Brazílska maderoterapia: Skvelé účinky nielen v boji proti celulitíde!

Brazílska maderoterapia je jednou z mnohých foriem terapie drevom – maderoterapie, ktorá každým dňom získava na popularite stále viac a viac. Brazílska maderoterapia (nazývaná aj brazílsky lifting zadku) je terapia a tvarovanie tela v jednom, a zahŕňa aplikáciu drevených nástrojov – v tomto prípade pohárov rôznych veľkostí, špeciálne navrhnutých tak, aby sa prispôsobili rôznym častiam vášho tela.

Považuje sa za holistickú techniku schopnú tvarovať telo, znižovať stres a zmierňovať bolesti svalov a kĺbov. Ošetrenie brazílskej maderoterapie je navrhnuté tak, aby fungovalo na princípe vysokého a nízkeho tlaku pomocou vákua.

Toto ošetrenie kombinuje vákuovú a lymfodrenážnu terapiu drevenými pohármi, preto pôsobí na oveľa hlbšej úrovni ako tradičná maderoterapia. Nástroje umožňujú vyvíjať tlak na špecifické oblasti, ako sú predovšetkým zadok, stehná a brucho.

Brazílska maderoterapia

Zaútočte ihneď na celulitídu, zdvihnite si zadok a zároveň aj naštartujte celý organizmus, svoj lymfatický systém a metabolizmus!

Masáž celého tela sa pri brazílskej maderoterapii vykonáva jemným podtlakom pomocou drevených vákuových zvonov s kombináciou drevených nástrojov a ručných masážnych ťahov.

Masíruje sa prietok lymfatického systému v celom tele správnym smerom, pričom sa zároveň podtlakom zvonov okamžite rozrúša aj podkožný tuk. A tým sa veľmi rýchlo a predovšetkým viditeľne odstraňuje celulitída. Výsledky sú preto skutočne viditeľné už po prvom ošetrení.

Odporúčame: Maderoterapia ako súčasť životného štýlu: Prečo je taká populárna a aké sú jej účinky?

Maderoterapia

Zdroj: Depositphotos

Prečo je brazílska maderoterapia účinnejšia ako klasická maderoterapia?

Brazílska maderoterapia funguje na princípe vysokého a nízkeho podtlaku – ide teda o hĺbkovú akciu na úrovniach, ktoré sú ťažko dosiahnuteľné iba prstami alebo valčekmi. Výsledkom je odstránenie celulitídy a toxínov, zmenšenie objemu a zvýšenie tonusu pokožky.

Podtlak v kalíšku vytvára nízky tlak, ktorý nasáva pokožku, nadvihuje ju, pričom napína tkanivo a uvoľňuje lymfatické a krvné kapiláry. V dôsledku toho sa zvyšuje množstvo krvi v hlbších, väčších žilách, čo umožňuje prietok krvi do oblastí, ktoré boli predtým zle prekrvené alebo kde bol obeh prerušený.

Brazílska maderoterapia zlepšuje krvný obeh a zvyšuje tok živín a kyslíka do tela. Lymfatické kapiláry sa viac prekrvia a pomocou podtlaku lymfatické kapiláry absorbujú väčšie množstvo lymfy, čím sa dosiahne efektívna detoxikácia organizmu a okamžitý výsledok – výrazný úbytok centimetrov.

Kalíšky a vákuum sa používajú na extrakciu tuku z bunky, aby sa dostal do medzibunkového priestoru a potom sa špeciálnou technikou presunul do lymfatických uzlín. Lymfatické uzliny majú za úlohu prečisťovať lymfatickú tekutinu, ktorá teraz obsahuje aj tuk. Keď sa pohyb zrýchli, telo vylúči všetok tuk, prebytočnú vodu, toxíny močom alebo potením. A výsledkom je aj o niekoľko centimetrov menší obvod.

Brazílska maderoterapia - účinky

Hlavné účinky tohto druhu maderoterapie sú:

 • redukcia celulitídy,
 • nadvihnutie zadku,
 • naštartovanie celého lymfatického systému,
 • eliminácia tukových usadenín,
 • odvodnenie,
 • vylučovanie toxínov a škodlivých látok z tela,
 • tvarovanie stehien, bruška a bokov,
 • zbavenie tela opuchov,
 • prekrvenie a spevnenie pokožky,
 • naštartovanie a urýchlenie metabolizmu,
 • zlepšenie celkovej cirkulácie krvi a kyslíka,
 • napínanie pokožky, ktorá je viditeľne hladšia a zdravšia,
 • spojivové tkanivo (fascia) sa stáva čoraz pružnejším,
 • stimulácia tvorby kolagénu a elastínu.

Neprehliadnite: Maderoterapia: Je to tá najúčinnejšia metóda proti celulitíde?!

Maderoterapia účinky

Zdroj: Depositphotos

Brazílska maderoterapia - kontraindikácie

 • nemali by ste mať menštruáciu,
 • nemali by ste mať veľké a rozsiahle kŕčové žily (v tomto prípade je mimoriadne vhodná konzultácia so svojim lekárom),
 • maderoterapia sa nerobí, ak máte trombózu, krvné zrazeniny či zápal v žilách, vírusové či bakteriálne ochorenia (napríklad chrípka, nádcha, herpes a podobne), ak máte srdcové či obehové problémy, ak máte popáleniny alebo otvorené rany na koži, ak máte onkologickú diagnózu, anorexiu alebo ste tesne po operačnom stave,
 • v prípade že si nie ste istá svojim zdravotným stavom, odporúča sa, aby ste absolvovanie maderoterapie prekonzultovali so svojim lekárom,
 • v tehotenstve ani pri dojčení sa maderoterapia neodporúča, preto to treba konzultovať s vaším lekárom – v prípade, že vám lekár v tehotenstve maderoterapiu povolí, vždy sa logicky vynechá masírovanie bruška.

Praktické rady - tipy redakcie

Na maderoterapii sa najprv masíruje celé telo, aby sa naštartovala lymfa a aby sa telo začalo rovnomerne detoxikovať.

Naše ďalšie odporúčania sú:

 • tesne pred masážou by ste nemali veľa jesť, ale zároveň by ste na maderoterapiu nemali ísť hladní,
 • pred aj po maderoterapii sa odporúča piť dostatok tekutín, najlepšia je čistá voda, a to ideálne 2 až 3 litre denne,
 • tesne po maderoterapii sa odporúča už iba oddychovať a nevykonávať náročné práce či fyzicky náročné cvičenia,
 • ak chcete cvičiť, urobte tak pred maderoterapiou,
 • pravidelný pohyb a zdravá strava je taktiež veľmi vítaná, a to v záujme dosiahnutia čo najlepších výsledkov.

Dokonalý boj (nielen) proti celulitíde

Brazílska maderoterapia a jej špeciálna technika vychádza zo zachytávania vnútornej celulitídy smerom na povrch pomocou vákua, ktoré sa vytvára tlakom drevených nástrojov – zvonov. Spolu so sériou správnych ručných masážnych ťahov dochádza k redukcii a odstraňovaní celulitídy. Brazílska maderoterapia sa sústreďuje ale aj na lymfatické uzliny.  

Pred samotnou maderoterapiou sa odporúča urobiť si doma peeling tela. Okrem toho, že telu prináša úľavu už samotná aplikácia, soľné zrnká sú v telovom peelingu husto koncentrované a pokožku príjemne masírujú už pri malom množstve. Avšak práve kvôli obsiahnutej soli sa tento peeling neodporúča používať na otvorené rany či bezprostredne po holení.  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE