúšala ale iným spôsobom: miešala som si pastu zo sódy a uvarenej kávy (mala podporiť rast) túto pastu som si dala na pokožku hlavy pomasírovala a do fľašky s aplikátorom som si urobila kyslý nálev: odšťavila som si citróny a pridala trochu vody, potom som si tento nálev vyliala na hlavu - sóda vypenila a pekne umyla vlasy, potom som si už iba čistou vodou prepláchla vlasy a aj sa krásne leskli. Tento postup je trochu zdĺhavý preto som nakoniec od neho upustila.

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

03.05.2018 07:40

sóda bikarbóna na vlasy to mi je novinka, o olivovom aleji aj vajíčku som vedela , vlasy mám jemné tak ich kulmujem a fénujem len minimálne nech si ich neničím

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE