Sodastream - prístroj na výrobu sódy

Mnohí máme radi sýtené nápoje. No vyskúšali ste už nápoj zo Sodastreamu? Rozmýšľate nad jeho kúpou? Prečítajte si o ňom viac

Veľmi dobre vieme, že je potrebné dodržiavať pitný režim a vypiť denne aspoň 2 litre vody. No nie každému chutí čistá voda. Mnohí máme radi ochutené nápoje, či už s bublinkami alebo bez. Nebaví vás čistá voda z kohútika? Je tu Sodastream! Určite vám ho už nemusím predstavovať, je už na trhu nejaký ten čas a verím, že mnohí ho máte aj doma. Ak ho ešte nepoznáte, čítajte ďalej.

 


V tejto recenzii by som vám rada v skratke predstavila prístroj na výrobu sódy – Sodastream. Sodastream slúži na výrobu sódy, tak ako sme kedysi mali sódovníky. Určite si dobre spomínate na malé bombičky, ktoré sme museli po každom litri vyrobenej sódy vymieňať. Veľkou výhodou Sodastreamu je, že nemusíte kupovať fľaše ochutených nápojov v obchode a navlačovať sa s nimi z obchodu do auta, z auta domov. Plus je nielen v tom, že šetrí vašu energiu, ale aj životné prostredie od plastových fliaš. Hlavnou prioritou spoločnosti Sodastream je ochrana životného prostredia. Vďaka tomu stále pribúda prístroj Sodastream do našich domácností a vieme, že sme aspoň trochu pomohli ochrániť matku Zem.

 

Prístroje SodaStream sa vyznačujú jednoduchou obsluhou a elegantným dizajnom. Pomocou prístrojov SodaStream si pripravíte doma ľahko a rýchlo perlivé svieže nápoje. Obyčajným stlačením tlačidla si pripravíte sódu s požadovanou intenzitou perlivosti - jemne perlivé, perlivé a silne perlivé. Jednotlivé rady výrobníkov sú špeciálne navrhnuté tak, aby uľahčili užívateľom prípravu domáceho perlivého nápoja a zároveň podporili trendy v dnešných moderných kuchyniach.

 

Prístroj má rôzne farebné variáce i dizajnové riešenia, vďaka čomu bude ladiť v každej kuchyni. Najnovšie prístroje Sodastream majú tak elegantný dizajn a nové funkcie, že práve tieto znaky posúvajú výrobu sódy na vyššiu úroveň, akú sme doteraz nepoznali.

 

 

Sodastream - prístroj na výrobu sódy

 


Na fotkách môžete vidieť elegantný model výrobníku Source white, určený pre modernú domácnosť. Je veľmi pekne dizajnovo riešený a páči sa mi, že dizajnéri myslia aj na modernizovanie dizajnu kuchynských spotrebičov i pomôcok.

 

Sodastream - prístroj na výrobu sódy

 

Vo vnútri prístroja je ukrytá bombička CO2, ktorá vystačí na približne 60-80 litrov nápoja, to záleží od toho, akú sýtosť si pri výrobe sódy zvolíte. Na hlave výrobníku sú LED diódy, také kvapky, ktoré začnú pri stlačení hlavy smerom nadol svietiť. Keď hlavu výrobníka stlačíte, začne svietiť jedna kvapka, ktorá znamená jemnú perlivosť. Keď hlavu držíte dlhšie, zasvietia tri kvapky, ktoré označujú strednú perlivosť a keď držíte ešte dlhšie, tak zasvietia všetky diódy a váš nápoj bude silne perlivý. Je len na vás aký stupeň perlivosti si vyberiete. Ja si väčšinou robím jemne a stredne perlivú sódu.

 

Sodastream - prístroj na výrobu sódy
Sodastream - prístroj na výrobu sódy


Páči sa mi, že do prístroja nie je potrebné zakrútiť fľašu, ako je to pri starších modeloch. Stačí keď v spodnej časti hlavy prístroja potiahnete za to strieborné uško a potiahnete smerom von. Vysunie sa celá hlava prístroja a fľašu tam jednoducho vložíte a jemne zatlačíte. Následne fľašu potlačíte smerom k prístroju. Zvolíte si intenzitu sýtosti a stlačíte hlavu sodastreamu smerom nadol. Fľašu vyberiete tak, že ju potiahnete smerom k sebe a jednoducho vytiahnete.

 

Sodastream - prístroj na výrobu sódy

 

Fľaše sú buď plastové alebo sklenené. Sklenené fľaše môžu ísť aj do umývačky riadu, no z plastových môže len jeden druh fľaše (PEN 1l GREY/ TP), čo je trošku škoda. Plastové fľaše majú životnosť 3 roky z dôvodu, že sa opotrebúvajú a neustále odolávajú tlaku 10 barov.

 

Sodastream - prístroj na výrobu sódy

 

Je dôležité, aby ste najprv vyrobili sódu a až potom pridali sirup. Ak by ste sirup pridali skôr, mohol by vám nápoj vypeniť. Čistá voda, z ktorej chcete pripraviť sódu by mala mať optimálnu teplotu 7 stupňov Celzia. Vodu nalievajte len po mierku na fľaši. Ak voda bude teplejšia môže sa stať, že pri rýchlom naliatí sirupu sóda vypení. Môžete tomu však zabrániť aj tak, že fľašu jemne nakloníte do strany a sirup pomaličky prilievate.

 

Sodastream - prístroj na výrobu sódy

 

Môžete si vybrať zo šikorej ponuky sirupov, vyberie si skutočne každý. Postupne vám budem v ďalších článkoch predstavovať sirupy, ich rôzne kombinácie a napíšem vám ako mne a mojej rodine chutia.

Môžete sa tak tešiť na ďalšie články, kde vám predstavím viac sirupov a nielen to :) Ak máte doma Sodastream, budem rada keď sa so mnou podelíte o skúsenosti s ním dole v komentároch.

 

Celý sortiment značky Sodastream ako aj ceny si viete pozriet TU.

 

Zdroj foto: www.sodastream.sk
7 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

11.10.2013 18:52

Sodastream máme, je výborný.

Vaše meno:

Petronela Kotlárová

Petronela Kotlárová

13.10.2013 15:21

prístroj vyzerá krásne, to musela byť radosť testovať :)) Teším sa na ďalšie články o sirupčekoch!

Vaše meno:

Mirka

Mirka

14.10.2013 17:36

Máš pravdu Peťi, čoskoro pribudne ďalší článok, môžeš sa tešiť :)

Zuzana Gážiková

Zuzana Gážiková

13.10.2013 20:11

je výborný a dajú sa v ňom používať aj bežné sirupy

Vaše meno:

Ján Komada

Ján Komada

14.10.2013 15:55

to by bol skvelý darček na vianoce

Vaše meno:

Mirka

Mirka

14.10.2013 17:35

myslím, že ako darček by určite potešil :)

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

14.10.2013 19:21

A tie sirupy sú výborné, vynikajúce príchute:)))

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

25.01.2014 11:24

Aj my ho doma používame je to skvelá vecička :))

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 15:24

síce Vianoce sú daleko ale toto si nájsť pod stromčekom. jeej

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE