Ako podnikať? Začnite vlastné podnikanie úspešne!

Neviete sa uplatniť na trhu práce, prípadne sa chcete konečne osamostatniť? Podnikanie má niekoľko výhod, ale ako každá minca má dve strany a aj tu nájdete, samozrejme, nejaké tie nevýhody. Podstatný je uhol pohľadu.

 

Nájsť si slušne platené zamestnanie, ktoré bude zároveň naším koníčkom a veľkou láskou, k tomu úžasný a pohodový pracovný kolektív, najlepšieho šéfa či šéfku na svete a množstvo pracovných benefitov podporujúcich našu pracovnú motiváciu a výkonnosť, pre väčšinu ľudí je takáto vízia len utópiou. Ak ste dlhodobo so svojou prácou nespokojné, prípadne máte problém sa zamestnať, možno dozrel čas na to, aby ste sa osamostatnili a začali šéfovať samej sebe.

Pozri: Sú virálne, no nefungujú: Aké najhoršie tipy do domácnosti neskúšať?

podnikanie

Zdroj: Shutterstock®

Čo tak rozbehnúť vlastné podnikanie?

Na prvý pohľad lákavá predstava! Avšak, lákavou prestáva byť v reálnom okamihu, ihneď ako zistíte, že nemáte dostatok pevnej vôle. Na seba totiž dokáže byť máloktorá z nás poriadne prísna. Základom úspešného podnikania je preto jednoznačne vedomie, že sa dokážete prekonať, a v prípade potreby si stanoviť presný pracovný režim, ktorý aj budete dodržiavať. Myšlienka, že nemusíte vstávať na ôsmu do práce, pretože robíte z domu a k pracovnému stolu to máte na dva kroky, vie byť dostatočne presvedčivá, aby ste ranný budík posunuli o hodinku neskôr. Ak sa to stane raz alebo dvakrát, je to v poriadku, pozornosť zbystrite ale vtedy, keď to začne byť pravidlom.

Základom úspešného podnikania je okrem dobrého biznis nápadu a pevnej vôle aj štipka marketingového talentu. Bez reklamy nie sú klienti, bez klientov nie sú zákazky. Pokiaľ sa v tejto oblasti vôbec nevyznáte, nemali by ste ľutovať financie a investujte časť svojich prostriedkov, ktoré vám pomôžu dostať váš projekt do povedomia potencionálnych zákazníkov.

vlastný biznis

Zdroj: Shutterstock®

Ak si nemôžete dovoliť prenájom kancelárie, no váš podnikateľský plán si vyžaduje nejaké väčšie sídlo, využite služby, ktoré ponúkajú možnosti vytvorenia virtuálneho sídla spoločnosti. Viac informácii sa dozviete aj TU.

Či už máte skutočnú kanceláriu alebo domácu, mali by ste dbať aj na jej vybavenie. A teraz nemáme na mysli dekoračné prvky, ako štýlovú pohovku, exkluzívny notebook či pracovný stôl najnovších trendov. Pracovný počítač je, samozrejme, potrebný, v dnešnej dobe sa bez neho dokáže zaobísť len máloktoré podnikanie. Rovnako potrebné sú však aj kancelárske potreby, od papierov cez perá a ceruzky až po plniace sady do tlačiarní. Tie ponúka napríklad eshop GL Farby.

 

vlastné podnikanie

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ ste živnostníčkou už nejakú tú dobu a máte pocit, že sa vám vcelku darí, možno nadišiel čas pouvažovať aj nad založením takzvanej eseročky. Spoločnosť s ručením obmedzením býva typickým krokom vpred pri úspešnom podnikaní. Nie každému ale môže vyhovovať a niekomu nemusí byť vôbec za potreby. Ak však chcete svoj biznis rozširovať, minimálne by ste o tejto možnosti mali pouvažovať. Viac o založení firmy sa dozviete aj na companyconsulting.sk.

Odporúčame: Sladké koláče zo zeleniny: Vďaka ktorým druhom bude múčnik šťavnatý?

1 komentár
Božena

Božena

30.07.2013 20:00

Áno toto je sen každého z nás, ale kým sa dostaneme do cieľa takejto organizácie môže to zostať len max. na papieri. Toto všetko, čo je tu rozpísané potrebuje veľký prehľad v diani okolo seba. Množstvo a množstvo administratívnych činnosti je okolo toho všetkého, ktoré sa nevníma a predsa je to nutné.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE