Ofina - áno či nie?

V čase nastávajúcej zimy nejedna z nás zvažuje zmenu vzhľadu, najmä pokiaľ ide o vlasy.

Sú čoraz  unavenejšie, ovplyvňuje ich mráz a naše vlasové kreácie ničia čiapky, či kapucne...Samozrejme, dôvodov je omnoho viac.

Chceme skrátka vyzerať inak. Jednou z možností je práve ofina. 

 

 

Dámy omladí a vytvorí svieži vzhľad. Je nadčasová a hodí sa takmer každej z nás. Pozrime sa spolu na rôzne varianty takejto vlasovej úpravy.


1. Klasická rovná ofina


Patrí snáď medzi absolútnu klasiku, ktorá upravovala tvár ešte naším praprababičkám, no nikdy nevyjde z módy. Dnes opäť vnímame jej návrat. Najmä strihy, ktoré sú skrátené mnohokrát len do polovice čela sa dnes tešia veľkej obľube. Dobre sa kombinujú pri krátkych účesoch a čím bude vaša ofinka výraznejšia, tým lepšie. Mimoriadne sa hodia dámam s vysokým čelom či s podlhovastou tvárou, keďže opticky vykompenzujú nesúmernosti.


Tieto typy ofín sú obľúbené aj na módnych prehliadkach. Vyzerajú atraktívne a pútajú pozornosť. 

 

Odprúčame vyskúšať:  7 tipov ako využiť jablčný ocot

rovná ofina s dlhými vlasmi

Zdroj: Shutterstock®

2. Šikmá ofina


Veľký boom zažila na prelome tisícročí a stále sa teší mimoriadnej obľube. Vhodná je aj pre ženy, ktoré nemajú tak vysoké čelo, ako v prípade rovnej ofinky. Môžeme povedať, že je najideálnejšia na kombináciu s akýmkoľvek typom tváre. Dodá jej šmrnc a mladistvý vzhľad.

 

Môžete si vybrať, či vás zaujme ofinka vyfúkaná do vonkajšej či vnútornej strany, postupná alebo neprestrihaná, dlhá po bradu či kratšia - len po nos. Dá sa rôznorodo tvarovať, čo je výhoda pre dnešné ženy, ktoré takto môžu každým dňom vyzerať inak a originálne. 

 

Odprúčame vyskúšať:  Lupiny? Zbavte sa ich prírodnou cestou!

koláž šikmé ofiny

Zdroj: Shutterstock®

3. Nekonkrétna ofina


Patrí medzi originálne úpravy vášho účesu. Je nápaditá a dotvára váš celkový vzhľad. Myslíme tým niekoľko strapatých pramienkov skrátených na úrovni nosa či lícnych kostí. Zjemnia vašu tvár a jednoducho sa upravujú, keďže ofina nemá špecifický výrazný tvar a rovné línie. Je vhodná najmä pre odvážne dámy, ktoré sa neboja byť odlišné. Nie je obmedzovaná určitým typom tváre, môžete si ju prispôsobiť podľa svojich požiadaviek.

 

Odprúčame vyskúšať: Makeup podľa farby vlasov – PRE BLONDÍNKY

prestrihaná ofina

Zdroj: Shutterstock®

Na druhej strane vás ale musíme vystríhať niekoľkých mínusov, ktoré tento trendový vlasový doplnok prináša. 

1. Dlhšia príprava

Neočakávajte, že ráno vstanete, zviažete vlasy do vrkoča a vyrazíte. Ofina si vyžaduje oveľa viac času na prípravu. Bude vám odstávať na všetky strany, obzvlášť ak nemáte typ ťažkých padavých vlasov. Zaobstarajte si tiež rôzne vlasové prípravky, ak chcete mať ofinku vždy upravenú.  

 

2. Akné
Zlou správou tiež je, že pri dlhodobom nosení ofiny sa vám môže zhoršiť akné, najmä na partiách na čele, ktoré sú ňou zakryté. Spôsobuje ho drobné podráždenie, keďže ofina svojvoľne splýva po tvári. V prípade, že je vaša pleť nadmerne citlivá, mali by ste si preto výber ofiny skutočne premyslieť.

 

3. Nepraktickosť
Poslednou, už miernejšou, nevýhodou ofiny je jej nepraktickosť. Obzvlášť, ak patríte medzi nadšené športovkyne alebo len rady trávite voľno vo fitness centre či behaním. Zaručene nebudete nadšené, ak vám počas náročného výkonu bude po spotenom čele ,,hompáľať" neposlušná ofina. Samozrejme, vždy si môžete pomôcť rôznymi sponkami, vďaka ktorým sa tento problém stáva najjednoduchšie riešiteľným.
 

Odprúčame vyskúšať:  Makeup podľa farby vlasov – PRE RYŠAVKY

bohatá šikmá ofina

Zdroj: Shutterstock®

Ak ste ale pripravená ,,čeliť" týmto nástrahám vašej originality, nebojte sa experimentovať a vybočte z radov dlhých rovných vlasov. Ofina vám uberie niekoľko rokov. Upravte ju nahladko a doprajte si tak eleganciu alebo len choďte do ulíc „na strapato“. Budete tak moderná a trendy. Je to len na vás. 

 

Odprúčame vyskúšať:  Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

7 komentárov
Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

10.11.2015 14:17

teraz radšej bez ofiny, kvôli dlhým upravám... aj keď veľa rokov dozadu som ofinu tiež mala

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

10.11.2015 17:46

Naozaj závisí od typu tváre, ale v mnohých prípadoch vyzerá skutočne úžasne.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

23.02.2016 09:15

ofina - ano paci sa mi na inych,ak maju na to predpoklady - vlasy,tvar...zvyk je zelezna kosela,som radsej bez ofiny, od mladosti som tancovala v subore,tam sme museli mat uces bez ofiny v cope,takze som sa s tym uplne stotoznila a vyhovuje mi to

Vaše meno:

Katarína

Katarína

27.02.2016 20:44

Zakaždým, čo som si dala ofinu som to oľutovala. Na pár rokov mám určite od nej pokoj. Len ma rozčuľovala :D

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

29.02.2016 14:34

ofina ide každej žene :) len treba nájsť ten správny strih a veľa x vie neskutočne pomôcť a oživiť celkový look

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

01.03.2016 08:10

U mňa to je také-ako kedy :).. Oficiálne mám ofinku do šikma, no väčšinou to je taká neoficiálna ofina alebo žiadna :).. Podľa času na prípravu :)

Vaše meno:

Alena Ďurechová

Alena Ďurechová

11.03.2016 00:25

Veľmi sa mi páči šikmá ofinka,ale mne robí vlnu alá Brandon z Beverly Hills :-D
Mohla som žehliť, lakovať... a tak mám opäť dlhú za rovno s vlasmi.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE