Čistenie elektroniky - vyvarujte sa týmto chybám!

Elektroniku používame denne a je to asi najčastejšia vec, ktorú máme v rukách. Čistenie elektroniky však už nie je tak časté, ako by malo byť! Zanedbávame to a k čisteniu sa dostávame sporadicky. 

 

 

Uistite sa, že pri starostlivosti o čistotu a dokonalý stav vašej elektroniky sa vyhýbate týmto chybám!
 

Čistič na obrazovky

Pri upratovaní by ste najradšej použili jeden univerzálny čistič na všetko. Niekedy to však nejde, a to platí pri čistení obrazoviek elektroniky. Je potrebné používať prípravky určené na čistenie povrchov elektroniky. Inak si obrazovku môžete poškodiť alebo sa na obrazovke objavia šmuhy či bodky. Dôležité je použiť na čistenie utierku z mikrovlákna, či utierky priamo napustené prostriedkom na čistenie elektroniky.

 

Bude vás zaujímať: Ako vyčistiť matrac rýchlo a jednoducho?

čistenie obrazoviek

Zdroj: Shutterstock®

Klávesnice

Ak ste hriešnikom, ktorý sem-tam je nad klávesnicou, toto patrí vám! Keď už si dáte obed nad vašou klávesnicou, skúste ju hneď potom otočiť a vytriasť z nej omrvinky. Nenechávajte to usadiť sa vo vnútri. Potom raz za týždeň tento rituál zopakujte. Následne klávesnicu očistite od prachu a prejdite ju utierkou, na ktorú nanesiete antibakteriálny prípravok, aby ste zabránili množeniu baktérií.

 

Odporúčame prečítať si: Mono color - žltá farba v interiéri a exteriéri

klávesnice

Zdroj: Shutterstock®

Ovládače

Ovládač od televízie je najpodávanejším predmetom v rodine. Dotkne sa ho denne množstvo rúk a tie ruky chytali ďalších množstvo predmetov. Stavím sa, že ovládače maximálne poutierate od prachu a tam to končí. Nezabudnite aspoň jedenkrát za týždeň prejsť ovládač a jeho tlačítka dezinfekčným prostriedkom alebo obrúskami ním napustenými. To platí aj pre ovládače od hracích konzol. 

 

Odporúčame pozrieť si: Prehnané čistenie? - Takto si zničíte veci v domácnosti!

ovládače

Zdroj: Shutterstock®

Slúchadlá

Veľa z nás vlastní slúchadlá na počúvanie skvelej hudby. Vedeli ste však, že aj ony by sa mali čistiť? Správne! Mnohé majú odnímateľné vrchné časti, ktoré je potrebné niekedy vyčistiť. Tie vrchné časti, ktoré mávate v uchu sú u niektorých plastové a iné sú z gumy.

 

Všetky by ste však mali raz za čas poriadne umyť v jemnom čistiacom prostriedku s antibakteriálnym účinkom. Pred nasadením späť sa uistite, že sú suché. Čistenie týchto vrchných častí je dôležité, pretože slúchadlá nosíte v kabelkách a taškách, kedykoľvek ich položíte na stôl v kaviarni, a potom si ich dáte do ucha. Predchádzajte takto možným zdravotným problémom.

 

Bude vás zaujímať: oska na krájanie a jej čistenie: Čo odporúčajú odborníci?

čistenie slúchadiel

Zdroj: Shutterstock®

Kávovar

Kávovar na chutnú kávu, prečo nie? Nezabudnite však, že ak chcete, aby vám dlho slúžil a robil chutnú kávu, musíte sa o neho poriadne starať. Po každom použití kávovar vyčistite. Zbavte ho drobných čiastočiek kávy - nenechajte ju usadiť sa. Ak máte pákový, tam je potrebné po použití páku poriadne vyčistiť od zbytku kávy, aby ste si neurobili druhú s príchuťou včerajšej spálenej kávy. Potom páku nechajte päť sekúnd pod tečúcou vriacou vodou z kávovaru. 

 

Nezabúdajte na pravidelné čistenie filtrov pomocou tabliet proti vodnému kameňu. Ako často, to záleží od toho, akú tvrdú vodu máte. 

 

Odporúčame pozrieť si: Jednoduchý spôsob ako vybieliť podprsenku. Bude ako nová!

čistenie kávovaru

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

17.07.2017 07:43

a nielen o toto, ale o všetko sa treba starať.... špecialista na čistenie kávovaru, je môj drahý.... keďže je barista, potrpí si na chutnej kávičke..... ostatné zvládam ja.....

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

17.07.2017 07:56

veľmi dobré a praktické rady

Vaše meno:

Miso Jogi

Miso Jogi

17.07.2017 08:34

Lovenicn moj milovany ako len dostavas na frak ....
spravne po slovensky ma byt

Čistenie elektroniky - vyvarujte sa týchto chyb!

Prosim autorku aby sa naucila spisovne po slovensky

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

17.07.2017 18:51

ozaj praktické rady

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

17.08.2017 12:58

tak tak

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE