TEST: Sothys opaľovacie prípravky pre mladistvý vzhľad pleti

Chystáte sa na letnú dovolenku alebo je už dávno za vami? Tak či onak, správna dovolenka sa nezaobíde bez poriadneho oddychu a „opekania sa" na slniečku.

 

Chytanie letného bronzu je neodmysliteľnou súčasťou leta – teda aspoň pre mňa. Základom každého opaľovania sa je však dodržiavanie istých zásad.

 

Okrem pitného režimu a vyhýbaniu sa priamemu slnečnému žiareniu v čase medzi 12 a 16 hodinou, je dôležité nepodceňovať silu opaľovacích prípravkov. Ja som na svojej dovolenke používala opaľovacie prípravky od spoločnosti Sothys. Ako sa mi slnenie s nimi pozdávalo?

 

Testovali sme tiež: Zjednocujúce omladzujúce sérum Sothys

SPF 30 ochranné mlieko na tvár a telo

Zdroj: Shutterstock®

SPF 30 ochranné mlieko na tvár a telo

2v1 emulzia pre tvár a telo podporuje žiarivé opálenie. Emulzia je vhodná pre všetky typy pleti a pokožky.

 

Opaľovací krém s SPF 30 má mierne redšiu konzistenciu, vďaka ktorej bolo natieranie pokožky veľmi príjemné. Mňa tento krém zaujal hlavne svojou mierne sladkou vanilkovou vôňou, ktorá krásne rozvoňala celé telo. Slnenie sa bolo tak zážitkom nielen pre mňa, ale aj pre moje čuchové bunky.

 

Ako druhé si ma krém získal tým, že do pokožky veľmi rýchlo vsiakol. Preto som nemusela dlho čakať a mohla som si okolo seba obviazať pareo a vyraziť na pláž. Jediné, čo ma pri ňom mrzí, je jeho 125 ml balenie, čo je pomerne málo – no niekoľko dní vám pri pravidelnom natieraní sa (po každom pobyte vo vode, po spotení sa a podobne) vydrží.

 

Krém som používala ja aj môj drahý na celé telo, teda okrem tváre a obaja sme s ním boli naozaj spokojní. Podporil hnedé opálenie, vôbec sme sa nespiekli a nepociťovali sme žiadne pálenie pokožky.

 

Testovali sme tiež: Sothys Kaligrafická očná linka a Tekutý rúž na pery

SPF 50 ochranný fluid na citlivé partie

Zdroj: Shutterstock®

SPF 50 ochranný fluid na citlivé partie

Tento ochranný fluid je určený na ochranu citlivej pleti a hlavne citlivých partií. Tieto citlivé partie sa u každého z nás líšia. U mňa najviac náchylnou na spálenie sa od slnka je pleť, respektíve hlavne nos a čelo. Preto bolo jasné, že tento krém budem používať hlavne na ochranu pleti.

 

Ochranný fluid je bez akejkoľvek vône, avšak zato je naozaj účinný. Pleť mi počas celej dovolenky vôbec nespieklo, čomu som bola naozaj rada. Rovnako má redšiu konzistenciu, avšak objem o niečo menší. 50 ml ochranný fluid, keďže je určený len na citlivé partie, teda sa predpokladá, že ho nebudete používať na celé telo, preto vám vydrží pomerne dlho.

 

Áno, aj tento fluid nám zabezpečil ochranu pokožky a podporil jej krásne opálenie.

 

Testovali sme tiež: Sothys Mousse de douche - Sprchová pen

Huile de douche nettoyante – čistiaci sprchový olej

Zdroj: Shutterstock®

Huile de douche nettoyante – čistiaci sprchový olej

Hodvábny sprchový olej pokožku čistí a obklopuje do závoja jemnej vône. Naneste na vlhkú pokožku, napeňte a opláchnite.

 

Tento sprchový olej patrí medzi produkty, ktoré by som používala pravidelne. Má olejovú konzistenciu a zvláštnu nešpecifickú vôňu. Olej nie je potrebné používať vo veľkom množstve – stačí si trochu naliať do ruky, napeniť a opláchnuť. Olej zanecháva pokožku zamatovú a prekvapivo krásne hydratovanú.

 

Testovali sme tiež: Sothys Limitovaná edícia - očná linka a tekutý rúž

Sothys opaľovacie prípravky

Zdroj: Shutterstock®

Toto trio opaľovacích prípravkov vám s drahým odporúčame všetkými desiatimi. Môžeme povedať, že aj vďaka týmto produktom sme si našu spoločnú dovolenku užili, a to hlavne preto, že ich zloženie nám zabezpečilo ochranu pred spálením. Vďaka tomu sme nepociťovali žiadne pálenie pokožky, nespozorovali sme jej začervenanie ani nič podobné. Z dovolenky sme sa vrátili krásne opálení, zo mňa je mierna čokoládka - avšak celkový výsledok opaľovania sa závisí od pigmentu a typu pokožky.

 

Testovali sme tiež: Sothys Winter Beauty Kit

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

7 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

11.07.2017 10:32

pre mna trocha drahšia kozmetika..... referencie má však výborné....

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

11.07.2017 13:37

Sothys výrobky na opaľovanie som ešte neskúšala...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

11.07.2017 18:34

Tiež som neskúšala túto značku, no vyzerá to byť kvalitná kozmetika. Najradšej by som vyskúšala sprchový olej, mám miestami suchú pokožku a preto takéto prípravky mám v obľube.

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

11.07.2017 20:43

Neskusala som este no vyzerá to zaujimavo :)

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

12.07.2017 09:38

rada by som vyskúšala.

Vaše meno:

Zlatuša Holubová

Zlatuša Holubová

12.07.2017 13:40

Nepoznám SOTHYS, ale chystám sa na dovolenku tak môžem vyskúšať.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2017 11:04

slnko dnes viac ubliží ako pomôže a preto sa treba chrániť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE