Záručná doba neznáma: Veci v domácnosti, ktorých sa treba zbaviť

Život je príliš krátky na to, aby sme ho strávili hrabaním sa v kozmetickej zbierke alebo v plných kuchynských skrinkách.

 

Priznajme sa, koľké z nás trávia dlhé minúty hľadaním toho správneho odtieňa laku medzi tými 50 rôznymi farbami. Koľké z nás v kuchyni zapĺňajú priestor skladovaním najrôznejších sáčkov korenín, z ktorých mnohé už zívajú starobou.

 

Záručná doba mnohých produktov totiž nebýva jasne uvedená alebo zvyčajne aj zabudneme na deň otvorenia. V takom prípade nám nepomôže ani počet mesiacov uvedených na zadnej strane obalu. Zbavte sa spolu s nami zbytočností a oživte vašu domácnosť.

 

Lieky po záruke? Preč s nimi!

Koľkokrát za rok si kontrolujete svoje lekárničky a zbierky liekov? Tipujeme, že často to nebude. Prvá vec, ktorú by ste mali kontrolovať naozaj pravidelne, sú práve lieky. Užívaním liekov, ktoré sú už dávno po záruke, riskujete svoje zdravie a rovnako tak aj zdravie svojej rodiny. Takže šup-šup milí čitatelia, preč so starými liekmi!

 

Odporúčame: Ako vyčistiť mikrovlnku lacno a jednoducho?

lieky po záruke

Zdroj: Shutterstock®

Zbierka korenín nemusí byť veľká

Poznáme to. V obchode vidíme akciu, sáčok korenín stojí len pár centov a v okamihu už končí zopár balení v našom nákupnom košíku. A tak len skladujeme, zbierame a hromadíme a ani sa nenazdáme a máme plnú skriňu starých a nepoužiteľných korenín. Využite dnešný deň na menšiu kontrolu vašej kuchyne a zbavte sa všetkého po záruke.

 

Odporúčame: Ako na to? - Správne umiestnenie spotrebičov v kuchyni

koreniny po záruke

Zdroj: Shutterstock®

Recyklujte

Pri každom nákupe v obchode odchádzajú ľudia po celom svete s miliónmi a miliónmi plastových tašiek denne. Kde však končia? Mnohí z nás si ich uchovávame pre prípad potreby do budúcna. Na čo nám však je toľko tašiek pokrčených a zastrčených po šuflíkoch či skrinkách? Radšej šetrime životné prostredie a recyklujme. Plastové tašky predsa patria do žltých košov na plast. :)

 

Odporúčame: Zápach v chladničke - spôsoby, ako ho navždy odstrániť

plastové tašky

Zdroj: Shutterstock®

Drahá kozmetika po záruke

Tento zlozvyk chápeme. Človek si kúpi drahú kozmetiku alebo parfém, je mu ľúto ich použiť a príde to do takého štádia, že im dávno vyprší záručná doba. A tak len skladujeme, odkladáme si drahý krémik na poličke s potešením, že sme si dopriali luxus pre našu pleť. Neuvedomujeme si, že už ho ani nepoužijeme a zbytočne zaberáme miesto pre iné a nové produkty. Je nám to ľúto rovnako ako vám, no nadišiel čas vyhodiť všetkých starých kozmetických miláčikov do koša.

starý krém

Zdroj: Shutterstock®

Ale veď tento odtieň rúžu ešte nemám!

Pravidlo, ktoré sme si spomenuli pri starostlivosti o pleť a parfumoch platí dvojnásobne aj pri dekoratívnej kozmetike. Určite ani jedna z nás (okrem vizážistiek) nikdy nepoužila niektorý z mnohých odtieňov viac ako 10-krát mesačne. No nie je to tak? Samé patríme medzi zberateľky odtieňov, no raz za čas je potrebné vytriediť aj túto časť našej zbierky. Nechceme predsa riskovať alergickú reakciu alebo infekcie.

 

Malý tip: Okrem iného nezabudnite aj na maskary. Aplikácia starej maskary môže vašim očiam spôsobiť nemalé problémy.

záručná doba rúžov

Zdroj: Shutterstock®

Meníte si špongiu na sprchovanie?

Tento malý pomocník by sa mal podľa odborníkov meniť každé tri týždne. Inak si tam začneme robiť peknú zbierku baktérií a plesní.

 

Odporúčame: 6 tipov ako udržať váš domov uprataný každý deň

špongia na kúpanie

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie z typických zberateľských zlozvykov nájdete vo fotogalérii. Ktorý je ten váš?

FOTOGALÉRIA:

5 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

07.07.2017 06:18

Vôbec nie.Nakupujem rozumne aj potraviny aj kozmetiku,takze na vyhadzovanie nie je toho veľa.Zberačov poznam a nechapem ich.

Vaše meno:

benynka

benynka

07.07.2017 09:32

Som rada, že niektoré obchody zrušili poskytovanie plastových tašiek zdarma.

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

07.07.2017 17:16

vracím prošlé léky do lékárny

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

22.08.2017 14:55

bývam v paneláku.... takže miesta je málo... obchody sú vždy otvorené... čo mi chýba dokúpim.... možno s tou kozmetikou máte trocha pravdu... občas zabudnem že taký, alebo veľmi podobný výrobok som si kúpila nedávno... odložím a zabudnem.... teraz som si povedala, že najprv všetko miniem

Vaše meno:

Lucia Stupková

Lucia Stupková

24.09.2017 13:26

No myslim ze maloktora zena aj po case kontroluje zaruku na kremoch napr.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE