Ako využiť rebrík v domácnosti? Prinášame ti zopár skvelých nápadov!

Pamätáte si na ten dlhočizný drevený rebrík, ktorý vaša stará mama používala pri zhadzovaní sena v stodole? A teraz leží niekde zabudnutý v kúte, pretože už nie je bezpečný pre výstup a ani vaša stará mama už nie je najmladšia. Počkať, ani náhodou z neho nespravte triesky a ani ho nevyhadzujte. Tento nepoužívaný kus dreva môžete premeniť na jedinečný vintage kúsok, ktorý skvele vynikne vo vašom príbytku. A nemusí byť len na ozdobu, ale môže poslúžiť tiež ako praktický doplnok. 

Jedným z osvedčených spôsobov, ako dodať vášmu interiéru rustikálny vzhľad je práve použitie starého rebríka. Opotrebovaný rebrík je plný charakteru a potenciálu a môže váš domov krásne doplniť. Takéto dekorácie sa však neobmedzujú iba na ľudí, ktorí milujú atmosféru farmy alebo chalupy. Rebríky môžu byť i elegantné, moderné a estetické.

Poďte sa s nami pozrieť na to, ako začleniť tento drevený doplnok i do vašej domácnosti.

Neprehliadni: Ovládaš správne zazimovanie bazéna? Zisti kedy aj ako na to!

Originálne poličky

Zdroj: pinterest.com

Originálne poličky

Máte doma v pivnici drevený maliarsky rebrík? Výborne. Premeňte ho na vkusné police, a to jednoducho a rýchlo. Rebrík ošetrite, obrúste, natrite, nastriekajte farbou alebo len zalakujte. Zadovážte si dosky, ktoré upravíte na šírku a dĺžku jednotlivých priečok. Pripevnite ich na roztvorený rebrík a máte hotovo.

Na police môžete poukladať kvetináče s rastlinami, dekorácie, rámy s fotografiami alebo ho použiť ako knižnicu. Super nápad, čo poviete?

Kúpeľňa

Zdroj: pinterest.com

Praktický doplnok

Jednodielny rebrík je nielen výborným riešením do kúpeľne, ale i vkusným a praktickým  úložným priestorom. Rebrík oprite o stenu a zabezpečte ho. Použite zase dosky, ktoré naň pripevníte. Tie budú slúžiť ako police. Takisto môžete na jednotlivé priečky zavesiť prútené alebo moderné drôtené košíky. Toaletný papier, hygienické potreby, dózu s tampónmi, šampóny, prípadne ťahavé rastliny, vázu s kvetmi uložte do týchto políc. Rebrík v kúpeľni môže tiež slúžiť na odkladanie a sušenie uterákov.

Zaveste ho

Jedným z častých spôsobov, ako ľudia dávajú druhý dych starým dreveným rebríkom je vodorovné zavesenie a pripevnenie k stropu. Na takto umiestnený rebrík zaveste svietidlá a získate industriálne svietidlo. Ak obľubujete farmársky štýl, zaveste na rebrík panvice, strúhadlá, rajnice. Zväzky sušených byliniek nielen krásne rozvoňajú celú miestnosť, ale dodajú útulnú atmosféru každej chalupe či vidieckemu domu. Pre milovníkov rastlín je visiaci rebrík nápaditým spôsobom, ako vkusne ušetriť priestor. 

Jednodielny rebrík vodorovne pripevnite na stenu a spravte z neho nevšedný vintage priestor pre vaše rodinné fotografie.

Sezónna dekorácia

Zdroj: pinterest.com

Sezónna dekorácia

Jeseň je tu a i my sme si kúsok z nej priniesli do našich domovov prostredníctvom krásne sfarbených vencov zdobených lístím, aranžmánov z gaštanov, konárov, kôry, vyrezávaných tekvíc. O chvíľu prídu chladnejšie dni, sneh a vianočné sviatky. Práve rebrík môže byť originálnou súčasťou sezónnych dekorácií. Môžete ho ozdobiť ihličím, guľami, zavesiť na ozdoby, svetelné reťaze, mikulášske ponožky, adventný kalendár, prehodiť cezeň vlnenú deku. 

Prezrite si galériu nižšie a nechajte sa inšpirovať ďalšími nápadmi.

Pozri aj: Matná čierna v interiéri: Elegantná farba, ktorá by nemala chýbať v tvojej domácnosti

4 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

24.10.2020 17:35

tak toto je moja šálka kávy, úžasné nápady

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

25.10.2020 05:54

Skvelé nápady!

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

25.10.2020 14:33

krásne, stačí trochu fantázie

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

25.10.2020 23:56

Tak do chalupy si to teda viem predstaviť.Ľudská fantázia nepozná medze.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE