Je vhodné cvičiť počas choroby? Odhaľ pravdu!

Práve ste sa prebudili na to, že sa neviete nadýchnuť? Celý deň bez prestania posmrkávate? Máte na tento deň naplánovanú posilňovňu a neviete, či je to to správne riešenie? Tak na všetky tieto otázky vám prinášame odpoveď.

Prevencia nikdy nezaškodí

Pravidelnou starostlivosťou o vaše zdravie predídete dvom týždňom strávených v posteli. Doprajte si denne 45 minút malého tréningu. Vaše telo sa vám za to určite odvďačí. Budete nielen vyzerať, ale aj sa cítiť lepšie. Cvičenie posilňuje imunitný systém a udržiava srdce zdravé a silné. Telo si akoby vytvorí obranný štít pred vírusmi a chorobami. Niekedy sa však dostaví ten bacil aj k vám, a to práve vtedy, keď to najmenej očakávate. V prípade, že vás bolí hlava a máte horúčku, ostaňte radšej v hore uvedenej posteli.

Pozri aj: Obrazy do obývačky, ktoré ju zmenia na nepoznanie

zdravé cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Chorým vstup zakázaný!

Možno si to neuvedomujete, ale každý človek má rozdielny imunitný systém. Niekto ho má slabší, niekto zas silnejší. Niekoho položí zvýšená teplota, iný s ňou môže behať po vonku či pracovať. Ak sa však cítite oslabený, návštevu posilňovne radšej vynechajte. Za prvé, netreba riskovať nejaké zranenie. Za druhé, nakazíte svoje okolie. Je pekné, že chcete vyzerať v lete dobre. Ale za akú cenu? Cvičiť môžete aj z domu. Takže vstup povolený len zdravým jedincom.

Makaj dievča!

Cvičiť sa dá aj keď sa necítite práve najlepšie. Ako sme vyššie uviedli, netreba sa tlačiť silou mocou do tejto činnosti. Nemusíte stoj čo stoj niekomu dokazovať, že na to máte. Skúste si to odcvičiť aj doma. Tak dokážete samej sebe, že na sebe naozaj tvrdo pracujete. Bežných 60 minút nahraďte 20 – 30 minútami. Telo netreba preťažovať. Ak sa počas domáceho tréningu budete cítiť zle, okamžite prestaňte. Je to zlý signál. Potrebujete si oddýchnuť. Netlačte zbytočne na pílu, pretože dosiahnete pravý opak.

Odporúčame: Bolesť chodidiel nie je vždy z nevhodných topánok! Čo znamená?

1 komentár
Danka

Danka

23.05.2013 19:50

Ja cvičím každý deň aj keď som chorá...pri počítači mám fitnes loptu a nie stoličku, takto viem že robím pre seba stále niečo dobré aj keď o tom neviem prakticky :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE