Top tipy, ako zostať stále fit a jesť zdravo

Jeseň už vonia všade vo vzduchu. Obdobie, ktoré je síce nádherné a hýri všetkými farbami, ale našim stravovacím návykom až tak veľmi nepraje. Kvôli chladnejším dňom podvedome siahame po mastnejšom, kalorickejšom jedle a nápojoch. Hľadáme zahriatie tela. Taktiež z trhov pomaly mizne zdravá sezónna zelenina a ovocie, skrátka, už nie sú možnosti stravovať sa tak zľahka a zdravo.

 

 

Ale stále platí v zdravom tele zdravý duch, preto si prečítajte naše tipy, ako zostať fit a stravovať sa zdravo aj počas maškrtných dlhých jesenných a zimných večerov :-) Veď by bola škoda nabrať naspäť kilá zhodené letnou ľahkou stravou a pohybom, no nie ? 

 

Odporúčame prečítať:  Jednoduché a efektívne cviky pre ploché bruško a štíhly driek

Top tipy, ako zostať stále fit a jesť zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Myslite a jedzte lokálne

 

Znie to vtipne, ale je to naozaj pravda. Telo a trávenie je nastavené na klimatické podmienky, v ktorých žijeme. preto má každý národ svoju tradičnú kuchyňu. Trik ako byť fit je jednoduchý – jedzte čo najviac potravín, ktoré sa pestujú vo vašej krajine, okolí. Kľúčom je jesť čo najviac lokálne, čiže miestnu produkciu. Telo takú stravu trávi a spracúva oveľa ľahšie. Samozrejme, že teraz nemusíte kompletne vynechať milovanú taliansku kuchyňu :-)

 

 

Preciťujte potravu, nezjete toľko

 

Doba je síce uponáhľaná, sme radi, keď za deň zhltneme aspoň niečo. Ale, skúsili ste si už niekedy jedlo naozaj vychutnať? Rozpustiť na jazyku kocku tmavej kvalitnej čokolády a precítiť celú jej chuť? Celé je to o všímavosti. Stave, kedy ste si plne vedomá svojho bytia a naplno ho prežívate. Vtedy ste spokojná a šťastná. A keď nie ste, práve vtedy sa utiekate k prejedaniu. Urobte si stolovanie príjemným. Naaranžujte si jedlo na tanier, precíťte jeho vôňu a po malých sústach aj jeho chuť. Ad jeden, nezjete toľko, ad dva, zrelaxujete aj myseľ.

 

Odporúčame prečítať: ZIAJA pomarančové telové maslo

Top tipy, ako zostať stále fit a jesť zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Udržiavanie zdravého pohybu

 

Nie, netreba sa potiť v posilňovni, ani míňať peniaze na drahé procedúry. Reč je o takom obyčajnom, zdravom pohybe. Prechádzky, zabehnutie si ráno, švihadlo. Základ je nesedieť, ale hýbať sa. Urobte si pár cvikov, ráno pozdrav Slnku... možností je nespočetné množstvo. Aj duša a srdce pookreje v prírode plnej čerstvého vzduchu, než v klimatizovanej posilňovni. Aj sama si viete odpovedať, na ktorom z týchto dvoch miest sa budete cítiť viac motivovaná a fit. Čím viac sa zosynchronizujete s prírodou, tým lepšie!

 

 

Kašlite na tabletky, doplnky a prášky

 

Veľa ľudí má tabletkové zvyky. Ráno po raňajkách proteínový koktail, cez deň v práci multivitamín a minerály, večer si dajú ešte tobolku kolagénu na „dobré kolená“ a potom sa čudujú, ako to, že nemôžu zaspať. Tieto milé tobolky a vitamíny majú totiž toľko pridaných hodnôt v podobe chémie, že až. Chcete vitamín C? Jedzte citrusy, špenát a brokolicu! Nenahrádzajte voľne dostupné vitamíny náhradami. . Prečo proteínové šejky, keď máte ryby, mäso, strukoviny, strukoviny, syr a sóju? 

 

Odporúčame prečítať: Tieto potraviny podporia rast svalov

Top tipy, ako zostať stále fit a jesť zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Krása jesenných prechádzok

 

Keď poviete vašej babičke, že potrebujete zhodiť niekoľko kíl, už ste ju niekedy počuli odpovedať, že by ste sa mali venovať telocvični, najať osobného trénera, alebo riešiť drahé tréningy? Ona vám vždy povie, nech sa veľa hýbete. Chôdza je dobrá pre vaše srdce a tiež pre vašu myseľ. Kráčajte. Veľa.

 

 

Jedzte čerstvé veci

 

Mrazené polotovary sú úplne tabu.  Toto jedlo je nezdravé a nemá absolútne žiadnu výživnú hodnotu. Najskúsenejší odborníci na výživu tvrdia, že je zbytočné jesť jedlo, ktoré bolo varené na viac ako 4-5 hodiny, pretože sa neskladá zo žiadnej nutričnej hodnoty. My všetci žijeme instantným pôžitkom z toho, že máme na tanieri jedlo za pár minút a nemusíme robiť nič pre jeho prípravu. Nulová snaha niečo pripraviť. Skratky sa stali spôsobom života.

Raz za čas vám tieto jedlá neublížia, ale jedzte maximum čerstvého vareného jedla. Na dennej báze. Na pitie veľa vody, najlepšie čistej, to je samozrejmosť. 

 

Odporúčame prečítať: 10 tipov ako si zútulniť svoje bývanie

Top tipy, ako zostať stále fit a jesť zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE