Čaká vás dlhá cesta lietadlom? Rady ako ju ľahko zvládnuť!

 

Ak vás čaká dlhá cesta lietadlom, mali by ste sa už vopred pripraviť. Okrem toho, čo si zoberiete so sebou na dovolenku alebo na pracovnú cestu je dôležité nezabúdať ani na dlhé hodiny strávené v lietadle. Využite tento čas príjemne a cesta bude pre vás hneď krajším zážitkom, ktorý si radi zopakujete aj nabudúce. Preto vám ponúkame niekoľko tipov ako na to!

 

1. Pohodlné oblečenie

 

Ak vás čaká niekoľko hodinový let v lietadle, siahnite po pohodlnom oblečení, v ktorom sa cítite dobre. Nie je nič nepríjemnejšie ako sa cítiť napnuto a stále kontrolovať, či sa sukňa nevyhrnula príliš vysoko alebo je vaša košeľa bez pokrčenia. Do lietadla si zoberte voľnejšie tričko, legíny a nezabudnite aj na sveter alebo ľahkú bundu. V lietadle môže byť chladnejšie a pri dlhom sedení počas letu by ste to mohli oľutovať.  

 

 

Odporúčame prečítať: Aké beauty procedúry absolvovať pred dovolenkou?

Dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

2. Ľahké raňajky

 

Pred každým cestovaním je najlepšie dať si zdravé ľahké raňajky, ktoré nezaťažia váš žalúdok. Opečenú slaninku, párky alebo sladké šišky radšej vynechajte. Okrem toho, žeby ste boli za krátky čas opäť hladní, zaťažili by ste tak žalúdok a necítili by ste sa dobre. Dajte prednosť zdravšej alternatíve v podobe ovsených vločiek alebo celozrnnému chlebu s plátkom syra a zeleninou.  

 

 

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku II.

Dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

3. Kniha, seriál alebo film?

 

Pred dlhým letom by ste mali myslieť na to, ako zaplníte svoj čas, ktorý strávite niekoľko hodín v lietadle. Ideálnym spoločníkom môže byť kniha, krížovky alebo časopisy, ktoré môžete ľahko zbaliť do tašky. Ak vás čítanie nebaví, môžete si do lietadla zobrať notebook alebo tablet, do ktorého ste si pred cestou uložili svoje obľúbené seriály alebo filmy. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké špeciality by ste mali ochutnať v zahraničí?

Dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

4. Nevoľnosť pri cestovaní

 

Ak patríte k ľuďom, ktorých pravidelne trápia nevoľnosti pri cestovaní v aute alebo v lietadle, určite nezabudnite užiť tabletky, ktoré pomáhajú pri týchto cestovateľských problémoch. Taktiež pomôže ak si pred cestou nezaplníte žalúdok ťažko stráviteľným jedlom a budete veľa piť. Pri rezervácií letenky si vyberajte sedadlo v prednej časti lietadla, kde menej pocítite nepríjemné pohyby lietadla. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké špeciality by ste mali ochutnať v zahraničí?

Nevoľnosť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

5 komentárov
Anna Haverlíková

Anna Haverlíková

23.07.2015 17:36

Ćlánok mi prišiel vhod - čaká ma vyše 6-hodinový let, tak snáď ho zvládnem.

Vaše meno:

Martina Csefová

Martina Csefová

29.07.2015 09:57

aj mne sa článok zišiel vhod

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

23.09.2015 08:49

ešte som neletela ale ak budem to rada využijem :)

Vaše meno:

Emília Smejová

Emília Smejová

12.06.2018 10:43

Skúsim to prežiť

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 16:49

Snáď tie rady aj niekedy využijem, ešte som neletela :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE