Ultracitlivé detektory prekonajú múry i veľké vzdialenosti

Osvetlenie interiéru možno odteraz regulovať účinnejšie a ušetriť nielen na energii, no aj na počte zariadení potrebných k automatickému ovládaniu svetiel. Spoločnosť Schneider Electric, rozšírila ponuku pohybových detektorov a detektorov prítomnosti o ultracitlivé výrobky.

Detektory pohybu Argus predstavujú špičkové riešenie pre spoľahlivé, účinné a z hľadiska nákladov efektívne ovládanie interiérového osvetlenia. Určené sú pre sklady, kancelárie, obchody i bývanie. Ultracitlivé prístroje využívajú najmodernejšiu infračervenú, ultrazvukovú, vysokofrekvenčnú alebo duálnu technológiu. Vďaka veľkému dosahu, vysokej citlivosti a možnosti prekonať priečky či múry (HF verzia) stačí použiť jeden detektor Argus namiesto niekoľkých obyčajných.

Zaujme ťa: Jedenie placenty: Nový trend medzi ženami alebo totálne šialenstvo?

Ako to funguje

Napríklad ultrazvukové senzory rozoznávajú prítomnosť v miestnosti monitorovaním posunu zvukovej frekvencie, ktorú spôsobujú drobné pohyby – ťukanie do klávesnice alebo zvuky otáčania listov v knihe. Pretože nevyžadujú „priamy výhľad”, sú výborným riešením pre kancelárie s bunkami alebo pre toalety s kabínkami.

 

Infračervená optická technológia senzorom umožňuje zaznamenávať teplo vyžarované osobami alebo pohybujúcimi sa subjektmi, ktoré sa nachádzajú v ich dosahu. Sofistikované duálne senzory vznikli spojením infračervenej a ultrazvukovej technológie a ponúkajú maximálnu efektivitu, prakticky vo všetkých aplikáciách.

 

Prístroje Argus, ktoré sú vybavené technológiou vysokofrekvenčnej detekcie sú vhodné pre priestory s vysokým stropom (až desať metrov), ako sú napríklad sklady alebo obchodné centrá. Ľudia, ktorí majú záľubu v interiéroch ocenia aj to, že ich možno umiestniť na strop i na stenu.

 

Odporúčame: Trápi ťa nespavosť? Poznáme možnú príčinu!

Schneider Electric detektory

Zdroj: Shutterstock®

Jednoduché ovládanie i viac bezpečia

Nová značka medzi detektormi na trhu je vhodná pre LED žiarovky, AC i NN halogénové žiarovky či žiarivky. Osvetlenie možno jednoducho programovať a ovládať IR diaľkovým ovládačom. Ďalšou výhodou je možnosť pripojenia externých tlačidiel pre ovládanie osvetlenia.

 

Detektory Argus majú vysokú citlivosťou a dlhý dosah (podľa typu dokážu zaznamenať pohyb či prítomnosť až na 30 metrov). Dosah zároveň možno nastaviť elektronicky. Súčasťou balenia výrobkov sú upevňovacie kryty do podhľadu, príslušenstvo pre montáž do stropu a tieniace krytky.

 

K výhodám patrí aj zvýšenie bezpečnosti budov. Okrem zabezpečenia primeraného osvetlenia v miestach vzdialených od vypínačov, detektory Argus spoľahlivo upozornia aj na nepozvaných hostí a zasvietia im – či už si to želajú alebo nie.

 

Neprehliadni: Používaš v kuchyni kórejský ženšen? Od dnes určite začneš!

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

26.12.2017 09:01

šikivné a inteligentné

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

26.12.2017 13:05

zaujímavá technológia...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

26.12.2017 14:01

Dobrá vecička, má kopec výhod..

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.12.2017 18:39

len aby tá špičková technológia neškodila zdraviu

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

26.12.2017 21:46

cely svet je splny elektroniky a modernej technologie.. kedysi nasi pra pra rodicia nepoznali taketo a predsa zili statne a dozili sa vysokemu veku.. teraz je na prvom mieste technika a potom hodnoty zivota...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE