Kreatívne nápady pre tvoju kuchyňu: Vyrob si sama vkusné dekorácie

Kuchyňa sa stala nielen miestom, kde jedávame svoje raňajky, obedy a realizujeme nočné nájazdy na chladničku, ale i dôležitou súčasťou nášho každodenného života, kde môžeme realizovať svoje nápady, najmä tie kulinárske. Práve tu trávime veľa času – varíme, jeme, rozprávame sa, učíme svoje deti láske k jedlu. 

Veľakrát však dávame tomuto priestoru funkciu praktickosti, jednoduchosti a účelnosti. Nevenujeme pozornosť estetike a kráse. Aj naša kuchyňa môže byť miestom, ktoré je útulné, kde sa cítime veľmi príjemne aj napriek hŕbe riadu po nedeľnom obede. 

Aj vy často pri varení premýšľate, čo by ste mohli vo svojej kuchyni vylepšiť? Dumáte, čo by vám navodilo ešte príjemnejšiu atmosféru? Tak už nehľadajte. Máme pre vás niekoľko skvelých nápadov. Určite si aspoň jeden z nich vyberiete.

Neprehliadni: Majú byť vajíčka v chladničke? Zisti, ako ich správne skladovať!

Obrazy

Zdroj: pinterest.com

Zarámujte si spomienky

Vaša prababička rada piekla? Dodnes si pamätáte na vôňu jej lekvárových šišiek? Máte niekde v podkroví zaprášenú škatuľu s jej riadom? Výborne! Zaobstarajte si väčší rám a pripevnite doňho tento riad na pečenie. Pridajte i jej čiernobielu fotografiu.

Krásna spomienka na našich najmilších. Takýmto spôsobom budú stále pri nás a takisto si vytvoríte originálnu dekoráciu do vašej kuchyne. Nám sa to veľmi páči. A čo vám?

Vintage štýl

Zdroj: pinterest.com

Nielen na múku

Ak máte radi vintage štýl, odkladáte staré veci, vyrobte si aj vy nádhernú dekoráciu, ktorú si môžete zavesiť na stenu alebo položiť do police vo vašej kuchyni. Potrebujete len ihlu a farebné nite. Opotrebované sýtko na múku môžete tiež využiť ako lampu alebo aj ako chutné guľaté poličky. 

Strúhadlo

Zdroj: pinterest.com

Strúhadlo v hlavnej úlohe

Ani náhodou nevyhadzujte staré zhrdzavené strúhadlá. Vyrobte si z nich jedinečné lampy, ktoré zútulnia vašu kuchyňu. Alebo ich pripevnine o stenu či kuchynskú linku a zaveste na ne utierku, zásteru, vložte do nich kvety, varešky. Veľmi nápadité, čo poviete?

Recepty

Zdroj: pinterest.com

Babičkine recepty

Krásnou dekoráciou a tiež spomienkou sú recepty po babičke či tete umiestnené v starej forme na koláče. Ešte krajšie ukážu, ak sú to originály – zažltnutý papier s rukopisom. Pečiacu formu môžete len natrieť lakom alebo jej vdýchnúť odtieň farby vašej kuchyne.

Formy môžete použiť aj ako tabuľky na odkazy. Vnútro pretrite čiernou magnetickou farbou. Už žiadne odkazy na chladničke medzi magnetkami.

Stojan na nože

Zdroj: pinterest.com

Všetky knižky sem, prosím

Aj vy ste dostali pod stromček knižky, ktoré práve nepatria medzi vaše obľúbené? Nevadí, môžete si z nich spraviť pekný stojan na nože. Potrebujete len niekoľko kníh, špagát alebo jutovú stuhu, prípadne lepidlo či lepiacu pásku na upevnenie. Skvelý nápad, však?

Stojan na šálky

Zdroj: pinterest.com

Kávičkári, pozor!

Kto si rád nevychutná voňavú kávičku, nech zdvihne ruku. Asi nikto z nás. Určite máte aj obľúbenú šálku, z ktorej vám váš „turek" alebo „neska" chutia najviac. A možno už nemáte miesto v kuchynskej linke na všetky tie poháre a šálky, ktoré ste dostali na narodeniny od kolegov alebo na meniny od sesternice. Predveďte svoju zbierku a vyrobte si policu na šálky, ktorú vám budú všetci závidieť.

Požite starú paletu, natrite ju, môžete na ňu niečo aj napísať a pribite niekoľko háčikov, na ktoré zavesíte šálky. Máte radšej víno? Ešte lepšie. Vyrobte si policu na vínové poháre!

Bylinky

Zdroj: pinterest.com

Majte čerstvé bylinky po ruke

Zbožňujeme čerstvé bylinky, ktoré skvele dochutia pečené mäso alebo čerstvú limonádu. Nie všetci však máme záhradu alebo balkón. Napriek tomu si však môžete spraviť mini bylinkovú záhradu priamo vo vašej kuchyni. Nasaďte si bylinky do plechovíc, ktoré nastriekate farbou či do pohárov, ktoré pripevníte na stenu alebo na chladničku. Nielen jedlo bude veľmi chutné, ale i vaša kuchyňa bude prevoňaná a krásne živá.

Odporúčame: Najväčšie chyby pri pestovaní izbových rastlín: Dopúšťaš sa ich i ty?

5 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

23.04.2020 12:38

tie nápady so strúhadlami sa mi páčia, určite vyskúšam

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

30.04.2020 19:17

Krásne nápady, ale skôr sa mi hodia tak na chalupu, alebo keď je kuchyňa v takom štýle :-)

Vaše meno:

Beáta Havala

Beáta Havala

02.11.2022 14:32

dekoracie v mojej kuchyni miesto nemaju, jedinou dekoraciou ak sa to tak berie je stojan na noze

Vaše meno:

Anna Nusk

Anna Nusk

16.11.2022 08:50

stojana na noze je aj u nas takou dekoraciou, mam krasny dreveny a v nom noze od dellingera

Inga Lodr

Inga Lodr

07.11.2022 09:11

u mna by ste ziadne nenasli, ja mam vsetko poukladane v zasuvkach a policiach, kuchyna je uplne cista

Vaše meno:

Linda Nijkl

Linda Nijkl

12.11.2022 13:47

ja vôbec nemam rada taketo cosi v kuchyni ale zase svokra ta ma tolko serepeticiek vsade podavanych ze az

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE