Ako na pitný režim? Koľko vody denne by sme mali vypiť?

 

Pitný režim je jedna zo zásad zdravého životného štýlu, ktorú by mali dodržiavať všetky vekové kategórie.

 

Dospelý človek by mal denne vypiť dva až tri litre tekutín.

 

Ak však obľubujete balenú vodu, mali by ste poznať niekoľko zásad, ktoré sa oplatí dodržiavať.

 

Proti gustu...

Otvorená balená voda by sa vo všeobecnosti mala skladovať v chlade a tme a spotrebovať by sa mala do troch až štyroch dní. Existuje však rozdiel medzi sýtenými a nesýtenými nápojmi. Pretože oxid uhličitý zabraňuje rozmnožovaniu mikroorganizmov, sýtená voda vydrží dlhšie ako nesýtená. Najlepšie je skladovať ju po otvorení v chladničke. Samozrejme, jej kvalita klesá s počtom dní od otvorenia. Na trhu sú však k dispozícii aj prístroje na prípravu domácej perlivej vody, ktorých hlavnou výhodou je možnosť kedykoľvek si pripraviť čerstvý nápoj.

 

Pozri aj: Viete ako odnaučiť deti od nezdravých limonád?

domáca perlivá voda

Zdroj: Shutterstock®

Na fľaši záleží

K nezdravým PET fľašiam už nájdete v obchodoch viacero vhodných alternatív (sklenené, eko, nerezové, plastové), určených na niekoľkoročné používanie. Ale aj tieto fľaše, pokiaľ sú z plastu, starnú, opotrebúvajú sa a treba ich správne čistiť. Ideálne je, ak po každom použití fľašu umyjete v čistej vode a necháte otvorenú úplne vyschnúť. Pri dlhodobom používaní je dobré aspoň raz za mesiac použiť pri umývaní aj tabletu určenú na dezinfekciu.  

Sodastream fľaše

Zdroj: Shutterstock®

TIP:

 

Značka SodaStream ponúka okrem prístrojov na výrobu domácej perlivej vody aj viacero setov fliaš so zaujímavým dizajnom, ktoré môžete používať opakovane.

 

Balenie troch litrových fliaš FUSE zaujme bodkovaným dizajnom v bielej, čiernej a červenej farbe. Každý člen rodiny tak ľahko rozpozná svoju fľašu. Balenie je tiež dobrým tipom na darček pre vašich blízkych. Praktickej krabičke s uškom nechýba štítok, na ktorý môžete pripísať venovanie. 

Viac na www.sodastream.sk. 

5 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

31.01.2018 09:30

ja som verná mojej artézke..... ktorú máme u našich na dedine... a chutí skvele, je vždy čerstvá a hlavne nechlórovaná...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

31.01.2018 09:39

Ja som tento prístroj SodaStream vyhrala, ale ešte leží zabalený, u nás totiž nik nemá rád bublinkové nápoje. Asi ho budem musieť niekomu podarovať..Ale tie ich fľaštičky sú vydarené :)

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

31.01.2018 14:46

nedám dopustiť na prameň v našom okolí z ktorého vypijem minimálne 2 litre denne.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

31.01.2018 19:05

bublinky nemôžem a teda ani nemusím

Vaše meno:

Patrícia Paškanová

Patrícia Paškanová

31.03.2018 11:27

PET fľaše sú nezdravé ... My máme pre deti nerezové

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE