Krátke vlasy sa dajú upraviť na mnoho spôsobov – máme inšpirácie na TOP účesy

Vlasy sú jedným z najdôležitejších aspektov osobnej identity a štýlu, a preto nie je prekvapením, že mnohí ľudia kladú veľký dôraz na ich úpravu a štýlový vzhľad. Tento článok vám prinesie prehľad najobľúbenejších účesov pre krátke vlasy, ponúkne tipy na to, ako ich správne upraviť, ako aj informácie o tom, čo by ste mali pri úprave krátkych vlasov vyhnúť. 

Navyše, na konci nájdete odkazy na videá, ktoré vám poskytnú ďalšie inšpirácie na rôzne účesy. Máte krátke vlasy? Krátkovlásky, urobte si každý deň zaujímavý a pohrajte sa s vašou ozdobou krásy. 

Možno vás to prekvapí, ale aj s krátkymi vlasmi sa dá veľa experimentovať. Aj vy môžete byť každý deň iná. Okrem toho to vôbec nemusí stáť moc námahy. Krátke vlasy sa vedia za pár minút zmeniť na nepoznanie. 

Krátky strih vlasov má mnoho podôb – aké populárne strihy sú v trendoch

Nie je krátky strih ako krátky strih? Krátke vlasy môžu byť extrémne variabilné, a to vďaka rôznym strihom, ktoré môžu meniť celkový charakter vášho vzhľadu. Medzi najpopulárnejšie patrí pixie strih (pixie účes), ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú nízku údržbu a svieži vzhľad. 

Účes bob a jeho variácie, ako sú asymetrický bob alebo texturovaný bob, ponúkajú viac objemu a štýlových možností. Boby v rôznych verziách patria každoročne medzi najviac trendy účesy. Nechýba ani undercut, ktorý môže pridať edge každému vzhľadu a je obľúbený medzi odvážnejšími osobnosťami.

Odporúčame: Puzdrová sukňa – ako ju kombinovať? Máme skvelé tipy a inšpirácie!

pixie cut

Zdroj: Depositphotos

Sú krátke účesy vhodné pre každú ženu?

Krátke účesy môžu byť veľmi štýlové a praktické, ale nie sú vhodné pre každého. Pri rozhodovaní, či si nechať urobiť krátky strih, je dobré zvážiť rôzne faktory, ako sú tvar tváre, typ vlasov a životný štýl. Pre koho sú krátke účesy ideálna voľba:

  • Ľudia s oválnou alebo srdcovou tvárou často vyzerajú dobre s krátkymi účesmi, pretože tieto strihy zvýrazňujú rysy a vyváženosť tváre. Osoby s kockatou alebo obdĺžnikovou tvárou môžu tiež nosiť krátke účesy, avšak s určitými úpravami, ako sú zaoblené línie alebo textúra, aby zmäkčili ostré línie tváre.
  • Krátke účesy sú ideálne pre ľudí s hrubými alebo stredne hrubými vlasmi, pretože tieto typy vlasov môžu lepšie držať tvar a štýl. Rovnako, ak máte rovné alebo mierne vlnité vlasy, krátke strihy môžu vyzerať veľmi dobre a sú ľahké na údržbu.
  • Ak máte aktívny životný štýl alebo hľadáte účes s minimálnou údržbou, krátke strihy sú vynikajúcou voľbou. Sú ideálne pre ľudí, ktorí nemajú veľa času na styling alebo uprednostňujú nenáročný, ale štýlový vzhľad.

Pre koho krátke strihy nemusia byť vhodné?

  • Osoby s dlhšou alebo kruhovou tvárou môžu zistiť, že krátke strihy ich tvár opticky ešte viac predĺžia alebo zaokrúhlia. V týchto prípadoch môžu byť vhodnejšie dlhšie účesy, ktoré pomôžu vyvážiť proporcie tváre.
  • Ľudia s veľmi jemnými alebo tenkými vlasmi môžu mať problém udržať tvar a objem pri krátkych strihoch. Rovnako, ak máte silno kudrnaté alebo afro vlny, krátke strihy môžu vyžadovať viac údržby na udržanie definície a štýlu.
  • Niektorí ľudia jednoducho uprednostňujú pocit a vzhľad dlhších vlasov. Krátke účesy môžu byť dramatickou zmenou, a ak nie ste pripravení na takýto krok alebo máte obavy, ako sa bude strih hodovať k vašej tvári alebo štýlu, možno by bolo lepšie zvážiť dlhší strih.

Krátke účesy – aká je údržba a starostlivosť?

Jedným z kľúčových prvkov k udržaniu skvelého vzhľadu krátkych vlasov je pravidelné strihanie. Krátke účesy často rýchlo strácajú svoj tvar, preto je odporúčané navštíviť kaderníka každé 4 až 8 týždňov v závislosti od rýchlosti rastu vlasov a konkrétneho strihu.

Pri úprave krátkych vlasov je dôležité mať správne nástroje. Miniatúrna žehlička na vlasy alebo kulma s malým priemerom sú ideálne na styling a dodanie tvaru. Nezabudnite ani na produkty na úpravu vlasov, ako sú vosky, gély a spreje, ktoré vám pomôžu udržať váš účes celý deň.

Čo pri úprave krátkych vlasov nerobiť

Pri úprave krátkych vlasov je dôležité vyhnúť sa niektorým častým chybám. Napríklad používanie príliš veľa stylingového produktu môže vaše vlasy zaťažiť a spôsobiť, že budú vyzerať mastne a ťažko.

Vyhnite sa tiež častému používaniu tepla bez ochrany, aby ste predišli poškodeniu vlasov. Ďalšou chybou môže byť príliš časté strihanie, ktoré môže spôsobiť, že vaše vlasy strácajú tvar a objem.

Odporúčame: Prvá pomoc: Čo robiť, keď máme poranený necht?

styling vlasov

Zdroj: Depositphotos

Získajte inšpirácie na rôzne účesy

Ak hľadáte viac inšpirácií, nižšie nájdete videá, ktoré ukazujú rôzne techniky a štýly pre krátke vlasy. Od sofistikovaných úprav pre formálne príležitosti po bežné, každodenné vzhľady, určite nájdete niečo, čo oživí váš štýl a dodá vám dôveru.

Krátke vlasy môžu byť zábavné, štýlové a jedinečné, a s týmito tipmi a trikmi ich môžete udržať v perfektnom stave. Nebojte sa experimentovať a hľadať nové spôsoby, ako vyjadriť svoju osobnosť cez váš účes!

10-krát šik účesy pre kratšie vlasy

Zapletané účesy na každodenné nosenie

Trendy krátke účesy hotové za pár minút

Ženské a sexy účesy pre kratšie vlasy

Článok aktualizovaný 23.4.2024

19 komentárov
Domacejk

Domacejk

17.02.2013 18:54

POzrela som až do konca. Mam podobný strih. Hned som aj skúšala.

Vaše meno:

faith

faith

20.08.2013 12:40

To nie sú krátke vlasy - inak pekná modelka, dobré účesy :-)

Vaše meno:

iv

iv

06.11.2013 21:10

krasna modelka :) tiez mam mikado, normalne uvazujem nad ofinou

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

01.12.2013 21:15

aj mne sa páčili vyskúšam tiež mám také po plece a krátke som mala tam je problém z účesom toto zahrabnete dáte do gumky a je účes hotový

Vaše meno:

Juliana Šurkovská

Juliana Šurkovská

04.01.2014 14:15

Skvelé typy na účesy.

Vaše meno:

Dominika Beňadiková

Dominika Beňadiková

06.01.2014 21:24

ofinky sú teraz trendy

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

25.01.2014 22:37

Kratke vlasy su prakticke a nenarocne na upravu-mozno pouvazujem

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

29.01.2014 18:40

pekné účesy :)

Vaše meno:

Renata Ihnatova

Renata Ihnatova

03.04.2014 09:07

super inspiracia...

Vaše meno:

Monika Horvathova

Monika Horvathova

09.07.2014 11:43

zaujimave inspiracie

Vaše meno:

Zuzana Hornanská

Zuzana Hornanská

24.07.2014 10:30

Normalne uvazujem nad ostrihanim sa :D

Vaše meno:

Miroslava Zelinková

Miroslava Zelinková

30.07.2014 21:06

:) pekne, a na dlhe? ja viem ze s dlhymi sa da vselico..ale nieco jednoduche nenarocne by som privitala

Vaše meno:

Jana Fuchsová

Jana Fuchsová

31.07.2014 21:39

dobrý strih, zvážim a vyskúšam.

Vaše meno:

Andrejka Smutňáková

Andrejka Smutňáková

01.08.2014 22:09

super, budem skúšať :)

Vaše meno:

Martina Styková

Martina Styková

02.08.2014 15:17

Pekné účesy,ja som mala niekedy takýto účes a bol veľmi praktický a nenáročný na úpravu.

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

15.09.2014 21:05

pěkné děvčátko, té snad sluší všetko

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

22.05.2015 22:29

Doré rady, už sa teším na polodlhé vlasy ...

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

09.01.2018 12:16

video nie je dostupne

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

19.02.2022 17:36

účesy z krátkych vlasov sú kreatívnejšie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE