Fit program na rok 2015

Rozhodli ste sa v novom roku pre novú postavu? Základom je silné odhodlanie, presvedčenie a samozrejme trpezlivosť. Nečakajte zázraky zo dňa na deň.

 

Pri správnej životospráve však už v lete môžete mať postavičku, po akej tajne túžite. Máte dve možnosti. Buď zainvestujete nejaké eurá a necháte si poradiť od odborníka, ktorý vám ušije fitness program na mieru.

 

 

Alebo sa pokúsite dostať svoju váhu pod kontrolu vlastným silami. Ak neviere ako na to, rady vám poradíme. Stačí zmeniť dva body vo svojej životospráve. Prvým je jedálniček, druhým pohyb. Už nepatrné zmeny sa za pár týždňov prejavia pri pohľade do zrkadla. 

Fit program na rok 2015

Zdroj: Shutterstock®

Výhovorky bokom!

 

Je viac než pohodlné povedať si, že nech urobíme čokoľvek tak neschudneme. Inokedy sa zas vyhovárame na to, že na cvičenie jednoducho nemáme čas. Práca, domácnosť, deti, stále dookola to isté. Keď už si voľnú chvíľku konečne nájdeme, najradšej ju strávime s vyloženými nohami na gauči. Avšak chce to len lepší time management a zároveň spojiť príjemné s užitočným. Ak ste napríklad mamičkou na plný úväzok cvičiť môžete aj so svojou ratolesťou. Keď máte doma malé bábätko, použite ho pri hrách ako skvelého pomocníčka pri posilňovaní. Keď pravidelne varíte, vyhnite sa tzv. „zobkaniu“ a neustálemu ochutnávaniu.

 

Odporúčame prečítať: 8 spôsobov, ako urýchliť svoj metabolizmus.

 

 

Aj z upratovania si môžete urobiť skvelé fitness.

 

Pri polhodinke domácich prác spálite od 90 do 140 kalórii, v závislosti od váhy. V záhradke až okolo 160 – 190 kalórii. Aj presuny z práce a do práce si viete prispôsobiť tak, aby ste počas nich čo to spálili a nebude to ani bolieť. Snažte sa zaparkovať svoje auto o čosi ďalej než zvyčajne a prejdite sa peši. Ak prácu nemáte od bydliska veľmi ďaleko, z času na čas zájdite do nej aj na pešo. Obyčajná prechádzka v kombinácii s rýchlou chôdzou vie zabezpečiť úbytok takmer 200 kalórii. 

Fit program na rok 2015

Zdroj: Shutterstock®

Vo dvojici sa to ťahá lepšie.

 

Ukecajte svojho partnera, kamarátku, kolegyňu, mamu, sestru, susedu... Zlaďte si svoj program, dohodnite čo, ako a kedy a zároveň sa podporujte. Urobte skrytú dohodu, že keď sa nechce jednej, tá druhá ju zachráni.

 

 

Zdravo nakupujte, zdravo varte a neprejedajte sa.

 

O tom, ako vhodne jesť, čo mať v chladničke, čo si dať na tanier sme už popísali množstvo článkov. Inšpirujte sa niektorými z nich:

 

•   Vyskúšajte rýchlu rajčinovú diétu

•   Ako prežiť diétu pri obede v meste?

•   Ako sa zbaviť chutí na sladkosti?

•   Ako sa zdravo stravovať v zimných mesiacoch?

•   7 potravín, ktoré bojujú s brušným tukom

•   Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

 

V zásade platí, že by ste mali obmedziť sladkosti, nezdravé tuky, soľ, mastné jedlá, fast foody a veľké porcie. Čo myslíte, šlo by to?

Fit program na rok 2015

Zdroj: Shutterstock®

Cvičte! 

 

Nájdite si denne aspoň 15 minút aktívneho pohybu. V tomto čase skáčte trebárs cez švihadlo, bicyklujte na stacionári, robte drepy, kľuky, hocičo, hlavne sa hýbte. Snažte si cvičenie zadeliť aj podľa ročných období, takto sa vyhnete prípadnej nude a rutine. Rozdeľte si pohyb na externý a interný. Cvičte vonku na čerstvom vzduchu, ale tiež vo vnútri. Pohyb pod holým nebom nepodceňujte ani v mrazivej zime. Na výber máte množstvo činností, pri ktorých sa vaše svaly skvele ponaťahujú, precvičia aj spevnia. Zároveň sa zimným športovaním otužujete a spustíte tak reťazec samých zdravých reakcií.

 

Odporúčame prečítať: Čaro zimného korčuľovania

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.01.2015 19:08

tak veru dúfam že sa do cvičenia pustím aj ja

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE