Maska na mastné vlasy s ílom, vďaka ktorej budú vždy ako čerstvo umyté

Existuje viacero príčin, prečo sa vlasy mastia veľmi rýchlo a už na druhý deň od umytia vyzerajú akoby ste si ich namočili do oleja. Za všetkým treba hľadať kožný maz, ktorý naša vlasová pokožka produkuje, aby chránila vlasové korienky pred vonkajšími vplyvmi. Tento kožný maz tiež slúži ako hydratácia pre naše vlasy. Avšak, ak pokožka produkuje nadmerné množstvo kožného mazu, môžete robiť čokoľvek, no vaše vlasy budú stále mastné, teda kým neodhalíte samotnú príčinu.

Ak patríte k tým „šťastne“ obdareným dámam, ktoré bojujú s mastnými vlasmi, tak určite nie ste v tom samé. Pri tomto probléme je jediným riešením suchý šampón alebo sťahovanie vlasov do konského chvostu alebo drdolu. Je to síce riešenie, no častým sťahovaním vlasov do gumičky si môžete privodiť ďalší problém, ktorým je vypadávanie vlasov. Skúste radšej masku na mastné vlasy s ílom, ktorá je tým správnym riešením aj pre vás.

Pozri aj: Šťava zo surových zemiakov je zázračným elixírom: S čím pomôže?

ílová maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Maska na mastné vlasy

Mastné vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť. V prvom rade netreba zabúdať na vnútornú výživu, ktorá zabezpečí dostatočnú hydratáciu pre vlasy, a tak pokožka nebude musieť produkovať nadmerné množstvo kožného mazu. V druhom rade je dôležité vybrať si správne vlasové prípravky. Zamerajte sa na tie, ktoré majú vyvážené pH. Tie podporujú zdravý stav vlasovej pokožky, ktorú zbytočne nevysušujú a pod. Okrem toho je vhodné vlasom dopriať špeciálnu starostlivosť v podobe masky.

Na domácu ílovú masku na vlasy budete potrebovať 2 až 4 lyžice bentonítového ílu a 1 vaječný žĺtok. Íl zmiešajte so žĺtkom a masku aplikujte ku vlasovým korienkom a rovnako aj do dĺžok. Zakryte igelitovým vreckom a nechajte pôsobiť 30 minút. Masku následne zmyte vlažnou vodou a šampónom.

maska s ílom

Zdroj: Shutterstock®

Prečo íl a žĺtok?

Íl je takou objavenou zložkou, ktorá sa využíva predovšetkým v pleťovej kozmetike. Ide o zložku, ktorá má vysušujúce účinky. Dokáže pohltiť kožný maz a rovnako to platí aj v prípade, že ho aplikujete ku vlasovým korienkom. Žĺtok je takisto nápomocný pri regulácii mazu vo vlasoch, preto môžeme povedať, že sa v tejto maske stretli 2 najúčinnejšie suroviny, ktoré dokážu dostať maz pod kontrolu.

Zaujme ťa tiež: Domáci roztok na umývanie ovocia a zeleniny: Už žiadne pesticídy!

9 komentárov
Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

25.05.2020 20:15

zisťujem, koľko všelijakých vecí sa dá vyrobiť doma a z čoho všetkého, vďaka vám

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

25.05.2020 23:05

vyskúšam -vie niekto, kde zoženiem íl? :)

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

26.05.2020 07:18

vlasy, čo sa rýchlo mastia sú pohroma, nemám tento problém, ale super tip, poradím kolegini

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

26.05.2020 07:20

Našťastie nemám tento problém, no každá rada dobrá.

Vaše meno:

Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

26.05.2020 19:12

Kde by sa dal zohnať taký íl?

Vaše meno:

Alena Kmecová

Alena Kmecová

27.05.2020 18:35

Davám si taký čas, keď potrebujem zmyť mastnotu z hlavy obyčajnú sódu bikarbónu do prvej várky šampóna. Zvyknem to tak robiť najmä potom, čo si robím rôzne vlasové kúry.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

28.05.2020 05:40

Tak na toto sa nechytám..

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

31.05.2020 21:58

Bohužiaľ mám mastné vlasy, takže tento tip veľmi dobre padne. :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

28.06.2020 19:58

Vyskúšam,lebo mám mastné vlasy

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE