Trendové účesy pre krátke vlasy: Máš odvahu na zmenu?

Krátkeho účesu sa rozhodne netreba báť. Aj s ním viete pôsobiť dokonale žensky a príťažlivo. A hoci to, že s krátkym účesom nie sú žiadne starosti, je len predsudok, pretože čím kratší strih, tým viac pozornosti mu treba venovať, určite stojí za to dať takejto zmene šancu. Veď aj vlasy robia človeka. Netreba však konať neuvážene, veď čo pristane celebrite z časopisu alebo vašej susedke, nemusí sa vôbec hodiť vám. Nechajte si poradiť pri výbere strihu! Zohľadniť totiž treba tak kvalitu vašich vlasov, ako aj tvar hlavy či tváre.

 

Evergreen medzi účesmi – bob

Už sme načrtli, že bob je skutočne nikdy nestarnúci účes. S ofinou, bez ofiny, na blondíne či na brunetke, na mladej slečne aj na dáme v rokoch – bob vyzerá jednoducho fantasticky. Je mimoriadne tvarovateľný a hodí sa prakticky k akémukoľvek typu tváre. Žena, ktorá preferuje prirodzenosť a jednoduchú úpravu vlasov, by mala zvoliť práve bob. Úžasné na tomto účese je, že je vhodný tak pre mladšie, ako aj staršie vekové kategórie. Pôsobí roztomilo dievčensky až hravo a v tých správnych rukách vlasovej štylistky sa vďaka nemu zmeníte na naozaj neodolateľnú ženu. Bob opticky predlžuje tvár, takže vďaka nemu budete pôsobiť štíhlejšie a mladistvejšie. Zároveň pristane tak kučeravým, ako aj rovným vlasom. Ak máte navyše pekný a štíhly krk, viac neváhajte!

 

Zaujme ťa: Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

trendové krátke účesy

Zdroj: Shutterstock®

Nedbalý look je opäť v móde

Účes, pripomínajúci svetoznámu modelku Twiggy, je späť. Pôsobí mimoriadne sexy, ale pozor – aj jeho nedbalý look treba starostlivo upravovať. Jeho strapatý až chlapčenský vzhľad je, paradoxne, vhodný na akúkoľvek príležitosť, takže sa ho rozhodne netreba obávať. Výborne pôsobí tak v kombinácii s plesovou róbou ako aj s džínsami.

účesy tejto sezóny

Zdroj: Shutterstock®

Zmena je život, tak prečo si ju nedopriať práve teraz?

S pomaly, ale isto prichádzajúcou jarou, budete odkladať čiapky a začnete väčšmi dbať o vzhľad vašich vlasov. Preto nastáva ideálne obdobie oživiť svoju korunu krásy a zvoliť si účes, ktorým ohúrite nielen seba v zrkadle, ale aj vaše okolie. A tým môže byť napríklad predĺžený predok a vzadu vlasy prestrihané nakrátko. Je to stále mimoriadne trendový účes, zaujímavý práve kontrastom dĺžok. Táto asymetria vie takisto dokonale zvýrazniť oči a ubrať na veku. Predĺžené strany navyše pridajú na elegancii.

 

Pozri aj: Srdcovník obyčajný – to je bylinka nielen pre tvoje srdce!

moderné krátke účesy

Zdroj: Shutterstock®

Poznáte svoj typ tváre?

Ak ste jednou z tých šťastnejších, ktoré majú oválnu tvár, môžete si dopriať prakticky akýkoľvek účes. Opatrnejšie už ale treba byť pri okrúhlej tvári, kde sa neodporúča ísť do príliš krátkeho zostrihu. Tu v zásade platí – do výšky áno, do šírky určite nie. Vložte sa do rúk profesionála, ktorý vám na mieru „ušije" taký strih, ktorý bude vašej tvári lichotiť. Okrúhlej tvári však lichotí strih s pramienkami zasahujúcimi do tváre, napríklad zostrihané mikádo. Ak ste majiteľkou trojuholníkovej tváre (širšie čelo, užšia brada), ako stvorený je pre vás bohato zostrihaný účes, ideálne s dĺžkou pod bradu.

účes pre okrúhlu tvár

Zdroj: Shutterstock®

Ak máte odvahu a nebojíte sa experimentovať, hitom sezóny je aj spojenie dlhších vlasov s úplne vyholenými miestami. Tu však buďte naozaj opatrná – tento extravagantný účes totiž skutočne nepristane každému. Ak chcete zároveň pôsobiť rebelsky a zaujať, vyskúšajte farebné pramene. Dnes už nie je tabu vôbec žiadna farba. Ak máte riedke vlasy, stavte na asymetriu účesu – je to jedno z najefektívnejších riešení. A na záver dobrá rada: akonáhle vám krátky účes podrastie, opäť navštívte kaderníka, aby ste nepôsobili nedbalo a neupravene. Takisto sa neodporúča preháňať to pri krátkom strihu s množstvom gélu, vosku či laku na vlasy – menej je rozhodne viac, pretože krátky účes má pôsobiť predovšetkým prirodzene, nie mdlo.

 

Odporúčame: Ako využiť staré tričko? Určite ho nevyhadzuj, ale inšpiruj sa!

10 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

26.02.2018 07:37

už dávno hezitujem s myšlienkou ostrihať sa na krátko.... moje bližšie okolie ma nahovára na krátky strih..... aj moja kaderníčka, že by sa mi to veľmi hodilo....... niektoré strihy sa mi naozaj veľmi páčia, ale o krátke vlasy sa treba starať oveľa viac ako o dlhé.... dlhé som dala do gumičky, alebo zaplietla a bolo..... pri krátkych si už tento trik dovoliť nemôžem...

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

26.02.2018 07:56

Zmena je život!

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

26.02.2018 08:09

Velmi sa mi pacia kratke vlasy. Bohuzial mne vobec nesedia. A samozrejme treba im venovat cas

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

26.02.2018 08:57

Aj keď sú teraz preferované dlhé vlasy,mne sa páčia aj krátke účesy-asi to ide s vekom.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.02.2018 14:38

účesy z krátkych vlasov sú šmrncovnejšie, vždy sa mi páčili a aj budú páčiť

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

26.02.2018 15:20

ja si z casu na cas davam kratky zostrih, potom som sklamana, lebo mi vlasy skuceraveju a je to ine ako som cakala.

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

26.02.2018 20:01

Veľmi pekné účesy. Ja mám už roky dlhé vlasy, ale vedela by som si predstaviť takéto kratučké.Možno po 60-tke ..

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

26.02.2018 20:37

Zatiaľ nemám odvahu prejsť na krátky účes.Raz ale k tomu určite dospejem.

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

28.02.2018 14:20

Mala som krátke vlasy. Necítim sa v nich dobre. Som rada,že mi konečne dorástli a na krátko už nepôjdem.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

05.02.2019 21:01

Skvelá inšpirácia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE