Tieto potraviny podporia rast svalov

 

Vyšportovaná postava je snom mnohých žien. Pevný zadok, brucho alebo ramená nemusia byť len nedosiahnuteľným snom. Stačí mať pevnú vôľu, cvičiť a v neposlednom rade sa správne stravovať. Konzumáciou správnych potravín s veľkým obsahom bielkovín sa vám začne tvoriť svalová hmota a vaša vysnívaná postava bude na dosah!

 

Mäso

 

Pre rast svalov je potrebný príjem bielkovín. Tie sa nachádzajú práve v mäse, ktoré je okrem bielkovín zdrojom železa, vitamínov skupiny B alebo zinku. Pri konzumácií je dôležitá nielen kvalita mäsa, ale aj druh. Preto vyberajte mäso, ktoré nie je tučné a neobsahuje veľké množstvo tuku. Odporúča sa jesť najmä kuracie, ale nemali by ste vynechávať ani hovädzie či bravčové mäso.

 

V súčasnosti je populárna konzumácia kuracích pŕs, z ktorých sa dajú v priebehu desiatok minút pripraviť jednoduché a ľahké obedy. Pri ich nákupe uprednostnite miestne mäsiarstvo pred veľkými supermarketmi, v ktorých mäso nie je tak kvalitné.  

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Mäso

Zdroj: Shutterstock®

Tvaroh

 

Tvaroh patrí k základným mliečnym výrobkom, ktoré na trhu nájdete. Pri budovaní svalstva by ste ho mali konzumovať denne, pretože obsahuje veľké množstvo vápnika. Okrem toho v tvarohu nájdete aj vitamíny A, C, D, E a mnoho ďalších, ktoré pozitívne vplývajú na chod organizmu.

 

Pri výbere tvarohu je dôležité množstvo sušiny a množstvo tuku v sušine, ktorý obsahuje. Na trhu nájdete napríklad tvaroh mäkký vyrábaný z odtučneného mlieka, tvaroh jemný, tvaroh tučný  a iné. Ak chcete nabrať svaly a vyvarovať sa zbytočným kilám navyše, siahnite po polotučných výrobkoch. 

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Tvaroh

Zdroj: Shutterstock®

Vajcia

 

V minulosti boli vajcia považované sa potravinu, ktorá zvyšuje cholesterol a ich konzumácia mala byť obmedzená. Zistilo sa však, že cholesterol z vajec nevplýva na zlý cholesterol v krvi a ak pravidelne konzumujete vyprážané jedlá a iné mastné pokrmy, vajíčka sú pre vás tým najmenším rizikom.

 

Vajcia sú totiž bohatým zdrojom bielkovín a viacerých esenciálnych živín, preto by ste ich mali zaradiť do vášho jedálnička. Vaječný bielok obsahuje 3,7 g bielkovín a vaječný žĺtok je zdrojom omega-3-mastných kyselín. Tieto látky pomáhajú pri budovaní vašej svalovej hmoty. 

 

 

Odporúčame prečítať: Mäso na tanieri – ktoré je najzdravšie?

Jedlo z vajec

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE