KVÍZ: Mrázik je nesmrteľnou klasikou, no poznáš tento film detailne?

Tento film má viac ako polstoročie a stále patrí medzi vianočné filmové klasiky, ktoré si vždy pozrie staršia generácia, ale aj tá mladšia. Popravde, bez tohto filmu si už ani nevieme predstaviť tie pravé Vianoce. Aj keď možno niektorí hundrú, pretože každý rok počas sviatkov dávajú v televízore vždy to isté, no mnohých tieto klasické filmy a rozprávky nikdy neomrzia.

Vedeli by ste na oboch rukách spočítať, koľkokrát ste videli napríklad taký film Perinbaba? A čo Sám doma? Poprípade iné vianočné filmy? Trúfame si povedať, že dve ruky by vám na spočítanie určite nestačili. A čo taký Mrázik? Dnes tu máme niečo pre jeho fanúšikov!

Odporúčame aj: KVÍZ: Poznáš legendárnu rozprávku Tri oriešky pre Popolušku dokonalo?

Poznáte film Mrázik detailne?

„Keď sa vidím v zrkadle, som so sebou spokojný, nevyzerám veru zle, u žien vyhrám bez vojny..." takto skromne si v rozprávke vyspevuje mladý krásavec Ivan, ktorého stvárnil herec Eduard Izotov.

„Je ti teplo, dievčatko? A čo ti šije, hlupák starý?“ aj Marfuška sa vyfarbila pred Mrázikom. Hlášok v tomto filme, ktoré sa nám vryli do pamäte, by sme našli oveľa viac. Každopádne, Mrázik patrí k najznámejším a najobľúbenejším ruským rozprávkam. Vypovedá príbeh o krásnej Nástenke, ktorá počas natáčania filmu mala len 15 rokov. Vedeli ste, že na to, aby vyzerala staršie, ju museli filmári líčiť?

Dobrosrdečnej nástenke neustále ubližuje jej zlá macocha. Tá sa jedného dňa rozhodne zbaviť sa Nástenky, ktorú v zime a mraze vyženie do lesa. V lese však na ňu natrafí kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, tak Nástenke pomôže a postará sa o ňu. V skratke by sme mohli zhrnúť, že ako v každej rozprávke, aj tu víťazí dobro nad zlom.

Nepochybujeme však o tom, že viete, ako sa dej zamotá. Ak teda poznáte tento film do poslednej bodky, tak pre vás určite nebude problém zvládnuť kvíz na 100 %. Držíme palce. S výsledkom sa môžete podeliť v komentároch. 

Článok aktualizovaný 23.12.2023

1 komentár
Elena Švachová

Elena Švachová

26.12.2022 20:23

2 chyby - 80% :-(

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE