Nič nestíham! Ako si mám nájsť čas na chudnutie?

Predstav si, že zajtra odlietaš na dovolenku ale môžeš si vziať so sebou len 24 vecí. A tak teraz stojíš nad otvoreným kufrom a rozmýšľaš.

 

Vieš, že si nemôžeš zobrať všetko. Také sú pravidlá. Nech by si sa akokoľvek snažila, niektoré veci musia ostať doma. Ale dobrou správou je, že je LEN NA TEBE, čo si zoberieš (a čo bude doma zapadať prachom). Ty si tá, ktorá rozhoduje!

 

Čo by si si vzala? Mobil? Zubnú kefku? Alebo fľašu vína? Nech už by to bolo čokoľvek, stavím sa, že si vyberieš to, čo je pre TEBA najdôležitejšie. Na blbosti by skrátka neostalo miesto.

 

A to isté platí aj o tom, ako využívame svoj čas.

 

Odporúčame prečítať: Chudnutie: Jeden kúsok ma nezabije, a potom si dám ďalší a ďalší

Zdroj foto:

pexels.com

Nič nestíham! Ako si mám nájsť čas na chudnutie?

Zdroj: Shutterstock®

Prečo na chudnutie nemáme čas?

Počas dňa máme všetci len 24 hodín. A to sa nezmení. (Ja viem, je to šokujúce.)

 

Je jasné, že nemôžeme stihnúť všetko. Nemôžeme vidieť každý seriál alebo prečítať každý status na Facebooku. Nestihneme ani zahrať každú hru na mobile, utrieť každú poličku od prachu, alebo ísť na kávičku s každou kamoškou.

 

Nech by si sa akokoľvek snažila, vždy tu budú veci, ktoré počas dňa nestihneš. Vždy tu bude niečo, čo sa do tvojho dňa jednoducho nezmestí.

 

ALE uznajme, že je len na TEBE, ktorým činnostiam venuješ svojich 24 hodín. Ty si tá, ktorá o tom rozhoduje!

 

Ako si mohla vidieť, ak na niečo nemáme čas, ak sa to nezmestí do našich 24 hodín – väčšinou to znamená, že to pre nás nie je také dôležité. Ale zistil som, že sú aj výnimky.

 

Odporúčame prečítať: Zmena stravy a chudnutie nemusí byť ťažké, ak vieš ako na to!

Nič nestíham! Ako si mám nájsť čas na chudnutie?

Zdroj: Shutterstock®

Odkedy som založil stránku „Chcem, aby si TY bola FIT“ a začal pomáhať mladým ženám schudnúť tak, aby si to vedeli udržať – všimol som si niečo zaujímavé:

 

Sú 2 typy žien, ktoré nemajú čas na chudnutie (to znamená, že si nestíhajú hľadať recepty, nakupovať, pripravovať si jedlo a najesť sa):

 

„Nemám čas (a ani sa ho nesnažím nájsť)“

Prvá skupina sú tie baby, ktoré by rady niečo zmenili, ale v skutočnosti to pre nich nie je dôležité. Nemajú čas pravidelne variť alebo cvičiť, a ani sa ho nesnažia nájsť. Možno majú len 2-3 kilá naviac ale nie je to také zlé, aby sa tým trápili každý deň.

 

Ak patríš do tejto skupiny, je to úplne v poriadku. Skrátka to pre teba teraz nie je prioritou. Nie je na tom nič zlé. Len buď k sebe úprimná a namiesto „nemám čas“ – si povedz radšej to, že to pre teba „nie je priorita“.

 

Odporúčame prečítať: Ako pri zmene stravy vydržať tak, aby si schudla a nepribrala všetko späť?

Nič nestíham! Ako si mám nájsť čas na chudnutie?

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

pexels.com

„Nemám čas (ale chcem si ho nájsť)“

Druhá skupina žien sú tie, ktoré chcú NAOZAJ schudnúť. Tiež nemajú veľa času, ale ich prístup je úplne iný. Necítia sa vo svojom tele dobre. Nežijú život, aký by chceli žiť. A chcú to zmeniť! Síce nestíhajú ale skutočne sa snažia zorganizovať si všetko tak, aby popri práci, domácnosti a ďalších povinnostiach – mali čas aj na seba a dopriali svojmu telu to najlepšie.

 

Ak patríš do druhej skupiny a naozaj hľadáš spôsob, ako si nájsť čas a stíhať to, čítaj ďalej.

 

Odporúčame prečítať: Ako zvládnuť „svoje dni“ tak, aby ti vynechaný tréning a dve zjedené čokolády nezničili všetku snahu

Nič nestíham! Ako si mám nájsť čas na chudnutie?

Zdroj: Shutterstock®

Ako si nájsť čas „na chudnutie“?

Vráťme sa k nášmu príkladu s dovolenkou.

 

Čo by si urobila, ak by bol tvoj kufor plný ale zabudla by si tam zabaliť niečo dôležité? Poviem ti, čo by som urobil ja:

 

  1.  Otvoril by som ho.
  2.  Našiel tú najmenej podstatnú vec.
  3.  Vybral ju z kufra.
  4.  A namiesto nej tam položil to, čo je pre mňa dôležitejšie.

 

Zmieril by som sa s tým, že tam nemôžem mať všetko. Ale na druhej strane... bol by som rád, že tam mám to, čo tam naozaj chcem mať.

 

A to isté potrebuješ urobiť aj ty so svojím časom. Skús sa teraz pozrieť na svoj deň ako na kufor s obmedzeným miestom. Možno je plný. A možno sa tam príprava tuniakového šalátu a krabičkovanie obedov do práce, už nezmestia. Ale to sa dá ZMENIŤ! Mysli na to, že TY SAMA si vyberáš, čo bude mať miesto v tvojom dni.

 

Odporúčame: Príbeh ženy, ktorá schudla 60 kíl a teraz robí fitnes trénerku!

Nič nestíham! Ako si mám nájsť čas na chudnutie?

Zdroj: Shutterstock®

Potrebuješ len niečomu povedať „NIE!“. Potrebuješ vyhodiť tie najmenej dôležité činnosti a namiesto nich si radšej pohľadať recept na vajíčkové muffiny. Nehovorím, že je to ľahké. Ale inak to nejde. A ver mi, že to bude stáť za to.

 

Mne tento odlišný pohľad na „čas“ zmenil život. Už sa viac netrápim tým, na čo všetko „nemám čas“ (čo všetko si nemôžem zobrať na dovolenku). Práve naopak. Svojich 24 hodín som si rozdelil podľa toho, čo je pre mňa dôležité (vo svojom kufri tak mám len to, čo tam naozaj chcem mať). Viem, že nestihnem všetko ale aspoň stihnem to podstatné. A to môžeš aj ty.

 

Ak je pre teba dôležité schudnúť a cítiť sa sebavedomo, krásne a príťažlivo – verím, že „čas na chudnutie“ si nájdeš.

 

A ak by si náhodou nevedela, kde začať – získaj ZDARMA môj 35 stranový návod, ktorý ti pomôže PRIPRAVIŤ SA NA CHUDNUTIE a schudnúť tak raz a navždy.

 

3 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

28.04.2017 07:27

super príklad s kufrom..... tak toto si určite zapamätám a budem sa riadiť podľa toho..... ale inak ja sa snažím si vždy ten čas nájsť...občas to nejde...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

28.04.2017 15:06

dobrý článok

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.04.2017 17:32

Tiež tvrdím, že keď sa chce, čas sa nájde a nielen na chudnutie. Keď nie, tak sú dobré výhovorky.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE