TOP tipy pre malé byty: Ako si zariadiť príbytok útulne a štýlovo?

Máte síce maličkú domácnosť, hlavné však, je že svoju. Ako ale vyčarovať z pár metrov štvorcových útulné bývanie, ktoré by aspoň opticky pôsobilo väčšie? Vôbec to nie je nemožné. Pri zariaďovaní bytu treba trochu predvídať, taktiež premeriavať a navrhovať, ale ide to. Zázrak dokážu urobiť správne farby, vhodný nábytok aj správne rozmiestnenie vecí. Pozrite sa na zopár tipov, ktoré sa vám pri zariaďovaní menšieho interiéru rozhodne budú hodiť!

Ako priestor opticky zväčšiť?

Základné kúzlo spočíva vo farbách. Čím tmavšie steny zvolíte, tým je priestor opticky menší, preto sa do malých bytov a izieb odporúčajú svetlé a jasné farby. Rovnako to platí aj pri výbere nábytku, podláh či kobercov. Nemusíte sa však obávať, neznamená to, že celú svoju domácnosť musíte teraz nutne zaodieť do bielej. Ak zvládnete základné odtiene, budete si môcť pokojne dovoliť aj výraznejšie doplnky.

Pre ušetrenie priestorov voľte nábytok na mieru, minimálne vysoké vstavané skrine, ktoré ukryjú všetky vaše cennosti. Čo sa dá, pripevnite na stenu, aj takto získate opticky pár centimetrov naviac. V prípade, že používate jednu miestnosť aj ako obývačku a pracovňu, alebo spálňu, zlaďte ich v jednom tóne, aby pôsobili ako celok.

Aj z malých bytov sa totiž dajú vykúzliť príjemne priestory. Veď posúďte sami v nasledujúcej galérii, v ktorej nájdete množstvo inšpirácie!

5 komentárov
Danka

Danka

20.05.2013 09:32

Super inšpirácie :)

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

28.10.2013 20:36

dík za inšpiráciu syn odchádza do garzónky

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

23.11.2013 17:10

mám garzónku práve sa tam sťahuje syn z priateľkou môžu sa inšpirovať

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

08.03.2014 21:57

Nádhera :)

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

26.10.2014 10:02

šikovné nápady

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE