Domáce tipy pre krásne pevné nechty

Sú vaše nechty náchylné k lámaniu, štiepeniu a celkovo nevyzerajú zdravo? Viete o tom, že aj nechty odzrkadľujú náš zdravotný stav? Pekne si pestujete nechty, už ste s nimi aj spokojná a zrazu bum – zlomia sa. Zas a znovu. Nepríjemný pocit.

 

Ešte skôr než si zaobstaráte drahé prostriedky na liečbu takýchto nechtov, nazrite do vlastnej kuchyne, možno práve tam nájdete zázraky, ktoré vám pomôžu. smiley

Denný olivový kúpeľ

 

Olivový olej sa javí ako dokonalý benefit s nekonečnými pozitívnymi účinkami. Nielen že znižuje hladinu cholesterolu a krásne hydratuje vaše telo, dokonca vie pomôcť aj krehkým a lámavým nechtom.  Je to jednoduché. Namočte svoje nechty do kúpeľa s teplým olivovým olejom denne na 20 minút. Budete prekvapené.

 

 

Týždenný olivovo – citrónový kúpeľ

 

Olivový olej má perfektné účinky aj v spojení s citrónovou šťavou. Do zmesi ponorte vatový tampón a naneste na nechty na dobu 20 minút. Nechty budú krásne lesklé plus sa zbavíte prípadného žltého nádychu. Dva v jednom! 

 

Odporúčame prečítať: Svadobné kytice - inšpirácie, ktorým neodoláte

Rady pre krásne nechty

Zdroj: Shutterstock®

Morská soľ posilňuje

 

Bežne sa používa pre svoje liečebné a omladzujúce účely.  Takže ak máte nejakú po ruke, rovno ju zmiešajte s teplou vodou a mandľovým olejom. Nechty budú rásť rýchlejšie a budú pevnejšie. Tiež môžete vyskúšať kúpeľ nechtov v mlieku. Vápnik v ňom obsiahnutý ich krásne spevní. smiley

 

 

Čajovník

 

Ak sa viac ako o nechty potrebujete postarať o kožtičku okolo nich, skúste tea tree oil. Je antibakteriálny, čiže vylieči akýkoľvek záder a nepríjemnosť.  Ak sa veľmi lámu, po ošetrení čajovníkovým olejom ich na noc natrite vazelínou. Ráno budú krajšie a odolnejšie. 

 

čajovníkový olej na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Pilník & co.

 

Ak nechcete, aby sa vám nechty lámali ako divé, dbajte na to, aby ste ich pilníkovala iba v jednom smere, nikdy nie zo strany na stranu. Poslednou a najdôležitejšou radou je – noste rukavice ! Najmä pri upratovaní pomocou agresívnych čistiacich prostriedkov. Veľmi tým svojim nechtom pomôžete. 

 

Odporúčame prečítať: Vyhrajte 3x L´oréal Paris True Match Genius make-up

Rady pre krásne nechty

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Dominika

Dominika

03.09.2015 20:11

keby tak bol na to všetko čas, to by bolo super :)

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

03.09.2015 21:47

velmi dobre rady

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

03.09.2015 22:21

olivový olej určite odporúčam

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

04.09.2015 15:31

super tip s tym citronom...olivovy kupel z casu na cas pouzivam, ked mam cas...ale aj kokosovy olej je vhodny

Vaše meno:

Martin Furman

Martin Furman

05.09.2015 12:07

...to ma vie náramne pobaviť, ked vidím ako sa baby predvádzajú s novými nechtami - to že majú 20+ kíl navyše, to ich už akosi netrápi...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 15:16

ten olivový kupeľ ma zaujal.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE