4 psychologické poruchy, ktoré ničia vašu krásu

Chcete zostať krásna? Samozrejme, že áno. Krása, či už vnútorná, alebo vonkajšia je často jednou z najžiadanejších ženských snov a túžob. Avšak aby ste takou mohli byť, musíte sa vyhnúť svojim nepriateľom v zrkadle.

 

Práve zrkadlo sa často stáva naším najväčším nepriateľom. Veľa dievčat a žien kvôli svojmu „nepeknému“ odrazu odmietajú stravu. Toto ale nie sú najjednoduchšie a najšťastnejšie kroky v ich živote. Ak sa pridá psychika, je to ešte horšie a vážnejšie. Takže by sme si všetky mali dať pozor.

 

Depresia, porucha príjmu potravy, Dysmorfická porucha a obsedantno-kompulzívna porucha. Všetky ovplyvňujú krásu ľudí z rôznych dôvodov, ale ich účinok je zvyčajne rovnaký: zabezpečiť, aby ľudia ignorovali potreby svojho tela a prestali ho vnímať.

 

Odporúčame prečítať: Prečo by ste nemali spať v spodnom prádle?

4 psychologicke probelmy ktore nicia vasu krasu

Zdroj: Shutterstock®

1. Poruchy príjmu potravy

 

Anorexia, bulímia, či nekontrolované prejedanie sa môže poškodiť a zvyčajne aj poškodí váš vzhľad. Kým anorexia vedie ľudí k tomu, aby prestali jesť a boli čo najtenší, bulímia im umožní jesť čokoľvek, ale s podmienkou čo najskoršieho dávenia, či preháňadlovou hnačkou.

 

Nekontrolované prejedanie zahŕňa jedenie po celý deň, aj keď nie ste hladní. V skutočnosti tie krátke intervaly medzi jednotlivými jedlami ani nedokážu poskytnúť rýchlu odpoveď na otázku hladu, či plnosti.

 

Nekontrolované, alebo až príliš kontrolované príjmy potravy spôsobené týmito tromi poruchami príjmu potravy spôsobujú úbytok živín pre telo. A práve tie sú potrebné na správne fungovanie telových funkcií, ktoré odrážajú vašu krásu.

 

Odporúčame prečítať: 4 hlavné zásady správneho používania opaľovacích krémov

4 psychologicke probelmy ktore nicia vasu krasu

Zdroj: Shutterstock®

2. Dysmorfická porucha

 

Ľudia s touto poruchou neustále premýšľajú o svojom fyzickom vzhľade, ale len v tom negatívnom. Vždy sa vnímajú veľmi negatívne, neatraktívne a škaredo. Ak im niekto povie kompliment, predpokladajú, že sa daná osoba len snaží byť milá, pretože ich ľutuje, alebo im klame.

 

Môžu prejsť niekoľkými plastickými operáciami v ich hľadaní šťastia a dokonalosti. Avšak nič sa nezdá dostačujúce. Práve preto sa ich vzhľad postupne stáva neprirodzený a umelo zmenený.

 

Taktiež sa často snažia vlastniť a vyskúšať akýkoľvek kozmetický výrobok a to aj tie, ktoré ešte neboli riadne otestované a vyskúšané čo vedie k väčšej pohrome a nie k spokojnému výsledku.

 

Odporúčame prečítať: Doprajte si kvalitný spánok vďaka ČEREŠŇOVÉMU smoothie

4 psychologicke probelmy ktore nicia vasu krasu

Zdroj: Shutterstock®

3. Obsedantno-kompulzívna porucha

 

Existuje mnoho druhov tejto poruchy, ale my myslíme tú, ktorá vedie danú osobu k opakovanému, nadmernému čisteniu a k cielenej dokonalosti. Možno si to hneď neuvedomíte, ale predstavte si nielen neustále drhnutie domu a všetkého okolo vás, ale aj samotných vás. To jednoznačne vedie k poškodeniu krásy.

 

Neskôr to môže vyústiť k dosiahnutiu všeobecnej dokonalosti, čo vedie už k úplnému sebazničeniu. 

 

Odoprúčame prečítať: Prečo je jablkový džús vhodný nápoj pre vás a vaše dieťa?

4 psychologicke probelmy ktore nicia vasu krasu

Zdroj: Shutterstock®

4. Depresia

 

Ľudia trpiaci depresiou majú tendenciu zanedbávať svoj vzhľad. Nemajú porebu čistiť si zuby, umývať si vlasy, nesprchujú sa a majú tendenciu nosiť rovnaké oblečenie niekoľko dní. Úroveň zanedbávania môže viesť tak ďaleko, že prestanú dbať aj o výživu a samotné stravovanie. V krajných prípadoch už nemajú ani dostatok energie na bojovanie s depresiou. Netreba dodávať, aký dopad to má na ich krásu, život a celkový už len krátkodobý horizont.

 

V prípade, že máte pocit, že patríte do niektorej skupinky, alebo niekoho podobného poznáte, neignorujte to. Buďte mu oporou a pomocníkom v boji s týmito poruchami. Každý má právo na lepší život.

 

Odporúčame tiež: Prečo sa oplatí žiť osamote? Tu je 6 dôvodov

2 komentárov
Marie Gutmannová

Marie Gutmannová

16.07.2016 12:08

Super článok, toto je tá doba v ktorej žijeme a čo je nám podsúvané...a zrazu v "tom či onom" lietame všetci.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.07.2016 07:34

veľmi dobrý článok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE