Záchrana keď nestíhate – suchý šampón

Nestihli ste si ráno umyť vlasy a potrebujete za pár minút vyraziť z domu? S týmto problémom sa stretáva mnoho žien. Najčastejšie tie, ktoré trpia príliš mastiacimi vlasmi a efekt čerstvo umytých vlasov vydrží len niekoľko hodín.

 

 

Na kozmetickom trhu sa však objavil suchý šampón, ktorý vás mastných a spľasnutých vlasov zbaví za pár minút

 

Ak nestíhate...

 

Na úvod je potrebné zdôrazniť, že tento malý zázrak, nie je náhradou za umývanie vlasov pod vodou s klasickým šampónom. Vtedy sa zbavíte všetkých nečistôt omnoho dôkladnejšie. Suchý šampón však pomôže vtedy, kedy nie je veľa času na umývanie a sušenie vašej koruny krásy. Predáva sa najčastejšie v spreji a aplikácia je veľmi jednoduchá a rýchla. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa starať o farbené vlasy?

Vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Ako suchý šampón funguje?

 

Pri použití spreju môžete na vašich vlasoch spozorovať biely prášok. Tento jemný púder, vsiakne mastnotu z vašich vlasov a zbaví vás prebytočného mazu. Pre brunetky je však problémom práve tento biely prášok, ktorý je na tmavých vlasoch aj po vyčesaní stále vidieť a vytvára nepekný dojem. Záleží však od druhu suchého šampónu a preto skúšajte, pokiaľ nenatrafíte na ten najlepší. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako osviežiť vzhľad svojich vlasov?

Hrebene

Zdroj: Shutterstock®

Správne použitie

 

Ako je v úvode článku spomínané, použitie je veľmi jednoduché a rýchle. Suchý šampón nastriekajte rovnomerne v dostatočnej vzdialenosti na pramene vlasov a nechajte chvíľu zaschnúť. Následne s uterákom dobre vysušte vlasy a starostlivo prečešte, aby na vlasoch nezostali zvyšky prášku. Ideálne je použiť hrebeň s malými štetinkami blízko pri sebe, na ktorých sa prášok ľahšie uchytí. 

 

 

Odporúčame prečítať: Rýchlo a jednoducho - spoločenský účes

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

27.05.2015 14:56

suchý šampón som ešte nikdy nemala no možno ho niekedy vyskúšam, počula som už o ňom a ako občasná záchrana účesu - nemusí to byť zlá voľba :-)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 19:21

Mne suchý šampón nejako nevyhovuje, takže radšej sa snažím vždy stíhať umyť si vlasy :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE